0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Настинка и Бременност
« -: Октомври 30, 2010, 14:31:23 pm »
Girls :D, привет, помогнете с совети - как мога да помогна на себе си? Настинала съм - боли ми гърло, мутна ми глава, хрема. Бремена съм в 13 г.с. Сега пия: мед (всеки ден) + витамини (комплекс всеки ден) + плодове (всеки ден)+ чесън (всеки ден). Знам,че лекарства не бива да вземам, но как да помогна на себе си? Нос ми е запушен, знам,че не мога да ползвам капки за нос, не спя през ноща и много кихам. Помогнете, какво да правя и какво не.Благодаря.  
I am from Russia!!

*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2010, 21:25:25 pm »
bebonia, можеш да ползваш хомеопатични и билкови лекарства, както и парацетамол (само при температура до 3 пъти на ден). За хремата можеш да правиш инхалации с лайка и чаена лъжичка сода, да пръскаш Стеримар (стерилна морска вода), хомеопатични капки за нос Eupforbium, капки клеева тинктура. За кашлицата можеш да ползваш хомеопатичните сироп Стодал, хапчета Хомеожен или сиропите Проспан и Тусавит. Общо за настинка и грип можеш да вземаш Осцилококцинум и Клеева тинктура. Няма проблем да смучеш за гърлото Прополки или дори Стрепсилс, има и някакви билкови бонбони за гърло. Тантум верде също можеш да използваш.
Успех! Аз съм от 1 седмица с хрема и болно гърло, но вече съм на оправяне. Личния лекар ме успокои, че с лекарства или без, ще се оправя за 1 седмица :?
« Последна редакция: Октомври 30, 2010, 21:49:00 pm от Meme »
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2010, 22:05:30 pm »
bebonia, можеш да ползваш хомеопатични и билкови лекарства, както и парацетамол (само при температура до 3 пъти на ден). За хремата можеш да правиш инхалации с лайка и чаена лъжичка сода, да пръскаш Стеримар (стерилна морска вода), хомеопатични капки за нос Eupforbium, капки клеева тинктура. За кашлицата можеш да ползваш хомеопатичните сироп Стодал, хапчета Хомеожен или сиропите Проспан и Тусавит. Общо за настинка и грип можеш да вземаш Осцилококцинум и Клеева тинктура. Няма проблем да смучеш за гърлото Прополки или дори Стрепсилс, има и някакви билкови бонбони за гърло. Тантум верде също можеш да използваш.
Успех! Аз съм от 1 седмица с хрема и болно гърло, но вече съм на оправяне. Личния лекар ме успокои, че с лекарства или без, ще се оправя за 1 седмица :?
ОГРОМНОЕ СПАСИБО!!!!
A lot of thanks!!
Много благодаря!!!!
Днес купил Пинасол капки, те не се отпушват носа, и не помагат фактически. С гърло се справям, правя гаргарки и това не ми пречи, пречи ми,че НЕ МОГА ДА СПЯ, запушен ми е носа страшно много и не спя и не давам да спя на моя мъж, защото се мъча и се вертя и не му давам да спя!!!!
В момента сложих си чесън в нос (миничко) и така стоя!!!!!
Още ведниж благодаря!!
I am from Russia!!

*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2010, 22:17:16 pm »
В момента сложих си чесън в нос (миничко) и така стоя!!!!!
osi_9
*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2010, 13:26:45 pm »
На мен лекаря който ме наблюдава за настинки ми беше изписал вода за жабуране само сутрин Хексорал,а през другото време само чайове от лайка,ама от билкова аптека и инхалации с лайка,много мед и евентуално Оксилококциум и нищо друго не даваше да се пие или да пръска.
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2010, 13:55:05 pm »
Девочки, мерси на всички, всичко това и правя, консултирам дополнително с мама (тя в Русия работи с терапевт). Никак не ми е добре, мажа с "Вьетнамско Чудо" нос, а през ноща мажа всеки 2 часа и само тогава ГОРЕ-ДОЛУ диша.. Благодаря пак на всички!!!
I am from Russia!!

*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2010, 21:08:44 pm »
бебония, сигурна ли си, че носът ти е запушен от настинка? На много жени им се появява хронично запушен нос по време на бременността. Доколкото помня се дължи на разширени кръвоносни съдове. И мен ме мъчи това чудо от 4 до 6-7 месец. Неприятна работа, но не съм слагала нищо.

Re: Настинка и Бременност
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2010, 21:39:26 pm »
бебония, сигурна ли си, че носът ти е запушен от настинка? На много жени им се появява хронично запушен нос по време на бременността. Доколкото помня се дължи на разширени кръвоносни съдове. И мен ме мъчи това чудо от 4 до 6-7 месец. Неприятна работа, но не съм слагала нищо.
Напълно съм сигурна, защото съм в 13 седмица и всички 13 седмици беше СУПЕР ДОБРЕ - нито един ких или хрема, абсолютно нищо ме нямаше. А сега съм настинала и боли ми гърло, хрема, кихам и кашлица, сополи. УЖАСНО Е!!!! Промивам нос с солена вода с спринцевка и пия чай с мед + лимон/или мляко +мед ВСЕКИ ДВА ЧАСА.
I am from Russia!!

*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2010, 21:35:03 pm »
Можеш да пишеш и в темата на бременните, ако искаш! Там момичетата, които са в твоята ситуация, могат да ти дадат съвет.
На мен вода със сол ми помага, ако не е много силна хремата.



Бързо оздравяване!

Re: Настинка и Бременност
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2010, 22:08:05 pm »
Можеш да пишеш и в темата на бременните, ако искаш! Там момичетата, които са в твоята ситуация, могат да ти дадат съвет.
На мен вода със сол ми помага, ако не е много силна хремата.



Бързо оздравяване!
Благодаря!! Вчера ВСЕКИ ЧАС промивах нос с вода от сол + капка йод и какво??? МИНА МИ!!!!!!!!!!!!!!!!! УРА!!!
I am from Russia!!

Re: Настинка и Бременност
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2010, 09:56:13 am »
Здравейте,
Много ми е притеснено, от снощи съм с температура. Първоначално беше 37,6, консултирах се с Джи Пи-ти, каза ми да изпия един аналгин. Чувала съм че не е хубаво да се пие по време на бременност, но го изпих и след час температурата ми беше спаднала. Но днес сутринта се събудих с 38,6 и само дето не припаднах.Нямам някакви сериозни симптоми освен температурата, само мускулни болки основно в кръста, врата и гърба. Моля ви, споделете някакъв личен опит, защото ми е страшно притеснено, а личния лекар не помага много. :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2010, 22:24:07 pm »
Пии парацетамол, не аналгин и него само при нужда. Ползвай повече бабешките лекове като чорапи с оцет, кърпа със сапун на дланите и т.н.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #12 -: Декември 04, 2010, 15:53:04 pm »
Métaphore, при бременност температура над 38,5 си е висока ! Причините могат да бъдат най-различни, но определено не стой така, А се обади на док, който ти следи бременността да му кажеш. За сваляне на температурата при бременни само парацетамол, не взимай аспирин (за аналгина не знам, но явно също не трябва...) ! Дано ти мине по-бързо и се окаже лека настинка !
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #13 -: Декември 27, 2010, 09:53:22 am »
Здравейте, искам да попитам някой имал ли е някаква алергична реакция към сироп за кашлица Проспан? Джи Пи-то ми изписа вчера такъв, но за бебета, защото можел да се пие по време на бременност,но след втория прием вечерта преди да си легна, се събудих 2-3 часа по-късно с ужасен обрив около коленете, а на сутринта и около глезена на единия крак, цялата ми лява ръка и седалището. На листовката пише, че са възможни алергични реакции, но само толкова. Някой имал ли е подобен проблем?
*
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #14 -: Декември 28, 2010, 14:25:06 pm »
 Мetaphore ,според мен може да е алергична реакция,не бива обаче да питаш личния лекар за такива неща.Аз се обаждах на наблюдаващия бременноста .Това което ми каза че може да вземам е смучещи хапчета за гърлото и парацетамол за температура и то в краен случай .
Успех!  :D
Re: Настинка и Бременност
« Отговор #15 -: Март 15, 2011, 11:04:58 am »
Здравейте, от началото на бремеността ми е запушен носа, от време на време и ма и секрети, искам да попитам Коризалията напълно безвредна ли е за бременни - в 10 гс съм. Благодаря ви предварително!