0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #40 -: Октомври 27, 2010, 19:45:55 pm »
Раши, ако мажеш с крем против подсичане ще видиш, колко много остатък има по вътрешните лабии, така че трябва да се почиства специално. Влажна кърпичка не е нужна,дори ги намирам за вредни, моето дете се подсичаше почти от всички марки. Достатъчно е памуче с чиста или преварена вода, поне аз така правех.
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 19:47:44 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #41 -: Октомври 27, 2010, 20:20:09 pm »
Раши как е малката Никол?Спиш ли, буди ли се често?
За частния педиатър - там е въпросът, търся някой на който да мога да се доверя, че чете съвременни изследвания, а не учебници от преди 30 години. Затова, ако някой може да ми препоръча някой, нека ми изпрати координати на ЛС.
В този ред на мисли, какво ви е отношението към хомеопатията? Знам, че в София има център който работи само с хомеопатия - диагностика и лечение чрез хомеопатични средства.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #42 -: Октомври 27, 2010, 20:55:38 pm »
лидия, разбира се, че частна и платена не значи кадърна. имах предвид следното - ако на jasmin_veni й е удобна тази държавна педиатърка (както и се оказа), да си я ползва за рутинни консултации, за направления и дребни хреми, но да се сдобие и с някой педиатър, комуто да има доверие, за резерв - за не дай Боже по-сериозните случаи. повечето от нас така правят. и тъй като двама безплатни педиатри по каса не може, значи остава вариант втория да е частен.



Най-добър е варянта да е държавна и да е къдърна, пък ако може да е и близо  :lol: Аз пък това имах предвид. Разбрах те много добре, ако няма близичко такъв не е добре. Ще се полва и резервен втори варянт при нужда. Обаче винаги много съм се ядосвала, като някоя девойка се изтъпани и ми обяснява(не визирам теб, просто споделям), че от моята лекарка нищо не става, а тя ходи на майна си и дава на консултация по 50 лв, щото иска най-доброто за детето си. Сякаш аз не го правя, но по разумния според мен начин  :lol:. Това ми се въртеше в главата. Има хора които взимат голями заплати и 200-300 лв са и джобните за деня. За тях не става дума, те могат и папата да си викат при хрема да им попее, няма да ги укоря.  :lol: Но за нормалния човек си е стабилен и според мен неоправдан разход. Аз пътувам с кола до педиатърката, не е близо, но този варянт за мен е добър. При човек на който нямам доверие, не бих завела детето си дори за ваксина.. Това е моят избор.
 
jasmin_veni искаш педиатъра да чете съвременни учебници във връзка с какво. Със захранване, диагностика? Ако е за захранване, учебниците си ги четях аз и споделях с нея. Случах нейното мнение и накрая взимах решенията. И сега го правя. За лечение вече тя е с дипломата, аз мълча  :lol: Но съм доволна.

А и да ти подшушна нещо. Аз ще си призная, че когато питах нещо за захранването, тайничко се надявах гореспоменатата "лоша" модераторка да сподели мнение, защото съм сигурна, че щом го е написала, е прочела и проучила абсолютно всичко и ще ме обори на 100 %. Така хем аз не губя време, и без това го нямам, а съм сигурна, че това е най-доброто в дадения момент.
Jam сърдечни благодарности за труда. Шапка ти свалям.  :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 21:09:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2010, 21:17:13 pm »
Добър частен педиатър е д-р Масларски, болница Вита, прегледа е 30 лв., не работят със здравна каса, плаща се на регистратура, издават касова бележка.
Аз съм много доволна и от личната си лекарка, но по простата причина, че е чак в Младост 3, при нужда водя децата при д-р Масларски, защото ми е на 5 мин. пеша. Деси е на 4г., пила 2-3 АБ всичко на всичко, не защото не е боледувала, а защото е прилагано адекватно лечение.
На доста приятелки съм го препоръчвала, които не са в квартала, доволни са и водят децата си при него. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2010, 21:31:33 pm »
ох, най-добре е държавна и добра, но май не се намират лесно. не че ги няма. но като четох обстойно из бг-мама преди да родя, не намерих нито едно име в квартала, което да бъде одобрено от поне 40% от майките.
д-р Масларски от болница Вита е лекар с репутация, прекрасен човек като отношение, имаме му доверие, ходим при него, когато преценя, че случаят не е за личната. прегледът е 30 лв, но първичният. консултациите са по 15 лв, а често той изобщо не взема пари. лошото е, че се чака доста при него.
за д-р Субев съм чела и чувала също много добри отзиви. нямам координати, но със сигурност ги има в нета.
другото име го споменаха тук - д-р Мангъров. той прави и домашни посещения, което е добре за малки бебета. някоя от нашите майки беше ползвала неговите услуги и му има сигурно координатите - дано се включи, че не помня коя беше.
имай предвид, че това са имена, при които ходи сигурно половин София.
с питане на майките по градинките също може да се открият добри отзиви за лекари в района.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #45 -: Октомври 27, 2010, 21:31:44 pm »
Мерси, Мама Мия! Сигурно ще почиствам с тампонче с физиологичен разтвор тогава.

Жаси, ами не спим много. Никол се буди често нощем, защото вече имаме колики. Надявам се по-бързо да успеем да се напаснем. Мисля, че и честичко огладнява, защото сме само на кърма.  

И аз съм чувала все хубави неща за този Масларски. Жалко, че не сме близо до МЦ Вита.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #46 -: Октомври 27, 2010, 23:05:45 pm »
Имам координатите на Мангъров. Ако на някого трябват, да ми пише на ЛС, ще ги дам.

Отзиви имам за Мангъров и Масларски - отлични.

Мангъров прави домашни посещения и за по-големи деца, у нас дойде на повикване със собствен транспорт, доста късно и стоя близо 2 часа.

Jam, напомням ти за традиционният базар на Международен дамски клуб, заповядай на 5-ти декември, а и всички останали, които искат, разбира се.
ИнтерЕкспоЦентър 11.00 часа е началото.

Пожелавам здраве на всички.
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #47 -: Октомври 27, 2010, 23:40:41 pm »
Раши, не чисти срамните устни с влажни кърпи. При нужда почисти с влажно тампонче (в преварена водичка) - много трудно се чисти, но не е нещо, което се налага всеки ден.
Аз дупето с крем съм мазала само при нужда, без да мацам много, никога не съм мазала превантивно. Като се наслои кремът (трудно се отмива добре), става идеална среда, затова съм била много пестелива с него.
Влажни кърпи също много рядко съм ползвала, при пътувания най-вече. У дома миех с вода при смяна на памперс, сега при момченцето - въпреки че има по-малко предпоставки за проблеми, пак не ползвам мокри кърпи.

От Масларски аз също имам много хубави впечатления. Лошото е, че много се чака и явно имат някакъв проблем с вентилацията в коридорите на Вита, защото е страшно топло и задушно и като се съберем множеството чакащи с болни деца пред кабинета, става като инкубатор. Но докторът е наистина добър и 30те лв си струват. Доколкото знам има и някакви абонаменти, които ти включват прегледи, вкл. имунизации и контролни прегледи, но не съм се интересувала какви са цените и условията, защото Вита не ми е удобно място за тези неща, посещавам Масларски, когато има нужда от компетентно мнение при някоя по-засукана ситуация.
Никога не ходете при Алексиева във Вита, понякога го замества.
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 23:51:05 pm от tzvetenze »
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #48 -: Октомври 28, 2010, 15:26:50 pm »
За мокрите кърпи аз и досега си ги ползвам пак сензитив на Памперс,за почистването при момиченцата с кърпичките само се протрива ние го правихме при вечерното къпане лекичко.За педиатърката аз съм си доволна много нали и затова съм я избрала след допитване до много познати с дечица.Някой беше писал,че до еди коя си възраст не били пили много АБ еми не са и ние не бяхме до преди да тръгнат на ясла.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 15:28:53 pm от asi73 »
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #49 -: Октомври 28, 2010, 16:35:35 pm »
Благодаря, момичета! А според вас 20 минути активно сукане достатъчни ли са да се нахрани новородено? Суче горе долу по толкова и заспива. Пълни 5-6 памерса, та си мисля, че сме ок, но все пак се притеснявам.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 16:48:59 pm от Раши »


Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #50 -: Октомври 28, 2010, 16:39:53 pm »
Ако суче 20 минути активно е повече от добре!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2010, 16:55:08 pm »
Ще си запиша номерата на Масларски във Вита.
Раши, 20 мин. си е отлично направо! Ники я успяваше 10 мин. да суче, я не. После заспиваше и тъкмо го махна и той се събужда.
От няколко дни Ники се буди с писъци нощем и ако не го сложа да спи при мен не се успокоява. Свикна сега да спи при мен и много трудно го връщам в креватчето му. След баня там си заспива, но след кърменето в 12 иска при мен. Снощи до 1 си играхме на вземи ме-остави ме. Жив заспал на рамото ми, както го сложа в кревата и рев. Иначе като го сложа при мен да легне и се успокоява. Дано да са зъби, защото хич не искам да го свиквам да спи при мен. Нали не може да се глези, малък е още :?
[/url][/url]
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #52 -: Октомври 28, 2010, 17:02:20 pm »
Ау, Жаси, и при мен е същото. През деня си спи добре бебата. А нощем не иска да спи в кошарката. Все в моите прегръдки иска да е. На мен сърце не ми дава да я оставя да плачка и ставам по 10 пъти, взимам я, успокоявам я и чак тогава я връщам.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2010, 17:21:51 pm »
За спането на бебетата при родителите скоро четох една статия - споделяха се мнения за и против. При много малките е опасно, но щадете и себе си - щото и преумората се отразява и на кърмата. Ако можете да сложите креватчето до вашето легло и да го успокоявате така, май е най-добрият компромис за който съм чела.
Да си призная едва след като я взех да спи при нас разбрах какво е да се наспиш. Това ставане по 10 пъти на вечер ме изцеждаше.
Ама всеки сам си преценява!
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2010, 17:57:20 pm »
За и против спането в родителското легло...едно мислех по въпроса преди 3г и половина с първото дете, съвсем друго мисля и правя сега с второто. Помня колко категорична бях как детето е хубаво да си знае леглото, как нито за него, нито за родителите е хубаво това съвместно спане, че даже и съвети давах на една съфорумка как не прави добре като спи с детето, трудно ще го отбие и т.н., и т.н., и когато стана на година и половина моето дете, както си спеше само в леглото - добре научено и възпитано :lol:, започна да идва при нас и така местене по десетки пъти на нощ - тя идва, аз я връщам и приспивам и така понякога и през 15мин. Обаче аз държах да съм категорична в поведението си, да не отстъпвам :wink: Сега си давам сметка колко глупаво е било моето упорство месеци наред - нищо не можа да накара дъщеря ми да си спи в стаята, с нормално заспиване, в нормални часове, преди да навърши три години и нещата да се наредят от само себе си. Сега нямам никаккви проблеми с нея по отношение на спането, от няколко месеца дори не ме буди, като й се пишка, а става и ходи сама, а после си отива в стаята, ляга и заспива.
Сега с Антон не се заричам и не се опитвам да надделявам. На този етап спи с мен, а таткото в хола - това е единственият начин всички да се наспиваме. Сигурна съм, че в един момент ще му стане много по-интересно с друго детенце в детската стая, отколкото с мен.
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #55 -: Октомври 28, 2010, 18:41:00 pm »
Сигурна съм, че в един момент ще му стане много по-интересно с друго детенце в детската стая, отколкото с мен.

И аз се надявам на това.
Колко наивна съм била до преди няколко месеца като ви четех за нощните неволи, а моето чинно си спеше само в стая, в креватчето и се радвах колко ми е добричко детето :lol: :lol:. А ся от месец е ад и се мъчим но начина по който описва Цветенце. Е поне има светлина в тунела, че някога ще премине.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 18:45:11 pm от Mary »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #56 -: Октомври 28, 2010, 19:03:32 pm »
Момичета, някоя от вас чувала в детска градина понякога да има изключение и дечица на по-малка възраст да бъдат премествани в група с дечица на по-голяма възраст?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #57 -: Октомври 28, 2010, 20:08:39 pm »
Нине, чувала съм, да.
в групата на Марти има едно детенце от долния набор, но то си тръгна от началото с по-големите. а Мони на ултра го бяха даже преместили в трета група, вместо в първа.

твоята госпожица ли искат да местят?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #58 -: Октомври 28, 2010, 20:26:32 pm »
Нине, чувала съм, да.
в групата на Марти има едно детенце от долния набор, но то си тръгна от началото с по-големите. а Мони на ултра го бяха даже преместили в трета група, вместо в първа.

твоята госпожица ли искат да местят?
Благодаря за отговора, jam.
Да, заради моята питам. Ще изчакам още малко. Просто съм в голяма дилема.
Проблемът е, че тя не може да си играе и да се занимава с дечица на нейната възраст. Средата, в която може да се забавлява, занимава и учи е с дечица на възраст най-малко 5-6 години  :?
На детската ни площадка има много деца, особено на нейна възраст, но категорично отказва да общува с тях. Играе само с големите, на възраст 6-7... Освен това забелязвам още неща, които я различават от дечицата в групата от детската градина. И не знам дали ще се адаптира изобщо...В момента разговаря само с учителката, но тя няма време да си говори само с Кристина. Абе, мани бегай.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 20:28:15 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #59 -: Октомври 28, 2010, 20:29:25 pm »
Мартин също предпочита по-големи деца - с наборите много-много не умее да общува.
но ако я преместиш в по-голяма група, ще трябва и по-рано да се дипломира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!