0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2020 -: Август 21, 2006, 19:00:16 pm »
Здравей, Денис  :)
Пак аз те притеснявам.. :oops:
Би ли погледнала графиката ми, моля те..Пропуснах един ден мерене, защото не бях във Варна и нямах условия за това, но вчера имаше белтъкообразна слуз, а днес БТ ми беше с 0,3 градуса по-ниска от предходните дни..Направих първия тест за ову, показа се по-бледа втора черта..Какво значи това  :dontknow:? Така се надявам..
Наистина, от сърце съм ти благодарна за търпението, което прояваваш към мен.. :balk_104:
Графиката ти до тук е много добра.
По-бледата втора черта на теста показва, че е (-). Утре теста може би ще е (+).
Добре е да направиш тестовете докато покажат пак че са (-)
Всичко е наред - падането на БТ показва, че нивото на естрогените се повишава. Първо е пика на естрогените, а след него пика на ЛХ./Разликата между двата пика е часове/ Прекалявам ли с обясненията????
Така...- всичко ще е наред, до тук е супер. Дано да стане  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2021 -: Август 21, 2006, 19:14:14 pm »
Благодаря ти, миличка - ти си като  :sunshine: - успяваш да огрееш навсякъде и намираш по една мила дума за всички..
Разбира се, че не прекаляваш с обясненията, напротив - аз попивам всичко, защото наистина не ми се е налагало до сега да уча подробно по тази тема..
Ти си страхотен човек, Денис, пожелавам ти от сърце сбъднато желание в най-скоро време  и най-голямата мечтана радост  :babbycarrage: :hug2:
Целувки от мен  :kiss:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2022 -: Август 21, 2006, 19:16:36 pm »
Благодаря ти, миличка - ти си като  :sunshine: - успяваш да огрееш навсякъде и намираш по една мила дума за всички..
Разбира се, че не прекаляваш с обясненията, напротив - аз попивам всичко, защото наистина не ми се е налагало до сега да уча подробно по тази тема..
Ти си страхотен човек, Денис, пожелавам ти от сърце сбъднато желание в най-скоро време  и най-голямата мечтана радост  :babbycarrage: :hug2:
Целувки от мен  :kiss:
:balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2023 -: Август 22, 2006, 10:23:52 am »
Здравейте, момичета!
Много бих искала някой да ми погледне графиката. Това ми е първи цикъл в който меря БТ. 2 месеца пих Дуфастон от 16 ден на цикъла, но този месец все още не съм го почнала и не знам какво да правя. Дали да изчакам да се повиши температурата или да го почвам. Предписан ми е за 6 месеца.
Благодаря ви предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2024 -: Август 22, 2006, 10:40:46 am »
Здравейте! Моля ви, погледнете и моята графика, защото още изобщо не съм наясно и само я гледам умно, без да съм сигурна, че я разбирам. :roll: Започнах с меренето на края на предишната М, а днес ми е първи ден от новата. Струва ми се, че не е лоша, но много ми се иска да коментира някой, който наистина разбира от графики. Много благодаря предварително!  :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2025 -: Август 22, 2006, 11:06:28 am »
 :hello: здравейте скъпи момичета,аз съм нова тук,но редовно следя такъв тип форуми,понеже съм от проблемните забременяващи.надявам се да погледните и моята графика и да направите някакъв коментар
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2026 -: Август 22, 2006, 11:37:11 am »
galiacaneva кога трябва да Ви дойде М.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2027 -: Август 22, 2006, 12:48:04 pm »
Здравейте, момичета!
Много бих искала някой да ми погледне графиката. Това ми е първи цикъл в който меря БТ. 2 месеца пих Дуфастон от 16 ден на цикъла, но този месец все още не съм го почнала и не знам какво да правя. Дали да изчакам да се повиши температурата или да го почвам. Предписан ми е за 6 месеца.
Благодаря ви предварително.
За това е трябвало да говориш с лекарят си. Не е редно ние да даваме такива съвети. Незнаем  за какво ти е предписан???
Добре щеше да бъде, ако си направила тестове за О. и заедно с БТ - можеше да се предположи кога е овулацията.
Графиката ти до тук е добра и ако продължи да се покачва БТ / а тя според мен ще се покачи/ - може би на 16/17 ден от МЦ е била овулацията /ако, БТ продължи да се покачва/.

1-2 дена преди О ако се вземе Дуфастона, мисля че няма да има проблем.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2028 -: Август 22, 2006, 12:58:05 pm »
Здравейте! Моля ви, погледнете и моята графика, защото още изобщо не съм наясно и само я гледам умно, без да съм сигурна, че я разбирам. :roll: Започнах с меренето на края на предишната М, а днес ми е първи ден от новата. Струва ми се, че не е лоша, но много ми се иска да коментира някой, който наистина разбира от графики. Много благодаря предварително!  :)
Графиката ти е много добра/ от миналият МЦ/.Имало е Овулация - ако това те притеснява. Жълтото тяло /на мястото на яйцеклетката в пукнатият фоликул се образува т.н ЖТ , което функционира като жлеза с вътрешна секреция и синтезира прогестерон,( който повишава БТ)  необходим за изхранването на зародиша/ функционира добре.
По-добре е да мериш БТ анално - по-точно е
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2029 -: Август 22, 2006, 13:03:22 pm »
:hello: здравейте скъпи момичета,аз съм нова тук,но редовно следя такъв тип форуми,понеже съм от проблемните забременяващи.надявам се да погледните и моята графика и да направите някакъв коментар
Графиката ти не е много добра.
Каква е диагнозата ти?
Имаш висока БТ, но тя не показва О.
Може би не правиш нещо както трябва?
Има ли вероятност да си болна - настинка или нещо друго придружено с по-висока температура?
Разкажи ми повече за състоянието си, моля  :D за да се ориентирам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2030 -: Август 22, 2006, 13:14:23 pm »
Денис, страшно ме зарадва! Благодаря ти от сърце!  :bighug: За съжаление така се случи, че не се възползвахме от овулацията този месец, но се успокоих много. Защото един д-р се опита да ме убеди, гледайки графиката (не беше завършена, но все пак... ) че ову няма как да има и трябвало да пия клостил, а аз на базата на всичко прочетено тук няма да го направя. Но все пак си ме гризеше, че може да вижда нещо, което аз не виждам... Голям страх беше. Дано да има ову другия месец... Благодаря ти! А за меренето на БТ - щом трябва ще започна по другия начин. И по време на менструация ли трябва, или нея да я пропускам?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2031 -: Август 22, 2006, 13:55:25 pm »
благодаря ви момичета ,че веднага се отзовахте :bighug: наистина в графиката ми има една много висока темп.но тогава бях настинала малко за 2/ 3 дена.на кратко за мен-цикала ми е на 30 дена нормален,ходила съм на преглед и всичко е уж нормално,хормонални изследвания също.спермограмата на мъжът ми също е добра,но от 2год.и 8месеца няма бременност :cry: БТ я меря вече половин год.,но и така неразбрах кога точно ми е овулацията :oops: свекървата е акушерка и си мислех,че тя най-добре ще ми обясни.винаги ми е казвала,че когато се покачи БТ тогава усилено да бебеправим,но на много места срещнах,че точно тогава овулацията е свършила :help1:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2032 -: Август 22, 2006, 14:17:45 pm »
И аз благодаря. Дуфастона ми е заради спонтанен аборт преди време, ,исля за подобряване на лигавицата. Единствено ми беше притеснено да не би да почна дуфастона преди О, защото доколкото знам може да я подтисне. Мисля да го започна от довечера, но и той ще помогне за покачване на температурата и няма да мога да разбера имало ли е О. А може и разсъжденията ми да не са верни...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2033 -: Август 22, 2006, 15:10:25 pm »
Денис, страшно ме зарадва! Благодаря ти от сърце!  :bighug: За съжаление така се случи, че не се възползвахме от овулацията този месец, но се успокоих много. Защото един д-р се опита да ме убеди, гледайки графиката (не беше завършена, но все пак... ) че ову няма как да има и трябвало да пия клостил, а аз на базата на всичко прочетено тук няма да го направя. Но все пак си ме гризеше, че може да вижда нещо, което аз не виждам... Голям страх беше. Дано да има ову другия месец... Благодаря ти! А за меренето на БТ - щом трябва ще започна по другия начин. И по време на менструация ли трябва, или нея да я пропускам?
Може да мериш и по време на М, но може и да я пропуснеш. Ти решаваш. По принцип, колкото са повече стойностите, толкова по-добре. Ако може да направиш и тестове за овулация, ще е много добре.
По БТ може да се каже кога Е БИЛА , а не кога ще бъде О. Т.е тя вече ще е минала. Двата метода /БТ и тестове/ се допълват много добре.
Успех миличка и дано да стане този месец ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2034 -: Август 22, 2006, 15:19:50 pm »
благодаря ви момичета ,че веднага се отзовахте :bighug: наистина в графиката ми има една много висока темп.но тогава бях настинала малко за 2/ 3 дена.на кратко за мен-цикала ми е на 30 дена нормален,ходила съм на преглед и всичко е уж нормално,хормонални изследвания също.спермограмата на мъжът ми също е добра,но от 2год.и 8месеца няма бременност :cry: БТ я меря вече половин год.,но и така неразбрах кога точно ми е овулацията :oops: свекървата е акушерка и си мислех,че тя най-добре ще ми обясни.винаги ми е казвала,че когато се покачи БТ тогава усилено да бебеправим,но на много места срещнах,че точно тогава овулацията е свършила :help1:
Спермограмата е добре да е правена в клиника по репродуктивна медицина.
След толкова време опити е желателно да се насочите към специалист в тази област/ а не обикновен гинеколог/, ако досега не сте го направили.
Колкото до БТ ще ти помогна в разчитането на графиките / и ще обеснявам много :D/
Овулацията е преди покачването на БТ. Може да е от 1 до 5 дена преди покачването.

ПП. Кои дни горе-долу си била настинала?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2035 -: Август 22, 2006, 15:28:43 pm »
Мдаа, тестовете са другата стъпка от запознаването на яйцеклетката ми със сперматозоидите на мъжа ми (чудя се защо по-рано не ги запознахме, голямо пазене падаше). Предполагам е нормално да ги започна от десетия ден? Още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ! Успех на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2036 -: Август 22, 2006, 15:30:12 pm »
И аз благодаря. Дуфастона ми е заради спонтанен аборт преди време, ,исля за подобряване на лигавицата. Единствено ми беше притеснено да не би да почна дуфастона преди О, защото доколкото знам може да я подтисне. Мисля да го започна от довечера, но и той ще помогне за покачване на температурата и няма да мога да разбера имало ли е О. А може и разсъжденията ми да не са верни...

Ако са 1-2 дена преди О. няма проблем.
Мисля, че О ти е минала или ще е  най-късно днес. Не се притеснявай и си го пий. Малко може да повиши БТ, но със сигурност ще разберем какво става. Не се притеснявай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2037 -: Август 22, 2006, 15:47:47 pm »
Здравейте,
може ли да погледнете и моята графика? Малко съм притеснена, защото според ову-календара на зачатие фертилните ми дни бяха пон-четвъртък, на мен тогава обаче ми беше много зле и повръщах (т.е. не успяхме да правим бебе). За късмет или не обаче после си правих тест за овулация и ми я показа в събота и неделя. В събота обаче пък имахме гости и пак не можахме :-( Правихме чак в неделя, когато тестът вече беше отрицателен. Има ли шанс според вас??
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2038 -: Август 22, 2006, 15:54:24 pm »
къде ти е графиката?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2039 -: Август 22, 2006, 15:57:01 pm »
Здравейте,
може ли да погледнете и моята графика? Малко съм притеснена, защото според ову-календара на зачатие фертилните ми дни бяха пон-четвъртък, на мен тогава обаче ми беше много зле и повръщах (т.е. не успяхме да правим бебе). За късмет или не обаче после си правих тест за овулация и ми я показа в събота и неделя. В събота обаче пък имахме гости и пак не можахме :-( Правихме чак в неделя, когато тестът вече беше отрицателен. Има ли шанс според вас??
Овулацията настъпва от 12 до 36 часа/според някои автори  и до 48 часа/ след като теста  за О. е бил (+).
Теста за О. установява пика  на ЛХ /лутеинизиращ хормон/- т.е неговото най-голямо количество в тялото. Този хормон предизвиква пукването на фоликула/ в яйчника/ и отделянето на годна за оплождане яйцеклетка. След като се отдели яйцеклетката тя може да бъде оплодена до 10-12 часа/според някои автори до 24 часа/... и според мен май точно сте нацелили момента. Дано да е станало.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум