0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Момичета,кажете ми след кой опит инсеминация се отказахте и опитахте инвитро?
Аз лично съм правила 3 инсеминации,след това лапароскопия и сега отново съм на старта.Според доки имам много голям шанс и за естествено забременяване,ама аз вече нямам сили да чакам и сега съм се зачудила как да продължавам по пътя към целта  osi_1 osi_1
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
След първа, т.е. за втората нямахме добро таймиране. Ние сме с относително тежък МФ, така че ин витрото си беше наложително. Мисля че статистиката от тази темя няма да ти е полезна, тъй като причините за лечение на двойката посредством ин витро са различни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
зависи изключително много от това, какъв е случаят.
обикновено се правят до 4-6 инсеминации, преди да се премине към ин-витро, когато се счита, че може да стане чрез инсеминация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

След четвъртото неуспешно инсе лекарят ни предложи да преминем на ин витро. В нашият случай сме с неизяснен стерилитет. При 4 неуспеха шансовете ни да се получи от 5то или 6то инсе бяха страшно малки, а при ин витро по-големи...
Това конкретно за нашия случай, но наистина според мен си зависи от вида стерилитет и т.н. Аз изцяло се доверих на лекаря си не съм избирала метода а просто последвах неговия съвет. Според мен ако имаш пълно доверие в твоя док, той ще ти предложи най-подходящия метод.
Успех  :crossfingers:
*
След 2 неуспешни инсеминации се пренасочихме към икси.Моето лично мнение е,че ако сте с мъжки фактор ,изобщо не си губете времето с инсеминации.Успех :D
Ние сме след 2 неуспешни инсеминаций едната на стимулиран цикъл,другата на ЕЦ.Докторката ми каза,че няма смисъл от повече инсеминаций и ни насочи към ин витро.Иначе сме с мъжки фактор.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ние направихме 2 инсеминации. С мъжки фактор сме, но не от най-тежките.
Отхвърлих идеята за инсеминация още в началото, според мен успеваемостта е много ниска и затова преминах към по-хард действия.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не си права Къди, много зависи от МФ, ако при нас позволяваше да правим опити - повярвай ми щях да направя поне 10 инсета. Инсеминацията си е един чудесен, не агресивен метод, но помага успешно при умерено сложни случаи.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Наше познато семейство направиха 3 инсеминации. И трите бяха успешни. Последната завърши с раждане. Има смисъл да се правят ако МФ го позволява.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Благодаря за отговорите момичета.
При нас имаше МФ,много работихме по въпроса - то си беше лечение около 9 м. с какво ли не,в резултат на което настъпи подобрение.При лапароскопията се остановиха проходими тръби със запазен фибрален апарат и отстранени леки сраствания.Според доки би следвало да се случат нещата дори и по естествен път,ама това чакане и опитване вече 4 г. ме подлуди.Освен на следващият преглед до повдигна въпроса отново............ :?
*
Здравей. Ние правихме 4 инсета - неуспешни. А два мееца след поледното забременях спонтанно, но след кат вече бяхе подали докменти по Фонда за инвитро. Ние сме с мъжки фактор, койт лекувахме в течение на години с операциии, хапчета. Но резултата е важен. Успех
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отхвърлих идеята за инсеминация още в началото, според мен успеваемостта е много ниска

успеваемостта може да е ниска, а може и да е висока - зависи каква ти е диагнозата!
инсеминация се прилага при един вид диагнози, а инвитро - при друг.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

И аз съм на мнение, че всеки случай е индивидуален и не може да се каже кога е време да се спре с инсеминациите просто въз основа на бройката им. Поговорете с доктора си колко още има смисъл да продължавате, колко тежък е този МФ... Все пак позитивите при инсеминациите не са за пренебрегване: 1) цена, 2) неагресивност, 3) възможност за правене на инсеминация буквално всеки месец, особено ако са нестимулирани...
Същевременно е интересно при теб как са нещата с хормоните например. Правила ли си изследвания, всичко наред ли е? МФ не изключва по-лек проблем при теб, който да подпомага негативния ефект.
Огледайте ситуацията от всички страни и тогава вземете решение. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Ние правихме една инсеминация - неуспешна. Нямаше установен проблем след лапароскопия и спермограмата беше добра. Последва успешно ин витро от което имам детенце - Божидар на 11 Месеца. Решихме ,че така и така се извършва стимулация , а с ин витро шанса е пет пъти по-голям.
Здравейте момичета ние имаме направени 4 неуспешни инсета,но не са правени в специализирана клиника по стерилитет.Проведохме опитите при моя доки гинеколог в Стара Загора.Това беше през 2006 година още тогава при мъжа ми имаше проблеми със какво ли не бе лекуван то хапчета то инжекций.Като видяхме,че няма на къде вече нашия доки ни даде съвет да се насочим към София аз значително му вярвам той е чудесен лекар.Послушах го и може би към края на 2008 аз чух за Доктор Стаменов в клиника МАЛИНОВ.Насочих се към него започнахме с изследвания на мен на мъжа ми оказа се,че сме с мъжки фактор и направо пуснахме документи за ИНВИТРО.Тази година през май месец ни беше опита но завърши с неуспех.За това както казват другите момичета при всяка двойка е относително, :bighug:но винаги има НАДЕЖДА

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Същевременно е интересно при теб как са нещата с хормоните например. Правила ли си изследвания, всичко наред ли е? МФ не изключва по-лек проблем при теб, който да подпомага негативния ефект.
Огледайте ситуацията от всички страни и тогава вземете решение. Успех!
[/quote]
При мен с хормоните,цитонамазката и NK клетките положението е добро.Проследили сме и овулация.След като се насочихме към клиника по стерилитет започнахме с изследванията - много сериозен брой,дори мисля,че тогава направихме целият пакет.Така се откри и проблема със спермограмата.Нядавам се,че след лапароскопията и отстраняването на срастванията е паднала и психологическата бариера и е въпрос на време osi_9
При мен всичко е в нормите си.Само някакви леки отклонения в имунологичните изследвания имам.Пия сега витамини преди другия ни опит,който се надявах да е скоро ама с това темпо на фонда ще е догодина пак на пролет като гледам. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: