0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2040 -: Август 22, 2006, 16:11:59 pm »
точно когато ми беше 37,6,но пък чудното което беше,че реших да си измеря и телесната да се уверя дали БТ е повишена от настинката,а тя беше нормална около 36.6 :dontknow: не сме се обърнали още към по специализирани клиники,защото както вече писах свекървата работи в областта на гинекологията и разчитах,че би могла да прецени нещата и би ни насочила към някой,дори напротив тя винаги ни е казвала,че ни няма нищо.дори ни заведе при билкарка,понеже тя е забременяла по този начин.може и заради билките нещо графиката ми да е объркваща.ох,незнам все си викаш другия месец ще стане.....а то минаха комай 3 години
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2041 -: Август 22, 2006, 16:28:55 pm »
:-( Ох, ами забелязах, че ми я няма графиката. Не знам как да си я прикача. В самия ову-календар има въпрос "Съгласни ли сте други потребители да виждат графиката ви?" и там съм дала "да" и си мислех, че това е достатъчно, защото никъде не намерих упътване как да я прикача  :? малко съм боса... Помогнете, ако искате.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2042 -: Август 22, 2006, 17:10:52 pm »
Денис,отново имам нужда от помощта ти.Възможно ли е при тези температурни стойности,днес да овулирам.На 17 ден от МЦ правих тест,който показа една бледа втора черта,което значи,че е отрицателен.Днес също ми показа отрицателен/без втора черта/.Моля те да ми погледнеш графиката и да я коментираш
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2043 -: Август 22, 2006, 17:22:36 pm »
Денис,отново имам нужда от помощта ти.Възможно ли е при тези температурни стойности,днес да овулирам.На 17 ден от МЦ правих тест,който показа една бледа втора черта,което значи,че е отрицателен.Днес също ми показа отрицателен/без втора черта/.Моля те да ми погледнеш графиката и да я коментираш
Първо си провери термометъра. Последните стойности са ти еднакви , а и преди тях БТ се движи около една стойност/36,6/
Може О да е  била вчера или да е днес. Просто си започнала да тестваш по-късно през МЦ.
Ако следващите дни БТ започне да се покачва - значи сме прави /О. вчера или днес/.
Но дай да видим първо термометъра - провери го и пак ще коментираме.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2044 -: Август 22, 2006, 17:25:14 pm »
И мен нещо ме съмнява термометъра,ама ще видим.Благодаря ти. :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2045 -: Август 22, 2006, 17:32:36 pm »
точно когато ми беше 37,6,но пък чудното което беше,че реших да си измеря и телесната да се уверя дали БТ е повишена от настинката,а тя беше нормална около 36.6 :dontknow: не сме се обърнали още към по специализирани клиники,защото както вече писах свекървата работи в областта на гинекологията и разчитах,че би могла да прецени нещата и би ни насочила към някой,дори напротив тя винаги ни е казвала,че ни няма нищо.дори ни заведе при билкарка,понеже тя е забременяла по този начин.може и заради билките нещо графиката ми да е объркваща.ох,незнам все си викаш другия месец ще стане.....а то минаха комай 3 години

Остави свекървата и отиди на специалист. Те дори и да не са с нужното образование /медицинско/все много знаят.
3 години са доста дълъг период, незная на колко години си, но това време в очакване би ти се отразило зле на психиката. И да ти няма нищо - от напрежението ще го получиш.
Направи си пакета от изследвания, които са необходими и които всяка една от нас е направила и отиди на специалист по репродуктивна медицина.
Може да нямаш сериозен проблем, но да допуснем че има - защо трябва да стоиш и да чакаш повече. Извинявай че съм малко рязка, но го правя за да ти помогна.
Свекървати е казала да действате след като БТ се повиши - МНОГО ГРЕШНО.
Тогава Овулацията е вече минала и шансовете за зачеване са 0%.
БТ се повишава под влияние на прогестерона, който се отделя след овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2046 -: Август 22, 2006, 17:35:05 pm »
И мен нещо ме съмнява термометъра,ама ще видим.Благодаря ти. :bighug:
Знаеш как да го провериш? - купуваш нов, мериш едновременно с двата /под мишниците/ и ако стойностите са различни, проблема е в термометъра.
Може да го направиш още сега. Ще чакам да ми кажеш какво е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2047 -: Август 22, 2006, 17:39:28 pm »
Денис, благодаря за обнадеждаващия отговор. Много искам да е станало :-) Извинявам се, че не успях да я кача тази графика :-(
Приятна вечер на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2048 -: Август 22, 2006, 17:54:03 pm »
Денис, благодаря за обнадеждаващия отговор. Много искам да е станало :-) Извинявам се, че не успях да я кача тази графика :-(
Приятна вечер на всички!
Сложи я като  подпис в профила си

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2049 -: Август 22, 2006, 17:55:13 pm »
Ето, вече имам графика!!!!  :D Какво ще кажете сега? Дали сме успели? :-)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2050 -: Август 22, 2006, 18:00:24 pm »
Ето, вече имам графика!!!!  :D Какво ще кажете сега? Дали сме успели? :-)
Браво на теб!
 Дали сте успели - незная... но сте направили, всичко както трябва.
Кекс през ден - супер.
Дано да е станало...то си е божа работа. ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2051 -: Август 22, 2006, 18:22:30 pm »
Денис,направих нужната проверка и се оказа,че новият термометър показва 36.9,а старият36.95.Според мен разлика почти няма.Сега,в такъв случай какво мислиш?
« Последна редакция: Август 22, 2006, 18:31:19 pm от mmtomova »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2052 -: Август 22, 2006, 19:07:15 pm »
Меря я ректално,сутрин в един и същ час по 10 минути
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2053 -: Август 22, 2006, 22:07:08 pm »
Благодаря ти денис,че си така отзивчива и откровенна.ще послушам съвета ти и ще ви държа в течение.пожелавам на всички лека вечер и лека нощ :sleeping:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2054 -: Август 23, 2006, 08:42:47 am »
Мила,Денис!Би ли коментирала и моята графика.Според календара наближава О.?Какво е мнението ти?Цикълът ми е къс (22дни).Предварително благодаря! :balk_21:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2055 -: Август 23, 2006, 10:01:33 am »
Fanta_21, ти прави ли си тест за бременност? Питам защото моята графика се движи горе долу в същите граници...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2056 -: Август 23, 2006, 11:23:11 am »
Вече всичко е наред.Температурата ми се покачи днес,явно овулацията е била вчера.Благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2057 -: Август 23, 2006, 15:35:45 pm »
Меря я ректално,сутрин в един и същ час по 10 минути
Температурата ти се е повишила, вече трябва да си спокойна , имало е овулация. :D
Разбрах, че си проверила термометъра. Един трик от мен - след като ТТ вечерта е била почти 37.0 /36,9-36,95/ това означава, че на другата сутрин БТ ще е долу- горе пак толкова. За всеки е индивидуално - просто засичи при теб как е. Става въпрос само за ЛФ. НО ,  това е само един ориентир, не го приемай много на сериозно.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2058 -: Август 23, 2006, 15:43:09 pm »
Възможно е и да не мериш правлино , според мен почни всички термометри показват що годе еднакво а на мен са ми казвали- Денис ми го казвала и не само на мен че най-подходящият начин за мерене на БТ е сутрин в един и същи час , вагинално по 10-15 минути или ректално по 3-4 максимум 5 , а ти как мериш БТ, къде я мериш  8) :)
Фантичке, малко си се пообъркала ;)
Когато термометъра е живачен се държи МИНИМУМ 10 минути без значение къде се мери /аксиларно, вагинално или анално/
Когато е дигитален - се държи 5 минути след сигнала

ПП. На опаковката на повечето дигитални термометри това е разяснено/ обяснено е защо се прави така/ Има и таблици в които са съпоставени стойностите на температурата мерена на различните места.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2059 -: Август 23, 2006, 15:47:27 pm »
Мила,Денис!Би ли коментирала и моята графика.Според календара наближава О.?Какво е мнението ти?Цикълът ми е къс (22дни).Предварително благодаря! :balk_21:
Защо менструацията е сложена по средата/почти/ на МЦ?
Нещо си объркала или какво? :D
Ако не гледам нанесената М. графиката ти е супер и мисля че О. е минала. Може би вчера. Но може да е и днес...зависи от следващите стойности.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум