0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #20 -: Ноември 16, 2010, 16:35:47 pm »

пп Без да ми се смеете,моля....имам въпроси...(сигурно съм дебела къдрАва оФца... :oops:) ама...
Не се коси :) Филмът се гледа трудно. Аз опитах да "хвърлям едно око" от кухнята, ама не става така. Накрая седнах, втренчих се и... после си поревах :D

1во Момичето(Лукреция) ожени ли се в крайна сметка за французина?? В края на филма дадоха една клошарка,тя ли беше??
Не се ожениха и да, тя беше клошарката...

2ро Какво се случи с циганката,и туй не ми стана ясно...
Важното е, че остана Човек. Фактологията ни я спестиха, но се подразбира, че си е платила скъпо за това. Сигурно най-голямата цена е това, че се отдели от децата си, които обожаваше.

3то Жената,забравих й името :oops:,от мъжа си ли забременя или ....?Или послуша съвета на Марта Вачкова?
Ами.... аз мисля, че нарочно е търсен този ефект... :) Ако проследим фактите - беше само фантазия. Или поне за мен, героинята беше чудесна жена и някак не ми пасва варианта, да е излъгала. Дори да е изневерила, не би излъгала, какъвто и да е залога. Но нарочно ни оставиха доза съмнение. Т.е. всеки зрител да го тълкува според собствената си нагласа.
Но не съм сигурна, аз може и да не съм догледала внимателно.... Нека момичетата да кажат. :)

4то Всички тези различни казуси по едно и също време ли се случват?Май не??
Не. Началото беше някъде през 60-те год. на миналия век (ако не греша..), а края - в новите времена. Но то и в това имаше подтекст :) - какво значение има времето, като съдбите на героините нямаше да са по-различни, ако им разменим времето, в което живеят.
Както казаха момичетата в началото на темата, това е основната идея на целия филм - Уж живеем в нов век, но колко много неща от народопсихологията ни са останали в миналия...

Наистина, хубав български филм! :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2010, 16:44:04 pm »

пп Без да ми се смеете,моля....имам въпроси...(сигурно съм дебела къдрАва оФца... :oops:) ама...
Не се коси :) Филмът се гледа трудно. Аз опитах да "хвърлям едно око" от кухнята, ама не става така. Накрая седнах, втренчих се и... после си поревах :D

1во Момичето(Лукреция) ожени ли се в крайна сметка за французина?? В края на филма дадоха една клошарка,тя ли беше??
Не се ожениха и да, тя беше клошарката...

2ро Какво се случи с циганката,и туй не ми стана ясно...
Важното е, че остана Човек. Фактологията ни я спестиха, но се подразбира, че си е платила скъпо за това. Сигурно най-голямата цена е това, че се отдели от децата си, които обожаваше.

3то Жената,забравих й името :oops:,от мъжа си ли забременя или ....?Или послуша съвета на Марта Вачкова?
Ами.... аз мисля, че нарочно е търсен този ефект... :) Ако проследим фактите - беше само фантазия. Или поне за мен, героинята беше чудесна жена и някак не ми пасва варианта, да е излъгала. Дори да е изневерила, не би излъгала, какъвто и да е залога. Но нарочно ни оставиха доза съмнение. Т.е. всеки зрител да го тълкува според собствената си нагласа.
Но не съм сигурна, аз може и да не съм догледала внимателно.... Нека момичетата да кажат. :)

4то Всички тези различни казуси по едно и също време ли се случват?Май не??
Не. Началото беше някъде през 60-те год. на миналия век (ако не греша..), а края - в новите времена. Но то и в това имаше подтекст :) - какво значение има времето, като съдбите на героините нямаше да са по-различни, ако им разменим времето, в което живеят.
Както казаха момичетата в началото на темата, това е основната идея на целия филм - Уж живеем в нов век, но колко много неща от народопсихологията ни са останали в миналия...

Наистина, хубав български филм! :)

Плу,е сега се чувствам,наистина като тъпа овца... :oops: :lol:
Май трябва да го гледам пак без мъжо да ми мрънка на на главата
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2010, 17:30:57 pm »
Май трябва да го гледам пак без мъжо да ми мрънка на на главата

А, Фибчо, без мъже наоколо най-добре се гледа този филм. :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #23 -: Ноември 17, 2010, 10:29:03 am »
И аз не разбрах от кого точно забременя жената, но явно наистина е търсен ефект. Много хубав филм, много тъжен, особено в частта, когато още незнаеха къде е проблема и миналата жена с това лягаше, с това ставаше, всякакви усилия полагаше и къде ли не ходеше да й баят и да се къпе.
*
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #24 -: Ноември 17, 2010, 11:05:08 am »
Жената забременя от мъжа си , но той нали беше с ограничено мислене ,не и повярва.
Много тежък филм ,даваха го по канал 1 ,преди няколко години,доколкото си спомням.
*
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #25 -: Ноември 17, 2010, 11:16:14 am »
Никакво съмнение съм нямала относно това от кого е забременяла жената - тя самата го каза: "не съм курва, Лазаре, наше си е".
Не ми пасва някак на жена преминала през всичко, за да стане майка, накрая "да смени петела", щото видиш ли някой й казал. Фантазиите по-скоро подсилиха ефекта, че иска да стане майка, но не на всяка цена.
Поне аз, така го разбирам.

Но нарочно ни оставиха доза съмнение. Т.е. всеки зрител да го тълкува според собствената си нагласа.
 

Да, много точно. Всеки тълкува, според собствения си капацитет. :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2010, 11:19:14 am »
От мъжа си забременя и затова накрая като ги даваха на шейната, детето приличаше и на него много.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2010, 11:28:13 am »
От мъжа си забременя и затова накрая като ги даваха на шейната, детето приличаше и на него много.
Даже и Лазар се казваше ...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: "Маймуни през зимата"
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2010, 11:51:32 am »
ААаааа,сега само да не решите,че съм някоя шматка дето "си го е помислила"(за петела) :oops: :lol:,не съм,чисто фактически попитах :D

Пък,Лазар,се оказва,че от ограниченост си докара инфаркт...ми то не само на околните вреди... :? Тъжно за майката и детето...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!