0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #20 -: Май 29, 2006, 18:33:10 pm »
Роми миличка и аз много се надявам да е всичко ОК!!!!!,но не смея още  да се зарадвам !Само се моля !

Но днес друго ми направи впечатление :   когато доктора ми каза че има един  хубав фолекул в дясно и един в ляво ,аз му казах че този в ляво не ми трябва ,че лявата ми тръба е запушена!!Той ми отговори че спокойно може  дясната тръба да прихване фолекула от левия яйчник!
Това досега не съм знаела .май се поизложих! :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #21 -: Май 29, 2006, 19:46:19 pm »
Браво, Ади. Дано :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #22 -: Май 29, 2006, 19:59:59 pm »
дано,дано!Да ти кажа Лали докато неразбера в сряда че е пораснала -няма да се успокоя!Благодаря ви за подкрепата ,обичам ви всичките! :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #23 -: Май 29, 2006, 20:48:49 pm »
Е, крайно време беше вече да се чуят и някакви хубави новини:). Адинка, пожелавам ти да си отгледаш хубава лигавичка и успешно инсе:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #24 -: Май 29, 2006, 21:10:45 pm »
Благодаря ти Рали!! :bighug:
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #25 -: Май 30, 2006, 13:49:23 pm »
Цитат на: adi
Но днес друго ми направи впечатление :   когато доктора ми каза че има един  хубав фолекул в дясно и един в ляво ,аз му казах че този в ляво не ми трябва ,че лявата ми тръба е запушена!!Той ми отговори че спокойно може  дясната тръба да прихване фолекула от левия яйчник!
Това досега не съм знаела .май се поизложих! :lol:


Не, не си се позиложила  :wink:
По принцип има такава вероятност, но тя по-скоро е как да кажа.... изключение.
Има случаи на жени с например само с ляв яйчник и дясна тръба, и при които се е случило спонтано забременяване.

Въпреки че в тези случаи шансовете наистина са доста малки, но не е и невъзможно.
Обяснението на медицината е: че тръбите са подвижен орган и може срещуположната тръба да се измести и да прихване яйцеклетката от другия яйчник. Но това че "може" не означава че винаги се случва така.

Аз ти пожелавам дясната ти тръба да хване яйцеклетката от десния яйчник, лигавицата да стане супер гостоприемна и след има-няма 2-3 седмици на ни се похвалиш с хубави новини. :babydust: :babydust: :babydust: :cloud9:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #26 -: Май 30, 2006, 15:18:55 pm »
Ади, радвам се, че нещата засега се движат добре - дано направите процедурата, а после отделно ще ти стискаме палци за положителен резултат :D
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #27 -: Май 30, 2006, 22:17:15 pm »
Благодаря,благодаря,благодаря много сте сладки!Дано утре всичко да е наред и господ да е с мен!Когато се върна веднага ще ви докладвам!! :bighug:  :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #28 -: Май 31, 2006, 16:24:45 pm »
Здравейте момичета!Днес лигавицата беше 9мм-док.каза че за стимулация със Серофен това е добре ,фолекули бяха спукани и направихме инсе!До тук добре (материала беше ОК!),остава само 3 седмици чакане!
От утре почвам Дуфастон 2*1,и  Прегнил.
Другото вече зависи от Господ!
Успех и на вас милички!! :balk_21:
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #29 -: Май 31, 2006, 16:30:37 pm »
Стискам палци!
 :bighug:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #30 -: Май 31, 2006, 17:14:59 pm »
Късмет и тук, Ади!

наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #31 -: Май 31, 2006, 17:18:38 pm »
Силно ти стискам палци Ади! И ти желая много късмет!
 :crossfingers:  yahoo_17  yahoo_17  yahoo_17
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #32 -: Юни 20, 2006, 06:50:03 am »
Здравейте момичета!Вчера в друга тема ви написах за поредния си провал ......но тук в тази кадето описах инсе искам да споделя и друго и да ви помоля за съвет!

На 31.5.....инсеминация
На 2,6,12.6...Pregnil 5000
Dufaston 2*1
Folacid  2*1

Вчера на кървен тест ЧХГ 12.Каза че теста ми е положителен но тази стойност не е добре!!!!!!!Да спирам лекарства -този път няма да стане.
...........Погледна ме на УЗИ и лигавицата беше 6,4мм-много тънка!!!!
Попитах я дали тази стойност не е остатъчна от Прегнила ???.......но тя беше категорична че не е възможно !Забравих да кажа че жълто тяло не се видя!!!
Това всичко се повтария за втори път!!!!!!!!!Мисля че нещо пропускаме!!!!!Момичета незнам дали съм в грешка....ако е така моля поправете ме  но мисля че ову. е добре таймирано,явно се получава оплождане но неможе да се захване хубаво!!!!!1малко просташки го казах но извинявайте  просто още съм разстроена и объркана!!.........
Предложиха ми да пробвам този месец още едно инсе с Серофен -но се отказах от него!2пъти едно и също става защо да правя третия път??????Попитах за стимулация с други лекарства които неизтъняват лигавица ..............и отговорът беше .......-да може на есен да пробваме с Мемогон  но той е на инжекции ,можело да не се спукат фолекули и тогава трябвало да съм подготвена за пункция!!!Кокато чух тази дума ми се сви стомаха на една топка и  загубух думата!!!!!!
Та въпросите ми са.................................
...1.какво значи ЧХГ 12????????случвал ли ви се такъв резултат и какво ви казаха
....2..за каква пункция става въпрос(какво е имала в предвид лекарка)
..3..мисля че проблема ми с лигавицата е по сериозен и не е само от Клостил бегит....но как точно мога да изследвам лигавицата че да разбера точната причина
 :?: Предварително ви благодаря за отговори!!!!Лали надявам и ти да се включиш  :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #33 -: Юни 20, 2006, 06:58:16 am »
Колко ти е лигавицата около овулацията без стимулация? Пункция означава ин-витро. Не се шашкай. Първо пробвай стимулация с гонадотропни /меногон и др/ и инсеминация.
Дойде ли ти цикълът? Ако - не, задължително направи още един кръвен тест. Важно е.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #34 -: Юни 20, 2006, 07:16:01 am »
При нестимулиран цикъл на 8 ден от цикъла имах в ляво един фол.13,4мм....в дясно 1 фол 12мм и лигавицата 6,6мм!!!!!
После непродължихме поради други причини!Не не ми дойде още цикъла но ми падна БТ и явно ще се случи неизбежното!!!!!
Лали миличка имала ли си ЧХГ 12 или чувала ли си за такъв????? :?:  :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #35 -: Юни 20, 2006, 07:43:59 am »
Един единствен път ли са ти мерили лигавицата при нестимулиран цикъл?
В цитирания случай е била добре.
Тази стойност на ЧНГ може да означава две неща - или е остатъчна стойност от прегнила, или е имало зачеване. :lol:
С една дума нищо не се знае.
Затова направи още един тест, пък после ще говорим.
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #36 -: Юни 20, 2006, 08:46:16 am »
Ади, мила, толкова съжалявам, че този път не се получило  :cry: Не се отчайвай, има още доста възможности.
Ади, не се плаши от думата пункция - не е кой знае какво, и мен ме беше страх, пък изобщо нямаше защо  :) Даже може би по принцип е добре да се види какво става с яйцеклетките.
В твоя случай обаче, мисля си, с оглед на това, че имаш все пак забременявания, инсеминацията си е удачен вариант. Както и Лали е казала, с промяна на схемата и лекарствата сигурно ще успееш! От сърце ти го пожелавам!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #37 -: Юни 20, 2006, 10:59:27 am »
Цитат на: adi
Попитах за стимулация с други лекарства които неизтъняват лигавица ..............и отговорът беше .......-да може на есен да пробваме с Мемогон  но той е на инжекции ,можело да не се спукат фолекули и тогава трябвало да съм подготвена за пункция!!!Кокато чух тази дума ми се сви стомаха на една топка и  загубух думата!!!!!!

Тази ситуация нещо ми намирисва?! Ади, или ти не си разбрала добре или лекарката ти не се е изразила добре или пък нещо те омотава?!
Аз лично съм правила стимулация с Меногон за инсе, образувах 6 фоликула, които с достатъчни дози Прегнил и коремни преси в къщи спуках до един. Затова е и прегнилът, нали?
Заплахата за пункция я разбирам, ако не спука фоликул и стане на киста, че може да се наложи да го извадят. Но това са крайни мерки, щото знаем, че такива кисти се премахват и с хапченца. Просто не мога да разбера каква й е била идеята. Пък ми прилича и на заплаха, за да се откажеш да правиш стимулация с уринарни инжекций за инсе, което не ми звучи толкова лошо. Тези стимулаций са по-качествени, яйцеклетките, които се образуват са по-качесвени, не изтъняват лигавицата и не са толкова скъпи. Все пак ще целите няколко фоликула-3-4 с минимално инжекций, а не като за инвитро-15-20. Лично на мен ми изглежда адски несериозно да ти предлага трети опит с Серфен, без да направите нещо различно. Еми още от сега е ясно, че няма да стане. Поне според моят доктор и при инсеминацийте и при инвитрото във всеки следващ опит трябва да промениш нещо, че да се надяваш на успех. Ако го караш по една и съща схема.....ами това е глупаво и само лъжеш пациента. Така, че правилно си отказала, но според мен проблемът е защо ти е предложила??? Не ти трябва да мислиш, а тя...кое е най-правилно? И тази работа хич не ми харесва. Определено вече имам съмнения защо, но ще попрочета още малко и тогава ще изплюя гущерите. При кой лекар ходиш?


Цитат на: adi
Та въпросите ми са.................................
...1.какво значи ЧХГ 12????????случвал ли ви се такъв резултат и какво ви казаха
....2..за каква пункция става въпрос(какво е имала в предвид лекарка)
..3..мисля че проблема ми с лигавицата е по сериозен и не е само от Клостил бегит....но как точно мога да изследвам лигавицата че да разбера точната причина

Сега на въпросите:
1. Значи положително. Всяко ЧХГ над 5 е положително. Но за твоите седмици е ниско. Може би се е получила бременност, но поради някаква причина е спряла и ЧХГ-то е започнало да пада. Иначе при нормална бременност то трябва да се удвоява на 48-72 часа.
2. Ами от написаното аз разбрах, че пункция заради киста. Но попитайси лекарката пак, че ми звучи малко.......
3. Скоро четох, тук в асистираната, за някакъв метод за изследване на лигавицата. Порови се, защото и за мен беше новост. Но мисля, че при стимулация с инжекций няма да имаш този проблем.
Късмет Ади!

ПС: Направих промяна, че да няма засегнати.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #38 -: Юни 20, 2006, 11:33:41 am »
Ади  :kiss:


наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #39 -: Юни 20, 2006, 12:05:52 pm »
Оги, трябва да измислиш Душко някоя друга теория, щото в твоята тема Ади е написала:

Цитат
За мен тази случка за момичето е абсолютно безобразие!!!!!!!!!
Да направиш инвитро при наличие на хидросалпингс??????   Мисля че дори няма нужда от коментар!Дано това момиче скоро да попадне на подходящ лекар !!!


 Чакам с интерес да видя дали пак лекарите са виновни, или щом не е в МЦРЗ, не са.  :lol:  :lol:  :lol:
Благодаря ти, Бени!