0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за съвет
« -: Октомври 28, 2010, 20:22:52 pm »
Здравейте на всички.Имам голямо притеснение.Днес ми отказаха от клиниката в която искахме да подадем документи за инвитро.Д-р Персенска ми беше,казала,4е след стимулацията ще мога да кандидатсвам в фонда.Оказа се,че не съм подходяща и след 6-7 месеца ще ми откажат от фонда(според думите на Силвето),защото нямаме неизеснен стерилитет,нямам запушени тръби,няма проблем с мъжки фактор,нямам неуспешни опити инвитро.Имам само поликистоза и явно това не е достатъчно за фонда.Сега съм размазана,незнам накъде и какво да правим.Съжалявам за обърканите обяснения но незнам на кои свят се намирам.Приемам всякакви съвети.
Re: Моля за съвет
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2010, 20:46:38 pm »
незнам в коя клиника става това,но аз сащто сам с неизяснен стерилитет/е имаме мажки фактор но не достатачен/и пак ни удобриха от фонда.имаме даже и едно икси вече.защо не пробвате сас 3-инсиминации и едно инвитро.ние така минахме.направихме ги и ни удобриха.и сега следващите ни опити ще са от фонда.е надиавам се че няма да ми се налагат и  трита де!клиниката ми е на др.Владимиров
Re: Моля за съвет
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2010, 20:53:18 pm »
Нямаме,неизяснен стерилитет.Нямаме диагноза,освен поликистоза.За ,,Малинов'',става въпрос.Незнам как стоят,нещата с ИКСИ.Никой и нищо не ми каза повече:(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за съвет
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2010, 20:54:03 pm »
Мери, отговора се крие в 4-тирите АРТ-а, които сте напарвили.
Права е била Д-р Персенска, при дадените обстоятелства ще ви откажат. Необходими са 4 неуспешни инсеминации/ин втиро за да ви одобрят с неизяснен фактор.
Не унивай, продъжете да търсите причината - има такава.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Моля за съвет
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2010, 21:02:52 pm »
lunataaa, поликистозата е преодолима и за да се забремеене не необходимо да се стига до инвитро (това е най-крайната мярка).
ПКЯ е преодолимо препядствие, необходимо е редовно следене на хормоните, при нужда някаква терапия. След това конторилирани или стимулирани цикли, разбира се според случая, разбира се след като са направени всички необходими изследвания.

Не унивай, решение се намира :)

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2010, 22:17:29 pm »
Ами,за съжаление е така,но хормоните ги правя всяка година.Опитваме от 3г.Лекуваха ме с противозачатъчни и още куп,лекарства и нищо.Не знам,колко години трябва да чакам!Не,съм съгласна,че инвитро е краина мярка:(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Моля за съвет
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2010, 14:01:07 pm »
Хормони съм изследвала всеки месец, не всяка година :wink:
Поликистозата се преодолява с много наблюдение и ходене на прегледи.
Инвитрото е много крайна мярка, ако само това ви е проблем.
Опиши по-подробно проблема с твоето заболяване (стойности на хормони, с какви лекарства и колко дълго си се лекувала, приложи спермограма, опиши какви вредни навици имате), за да сме ти по-полезни.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Моля за съвет
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2010, 15:08:33 pm »
До инвитро не можем да стигнем,ми каза Персенска.:(Спермограмата и фсх са отлични.Сега ще чакам да ми доиде мц.и след това ще се наложи да правим отново цветна-ренгенова снимка на тръбите.Трябва да пия някаква хр.добавка NAC-още не съм си я купила.
Re: Моля за съвет
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2010, 15:14:05 pm »
lunataaa, ако искаш да кандидатстваш по фонда за ин витро, трябва да имате (мисля че) 4 арт процедури самофинансирани. Като под арт процедура се има предвид ин витро/икси или инсеминация, няма значение коя процедура е направена, стига да са 4 броя.

С д-р Персенска не сте ли обсъждали да направите няколко инсеминации, хем ще се види как реагираш на стимулациите.

Какво те съветват в крайна сметка? Как ще продължите лечението?
ПКЯС си е причина за стерилитет, и при тази диагноза определено не сте с неизяснен стерилитет, но само това не стига за кандидатсване по фонда.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 15:23:17 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2010, 15:39:09 pm »
Не сме обсъждали кои знае какво с Д-р Персенска.Каза да си взема добавка NAC.да отида след МЦ,да ми се направи ренгенова снимка на тръбите и след това евентуално стимулация отново с познатия клостилбегит.Имала съм и преди но не се получи.След това имах стимулация с фостимон.Попита ме дали ще направим същата стимулация и отказах,защото нямам 1000 излишни лв.през 2 месеца.Това е общо взето.
Re: Моля за съвет
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2010, 15:46:35 pm »
А как стоят по-точно нещата с ПКЯ-то.

В смисъл не правиш доминантни фоликули или примерно не се пукат дори и след Прегнил,  лутиенизарат (ЛУФ)?

Питам защото стимулацията с фостимон е скъпа и доста силничка, защо точно такава схема е избрала д-р Персенска? Трябва да има някаква причина.

Когато пиеш Клостил, как реагирш на него? Ако сте стига до овулация, може да комбинирате с инсеминация, но и самото инсе си хвърля парички, но поне е по-малко от 1000лв и ще помогне при кандидатстване по фонда.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2010, 15:51:31 pm »
Да,скъпа и силна стимулация с резултат от 2 фоликула.След прегнил се спукаха-получи се овулацията и след няколко дена ми доиде мц.Относно ПКЯ-най-дребната и гадна поликистоза,бяха думите на Д-рката:(На клостил не реагирах,колкото и да ми се завишаваха дозите.Незнам защо сега пак иска да се върнем на него.Питала съм за лапаро но ми отказа,за да не ми се запушат тръбите-нейни думи.
Re: Моля за съвет
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2010, 15:58:45 pm »
Пфф  :? и твоята ПКЯ е от гадните...

Не знам какво да те посъветвам, на спонтанен цикъл какво се случва? Без лекарства имаш ли овулация или...

И аз не реагирам добре на Клостиблегита, а с по-силна стимулация пък правя твърде много фоликули :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2010, 16:06:08 pm »
Преди цикъл,кървя дълго време.Никога не знам кога ще доиде със сигурност.Закъснява ми понякога с месеци наред и никога няма ову.Просто съм уникална:))))))))))
Ще видим какво ще правим след клостил и може да опитаме след НГ със инсе.Объркана съм много,но смятам,че има изход от всичко:))))))
Re: Моля за съвет
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2010, 16:11:03 pm »
Просто съм уникална:))))))))))
Ставаме две :))))))))). В последно време даже Диането ми действа стимурилащо и като го спра съм с по 30 фоликула 8O :lol:

Сподели малко повече за тази добавка, за първи път я чувам?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2010, 16:17:17 pm »
Ох това диане:)пила съм ги 8 месеца преди 3г и нищо.Ти защо ги пиеш?колко време и до кога?
А за тази добавка видях малко инфо,но и се стреснах.Пише,че е антиоксидант и предимно се приема от културисти.Остави,че е и много скъпа.Много съм озадачена и незнам защо ми е точно на мен.Нямам намерение да правя мускулна маса:))))
Сега приемам на своя глава М2тон и Персенска каза,че може да си продължа.В същото време приемам и сиофор-имам инсулинова рез.До положителен тест ще си го пия и него.Та можеби няма да си я взема тази стряскаща добавка:)))))))
Re: Моля за съвет
« Отговор #16 -: Декември 02, 2010, 08:22:12 am »
Кое му е стряскащото на антиоксиданта /пише само хубави неща така като гледам/, и прегнила си го слагат културистите, но какво от това. След като го изписва лекар, то си е част от лечение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за съвет
« Отговор #17 -: Декември 02, 2010, 16:35:24 pm »
Аз пък пия всичко що е антиоксидант
То и вит.Е и селена са антиоксиданти :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Моля за съвет
« Отговор #18 -: Декември 03, 2010, 11:51:46 am »
някой знае ли дали ацетил Л-карнитин е същото като N acetyl cystein?
ето какво ми предложиха в аптеката като заместител на N acetyl cystein:
http://adipharm.com/products/single/id/29
още не можах да намеря N acetyl cystein ...вие откъде го купувате?
благодаря!
Re: Моля за съвет
« Отговор #19 -: Декември 12, 2010, 12:39:40 pm »
никой ли не знае? :(