0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2010, 11:59:24 am »
Привет и от нас! :)

Ние продължаваме с кашлицата, вече са на друг сироп - това ужасно много ми напомня на миналогодишната кашлица която откараха един месец и сменихме 5 сиропа. Инхалатора работи едва ли не без да спира...  :?

Мише, честито християнче и честит имен ден на Митачето! :)

Лиско, радвам се да чуя, че на Никол пръстчето е по добре и ви се е разминала втората инжекция!

Лидия, това е много неприятно, дано откриете причинителя.

Албена, не го мисли толкова или мисли в насока, "всичко ще се нареди по най-добрия начин за теб и децата", поне аз така правя като много ме стегне шапката. :) Леко раждане ти желая и незабравима среща с младежа! :)

Против хлебарки у нас съм сложила едни като кубчета, от аптеката се купуват и вършат работа според мен - живеем над фурна за хляб и откакто съм ги сложила не съм виждала хлебарка у дома (сменят се на половин година или нещо от сорта). Сложени са на недостъпни за децата места.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2010, 14:07:11 pm »
Ние се върнахме от консутация :) Справих се успешно с колектора за урина :D Ники изобщо не плака като му боднаха пръстчето, но се изненадах, че дължим 2лв. потребителска такса. Питах педката за направление за ортопед, че нали било задължително на 6 месеца и тя ми каза, че след като проходят трябва да идат на ортопед, не сега.Препоръча да го слагам да сяда подпрян на възглавници за по 5-6 мин. на ден и постепенно да увелича до 15 на ден. Целта била да му укрепне гръбнака. Ама той като седи в столчето за хранене, това не е ли достатъчно?
Разбира се препоръча месните пюрета да започвам, да въведа глутен с нишесте и да давам Деавит, аз казах "Да, Да" и не коментирах повече. Айде глутена според последните изследвания трябва да се въведе между 6 и 9 месеца, та по-скоро другия месец ще дам да опита. Но заешко и пуешко ми се струва, че е малък.
[/url][/url]
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2010, 14:23:33 pm »
Жасмин, напротив. Първо дай заешко и пуешко. Те са едни от най-леките меса. Ама изчакай с месата още месец. А с глутена не бързай. Алергията към глутен е за цял живот. Ако държиш да даваш бисквитки, има такива без глутен на Плазмон.

А пък за ортопеда -  аз водих Александра на 1 месец и после на 7 месеца при д-р Алексиев в ортопедията в Горна баня. По негова препоръка. След това чак на 4 години. Каза като проходи да отидем само ако видя, че има проблем, а такъв не сме имали и затова не съм я водила на 1 година.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #23 -: Октомври 26, 2010, 14:34:34 pm »
sia и аз мисля да изчакам с месата и с глутена. И без това рано захраних, не искам да го бухам и с меса в момента, нека поне мине 6 месеца.За глутена също мисля да мине 6 месеца и тогава да дам. За ортопеда - ядосах се, защото й казах, че Алексиев препоръча да го види на 6 месеца, не когато проходи, а тя каза, че нямало смисъл. Той препоръча заради това, че "му се сторило, че вътрешната страна на едното стъпалче е леко изкривена навътре", но не се ангажира с твърдо мнение и дори не го написа в епикризата. Малките пръстчета на Ники (на ръцете) растат леко изкривени - не са подути, подвижни са, но са леко изкривени навътре. Питах как може да оправим - тя каза шини 8O но каза, че може и да се оправят от самосебе си след време. И сега съм в чуденка дали да я послушам или да заведа Ники на частен преглед при Алексиев.
А за бисквитките - знам ги тези без глутен, аз мислих, че са си бисквити, които мога да му дам да си чеше венците и после да му взема като омекнат, а то се оказа, че били някакви разтварящи се в млякото. Та не съм му взела още де, сега съм на вълна купуване на зимни дрешки.
[/url][/url]
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #24 -: Октомври 26, 2010, 14:41:03 pm »
Ами аз доколкото знам, Алексиев не работи с направления, така че направо го води, щом имаш притеснения.
А за глутена, пак ще ти напиша да изчакаш. И като пиша изчакай, нямам предвид след 10 дни. Нали тогава става на 6 месеца :wink:  Най-рано на 9 месеца.
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #25 -: Октомври 26, 2010, 21:05:05 pm »
За ортопеда ние ги водихме много рано да видят за луксация и след това още веднъж малкия,че той имаше проблем с крачетата нямал място в корема.Е,детото вече си е с напълно изправени крачета и помен няма от това което беше,но и Алексиев ни препоръча отначало само масажи да правим,а ако имаше проблем след като проходи щяхме да му мислим за специални обувки.Единственото което не прави е,че не гледа като ходи и само се спъва,но това е нормално за момчетата все тичат насам натам така,че преглед се прави доста по рано и ако се открие проблем се носят специални гащи,обувки и т.н.
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 21:07:06 pm от asi73 »
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #26 -: Октомври 27, 2010, 12:14:16 pm »
Жасмин, не мога да не се включа, защото точно сега се връщам от ортопед. Това ни беше второ ходене, първото го направихме втория месец. И двете са профилактични.
Та точно това коментирахме с ортопеда, че след шестия месец започвали да си "вкостяват"/или някаква подобна дума употреби/ставите, та затова се водят до тогава.
На нас педиатърката ни даде направления за обикновен ортопед, мъжа ми отива /без децата/ в местната поликлиника до ортопед, който му дава друг вид направления, та като ходим в Горна баня, да не плащаме за скенер. Там центъра се казва Ортомед.
http://www.orthomed.einet.bg/sonography.htm

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #27 -: Октомври 27, 2010, 13:41:30 pm »
но се изненадах, че дължим 2лв. потребителска такса.

с право си се изненадала. НЕ ДЪЛЖАТ потребителска такса децата до 18 години!

като прибавя и останалите глупости, които прочетох, май ти си поредната, която ще посъветвам да смени педиатърката или поне да си намери читава частна алтернатива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #28 -: Октомври 27, 2010, 13:52:07 pm »
Аз доколкото знам, когато се взимат изследвания при малките 2та лева не са потребителска такса, а такса за консумативите.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2010, 14:02:53 pm »
И на мен ми взеха 2 лв такса в 3 градска за взимане на кръв от пръстчето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2010, 14:10:37 pm »
да, това в лабораториите са си го измислили да не е потребителска такса, а такса за нам кво си, но според мен също е оспоримо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #31 -: Октомври 27, 2010, 14:30:01 pm »
На мен във всички лаборатории ми взимат 2 лв такса по каса, единствено в лабораторията в ИСУЛ не са ми взимали нищо. Нито преди 2 години, нито сега.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #32 -: Октомври 27, 2010, 14:51:43 pm »
jam, единствената частна лекарка, която познавам взима по 50лв. на посещение, а и не съм сигурна колко е читава. Тя е лекарка на децата на брат ми и все дава антибиотици. През две седмици за всеки сопол и айде антибиотик.
Тази педиатърка я избрах, защото поликлиниката е до нас, а и не съм много опитен шофьор за да ходя по центъра с кола всеки месец(то и от две седмици я имам де :oops:)Та за частните - ако можеш да препоръчаш някой дай ми координати плс.
[/url][/url]
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2010, 15:50:56 pm »
Да знайтИ, шъ съ прИместя у вас в Софето, само заради д-р Мънгъров и още някои други таквиз особи.

Шегата на страна, след като два есенно-зимно-пролетни сезона, изкарваме с минимум по 5 АБ, вече не знам какво да предприемам. И за сега оставям сам да се бори, без имуно..., без ескима, без витамини, без нищо. Ще видим, какво ни очаква.

Това за фирмата и хлебарките, не го знаех, щях да си спестя куп неприятни грижи с тез гадини, както и последвалия ме плексит от което.

Много здраве ви желаем с Тонино.
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 15:52:55 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2010, 16:08:35 pm »
да, това в лабораториите са си го измислили да не е потребителска такса

и на нас днес за кръвните изследвания ни взеха по 2.30лв на дете за "боцването" - това беше обяснението за моето учудване. тъпо, но това е положението. малко ми напомни когато ключарска фирма ни сменя бравата и накрая към това, което струваше всичко, беше добавена и сума от 10лв за това, че са ме консултирали и помогнали да избера каква точно брава да закупя от тях!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2010, 16:17:27 pm »

Часна и платена педиатърка не значи кадърна.  :D Поне според мен е така.
Пък и 50 лв за сополи, ще ме извинявате, ама няма да дам  :lol:. Ако недай боже се наложи нещо, ще платя и 1050, но ей така за всеки ден, няма да стане.

А пъпчивия въпрос май го разреших.  :lol: Шегата на страна, ама 2-3 пъти я нахапа нещо здраво и чешане и разглеждане под лупа в градината и обясненията направо...
Та забраних достъпа до котето и засега няма проблем. Въпреки, че котката няма бълхи, загушка ли я става проблем. Може и някаква алергия от пудрата или котката да прави...

А лятото ми стана много тъпо, редим се в лабораторията и една бременна девойка пристигна да я боцнат. Жената и каза 1лв  8O. Тя се учуди и попита, дали като е бременна случайно да не трябва да плати. Отговора беше, че на листчето с направлението, никъде не пишело, че е бременна, въпреки, че девойката беше сигурно 6-7 месец... Както и да е, даде си левчето. 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #36 -: Октомври 27, 2010, 17:18:47 pm »
лидия, разбира се, че частна и платена не значи кадърна. имах предвид следното - ако на jasmin_veni й е удобна тази държавна педиатърка (както и се оказа), да си я ползва за рутинни консултации, за направления и дребни хреми, но да се сдобие и с някой педиатър, комуто да има доверие, за резерв - за не дай Боже по-сериозните случаи. повечето от нас така правят. и тъй като двама безплатни педиатри по каса не може, значи остава вариант втория да е частен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #37 -: Октомври 27, 2010, 17:37:44 pm »
Удобен вариант за частен педиатър (и други лекари) са фондовете за допълнително здравно осигуряване. Не съм сигурна, защото мъжът ми плаща вноските, но мисля, че е нещо от сорта на 20-тина лева на месец, а се покриват лекарства до 300 лв. на година и сума ти прегледи и изследвания. Отделно имате възможност за избор на болница от тези, с които съответният фонд работи (доста са и са из цяла България), а може да отидете и на лекар, който не работи в тези болници, документацията е повече, но средствата се възстановяват. Не е реклама ;) - просто аз го намирам за удобно, а съм и в ситуацията, която jam описва: държавна педиатърка за редовните консултации и т.н., на която обаче нямам много доверие.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #38 -: Октомври 27, 2010, 17:41:53 pm »
Обаче забелязвам, че понякога се пише ей така наизуст, дори и много добре да знаем, какво е искал да каже даден потребител. Дано ме разбирате какво исках да кажа, ако не здраве да е. Мисля, че се знаем много добре тук и би трябвало, да не ни отнема много време да се обясняваме, кой какво е искал да каже и ..., целта е да си помагаме.
Нищо лично, правя констатация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2010, 18:58:10 pm »
Здравейте, момичета :)

Мой ред е да се включа и в тази тема вече. Бебчето ми е само на 9 дни, така че предполагам ще имам доста въпроси към вас - опитните мами. Радвам се, че ви има и че мога да разчитам на вас.


Първият ми въпрос е към мамите с момиченца. Почиствате ли половите органи на бебето отвътре с мокри кърпички или миете само с вода. Питам, защото нали в кърпичките все пак има някакви почистващи вещества и се притеснявам да не би да и навредя като я бърша с тях.
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 19:01:05 pm от Раши »