0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2120 -: Септември 06, 2006, 07:52:15 am »
 :D Току що ти гледах графиката... каква интуиция...
След като пада така бързо БТ, може да не е имало О., нищо че Т е достигнала 37.1.
БТ при теб се покачва от 14 до 24 ден на МЦ - това не е нормално / в смисъл когато има О., нормално е 5, МАКСИМУМ 7 дена/ когато има киста или най-вече ЛУФСиндром/когато се отделя Прогестерон/, тогава БТ се повишава доста, както при О., но образува само връх.
При О. графиката е почти хоризонтална.
Може фоликулът да се е превърнал в лутеинова кистичка/ с прогестерон/????
Това лекар трябва да го коментира.
Ако това е проблема, то е явно че ЛФ, няма да е с нормална дължина.
Незная какво да ти кажа мила, просто го приеми като лош МЦ и дано следващият да си е наред.
Съжалявам.
« Последна редакция: Септември 06, 2006, 08:03:47 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2121 -: Септември 06, 2006, 07:59:24 am »
Благодара мила за бърз и изчерпателен отговор!!!Явно има някаква телепатия! :D :D :DДа този цикъл го отписах......нормално е да има един ановулаторен!Е ще видим другия месец,дано нещата да са вече наред!Една загубена битка неозначава загубена войната!Благодаря още един път и ти желая лек и ползотворен ден! :bighug: :balk_21:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2122 -: Септември 06, 2006, 22:11:21 pm »
Здравейте момичета,аз нещо не мога да си кача графиката.Малко ме е срам ама ще си призная,че не знам как да го направя.Ще ми помогнете ли? :help: :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2123 -: Септември 06, 2006, 22:35:13 pm »
Виж ТУК.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2124 -: Септември 06, 2006, 23:29:50 pm »
Сърдечни благодарности на всички които ми помогнаха и на Лали разбира се.Вече и аз си имам графика и много се радвам. :thankyousign: :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2125 -: Септември 07, 2006, 16:30:12 pm »
Да ви попитам и аз нещичко. Вярно е, че този месец късно започнах да меря БТ, но то е, защото знам, че овуто ми е обикновено между 14 и 17 ден. Но в други месеци, когато съм мерила БТ /винаги я меря орално/, температурата преди овулация се е движила в рамките на 36,4-36,5 градуса. А сега е много ниска. Естествено, рано е да си правя изводи. Още не съм засякла овулация /ако въобще се появи такава/. Но ме тревожи тази ниска температура толкова дни...На какво може да се дължи?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2126 -: Септември 07, 2006, 16:39:04 pm »
Меря с дигитален термометър и го държа докато започне да пиука, т.е. да ми съобщава, че температурата е измерена. И друг път съм си мерила температурата със същия термометър и по същия начин - орално. Но такива ниски температури не съм имала :?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2127 -: Септември 07, 2006, 16:46:12 pm »
Леа, бе на мен такива стойности ми изглеждат съвсем нормални за орално измерване. Като се има предив че моята температура измерена ректално е 36,3 и 36,4 във фоликулярна фаза, твоите стойности 36,1 и 36,2 са си съвсем ок.
Защо не започнеш да мериш ректално, много по-лесно е, а и още нещо, след като изписука термометърът, трябва да задържиш още известно време, около 5 мин да речем. Направи опит с изваждане точно след звуковия сигнал и със задържане от още 5 мин, за да видиш че има разлика в стойността. Но всъщност по-важно е всеки път да измерваш по един и същ начин с еднаква продължителност. Упех!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2128 -: Септември 07, 2006, 16:50:06 pm »
Мерси за успокоението, Мики! :) А за ректалното - ами неприятно ми е. Имам чувството, че си правя клизма. В устата ми е някак по-лесно :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2129 -: Септември 07, 2006, 16:56:50 pm »
Мерси за успокоението, Мики! :) А за ректалното - ами неприятно ми е. Имам чувството, че си правя клизма. В устата ми е някак по-лесно :)

Там пък на мен ми се струва някакси ненадеждно :(
И не съм Мики, ами съм Миники :lol: :lol: :lol:, най-паче съм Мира, де, ама нейсе.
ПП. Това последното беше на майтап, за разведряване на обстановката :lol: :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2130 -: Септември 07, 2006, 17:03:52 pm »
Ауу, извинявай, Миники! За мен трябва да се измислят само трибуквени никове, за да ги разчитам правилно :D Важното е, че разбрах същественото - да не се притеснявам. Ще си чакам овулацията и това е. Може и днес да е била, де. Ще видим. Благодаря ти за включването! И успех в общата борба!!! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2131 -: Септември 08, 2006, 07:52:31 am »
Здравей Леа!
За орално мерене , стойностите са добри и графиката до тук е добра. Може би тези дни ще е О. Това обаче ще се каже със сигурност/по БТ/, когато тя вече е минала. Защо не направиш тестове за О. ?Двата метода се допълват отлично.
И мери анално по-точно е - понякога 1-2 десети от градуса са много важни.
За дигиталният вече са ти казали - махаш го 5 мин след сигнала.
Успех и от мен и дано да стане  :D този месец

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2132 -: Септември 08, 2006, 08:30:21 am »
Бихте ли погледнали и моята графика?За мен това е първата нормална графика от преди малко повече година(без редуващи драстични падове и отскоци през първата половина).Мисля че съм имала ову на 10ти ден(малко раничко),но бих желала да чуя и по-компетентно мнение от моето. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2133 -: Септември 08, 2006, 08:41:07 am »
Бихте ли погледнали и моята графика?За мен това е първата нормална графика от преди малко повече година(без редуващи драстични падове и отскоци през първата половина).Мисля че съм имала ову на 10ти ден(малко раничко),но бих желала да чуя и по-компетентно мнение от моето. :D
Според мен на 11/12 ден От МЦ. На 10 ден от МЦ е ниска БТ за да е имало О.
НО, все още не съм сигурна дали е имало О.
За да е имало- БТ трябва още да се повиши и да се задържи висока.
До тук графиката ти е добре - само да не пада температурата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2134 -: Септември 08, 2006, 09:40:46 am »
Ами не знам защо но съм си "студенокръвно"
През ЛФ БТ ми е 36,9-37,а пред ову-36,5.
А иначе докарам ли до ЛФ графиката ми в тая фаза е почти права хоризонтална линия.Това нормално ли е?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2135 -: Септември 08, 2006, 11:36:34 am »
Здравейте моми4ета.Някой били погледнал и мойта графика,ще съм ви много благодарна. :grouphug2:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2136 -: Септември 08, 2006, 12:05:07 pm »
Според мен ти е все още рано.Може би в следващите дни(до 1 седмица).
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2137 -: Септември 08, 2006, 12:31:29 pm »
Но тестовете са положителни от вчера и онзи ден.Ох савсем се обарках. 8O.Благодаря ти все пак за отговора. :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2138 -: Септември 08, 2006, 12:33:19 pm »
И според мен още нямаш овулация, Ива. Не ти е спаднала температурата.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2139 -: Септември 08, 2006, 12:34:40 pm »
Ами не знам защо но съм си "студенокръвно"
През ЛФ БТ ми е 36,9-37,а пред ову-36,5.
А иначе докарам ли до ЛФ графиката ми в тая фаза е почти права хоризонтална линия.Това нормално ли е?
Да нормално е . Така трябва да бъде  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум