0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« -: Октомври 25, 2010, 10:02:06 am »
Добро утро. Нека последната седмичка на октомври е слънчева. Нека сме слънчеви и усмихнати и ние и децата ни. Да няма болести и неприятни случки.

Моето гарже сутринта едвам стана. Няма ли да сенят времето вече? Искренно се надявам да е идващата неделя.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2010, 10:49:07 am »
Добро утро, то вече Добър ден и на мен ми се стори много тъмно тази сутрин като станах.Борислава, даже каза да си лягаме,че е тъмно още.Милата още се разстройва сутрин в градината и обещах да я водя на "паркинга ",разбирайте мола  :lol: като я взема в детския център.Освен това иска да съм купела акордеон да и свиря.Много се е впечетлила от този инструмент.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2010, 10:49:27 am »
Добро утро :)
Да е здрава и спокойна седмицата за всички.
Да изпратим октомври, че за нашето семейство ноември ще е наситен с емоции :).

Лиде, и Дара става много трудно напоследък /откакто е тъмно все още/, пазарлъци, още 5 мин, още 3 мин..... кисела е, мотка се, за да направи нещо трябва да повторя по 100 пъти, деня ми започва с изпиляване на нерви, за добро утро :).
А беше станала такова разбрано дете... май свърши този период, за съжаление.

Мен за съжаление и този път не ме подмина гадната холестаза :( :( /болест на бременността, получава се бъг във функцията на жлъчката и черния дроб/, от 1 седмица съм отново с подлудяващи сърбежи.
Термина ми за планово секцио е 25.11, най-вероятно ще го изтеглим отново  с една седмица /съществува опасност от мъртво раждане/. Утре съм при гинеколога, ще видим какво ще правим. И ще стане весело :). Родителите ми няма да са пристигнали все още, Дара и баща й ще трябва да се гледат сами, а втория изобщо не се отличава с особена оправност, дори напротив. Ще оцелеят предполагам. :)

Аз не знам защо, но този път започвам да усещам нещо като "предсценична треска". Не съм от хората, които се шашкат, но сега...... В смисъл много ми е притеснено, как ще тръгнат нещата, как ще се справим с Дара и бебето, как ще успея да си разпределя времето между дом. работа и деца..... Яйце ми се пече на г..а както се казва :).

Та така, весело да е, да са ни здрави нервите. :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 11:53:05 am от albenanedelcheva »

*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2010, 11:21:12 am »
Хубава седмица и от мен и само здрави дечица!

албена, ще се справят тати и щерка. А и после госпожицата добре, че ще е на градина, за да имаш време за бебето. Като се замисля, какво й е работното време на вашата градина? Знам, че в Немско са странни в това отношение.

Моят дребен става все по-забавен. От няколко дена доближава някакъв предмет до ухото и се прави, че говори по телефона.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2010, 11:31:07 am »
кога го свършихме и октомври....

айде, Бени, огън - служба не остана!  :D кураж и стиснати палци!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2010, 13:36:01 pm »
Албенка, ще се наредят нещата, не се притеснявай. Стискам палци всичко да мине гладко и безпроблемно  :) :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2010, 14:09:43 pm »
Слънчева, здрава и спокойна седмица и от нас!
Аз хич не чакам смяната на времето, защото имам психологически проблем със стъмването в 6 следобед. По повод смяната, да ви питам, как нагласяте режима на децата ? Йосиф закусва, примерно, в 10.30/ защото става късно и още по-късно си ляга :oops:/. Значи ли това, че сега трябва да закусва в 9.30 и от там да се пренаредят всички яденета? Изобщо, децата, особено по-малките, усещат ли смяната или си се водят по биологичния си часовник?
Бени, стиснати палци за успешен финал!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2010, 14:18:01 pm »
Хубава и здрава седмица на всички!

Бени, по вода да мине всичко! Таткото ще се оправи, къде ще иде :wink: И ти ще се оправиш после с дом.работа и дечица - къде ще идеш :lol: Шегата настрана, като се организира стегнато човек, след първоначалната лудница - малко по малко, се нарежда всичко. А и двете заспали главички вечер много зареждат, така ми минава на мен и умората, и недоспиването, и напрежение и всичко. Е, и няколко часа сън нощем да имам де :wink: :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2010, 15:56:06 pm »
Ох аз имам проблем. Миналата седмица нещо нахапа на Моника краката. Мисля си че е бълха. Въпреки, че само тя е нахапана и никъде не съм чула или видяла някой да се оплаква, напръсках цялата къща, кола и т.н. с идеята да не е скочило нещо вътре.(Аз съм малко лудичка на тая тема, мразя насекоми). Цяла седмица всичко беше ок до четвъртъка, в който си прибрах детето от градина с не пъпки а "плюски" направо по гърдичките. Попитах я от кога са, каза че след като са станали на обяд, тогава се е разчесала. Дорева ми се. Обадих се на госпожата, тя естествено не беше и разбрала и се разбрахме да напръскат и там. В нас имам котка и куче, обаче са с каишки и про обстойния ми преглед не се намери нищо мърдащо в козините им. Въпреки това ги опудрих щателно, за всеки случай как се вика. Как не ги уморих животните  незнам. Те при това седят навън, вътре не влизат. Да обаче петък събота и неделя всичко беше ок, в понеделника обаче станахме с нова пъпка на крачето. е вервайте ми, кво е тва дето пак се е навряло от някъде и е оцеляло след толкова пудра и райт незнам. Сутринта в 6:30 направо се разревах. И пак казвам, само при нея е проблема. С прибирането си одеве слязох от колата със страхотно главоболие и цял ден мисля, какво е тва чудо и от къде връхлита. Моля се вече да скове як, ама як студ, за да не оцелее нищичко и да се приключи въпроса. Сутринта пак изпръсках вътре един флакон райт, въпреки, че се съмнявам в присъствието на нещо оцеляло. Не мога да разбера, от къде и скача нещо и как го внася през ден с дрехите. Ходих в петък следобяд до педиатърката, каза че не е алергия, а разстройството си е отделно вирусче. Пъпките са си от нахапано 100 %. Утре ако стане с нова пъпка ще се гръмна... Общо взето може най-накрая ние да се натровиме с толкова пудра и райт. Сега от градината в колата и в къщи като затворник, докато не завали утре... :(

« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 15:58:15 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2010, 19:49:45 pm »
Здрава и усмихната седмица за всички!

У нас не е здрава, Калина е с червено гърло и висока темпетатура.
Вчера и събота ноща горя така, щото сърцето ми изгоря, хладни вани,
компреси, илачи, да се преборим без АБ, дано!Днес не е вдигала.
Иначе от събота е християнче, държа се достойно пред Деде Поп и празника после беше много хубав!

Лисе много се надявах и молех да прочета, че Никол е по-добре.
Много се радвам, че се размина всичко онова неприятното дето се очакваше!

Бени и от мен много кураж, всичко ще бъде наред, Тате и Кака ще се справят!
Ти сега мисли за малкия човек, после всичко ще си дойде на мястото,
аз от нищо не се притеснявах освен реакцията Миташкина, но с много любов става!

Лиде опитай се да игнорираш това усещане,
колкото и да ти е трудно, защото то се предава и на Моника!
Тези гадини са навсякъде просто има много бездомни и безстопанствени животни.

Момичета аз имам голям проблем с влизането в сайта, ей направо боледувам, значи!
Има часови пояс в който ме пуска, но определено той не ми е свободен,
а късно вечер и нощем йок, йок и йок!Ще се гръмна, казвам ви!Много се ядосвам!

За разведряване - на ритуална в църквата онзи ден, както свещенника си припяваше кротко,
изведнъж чуваме тихичко как Митака и племенницата ми хванати за ръчичка си припяват
"зайченцето бяло"...спряхме навреме този порив за беквокал и след като тя поплака малко докато я обличахме, той седеше отстрани и нареждаше "Свърши Калинче, спокойно, спокойно"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2010, 20:30:12 pm »
Весела седмица и от нас :)
Лисе, радвам се, че малката е добре, продължавате с масажите, нали? Бени, стискам палци всичко да мине леко.
Лиде, гледам, че и ти като мен мразиш всичко лазещо. Сподели ми как мога да изтребя хлебарките, че нещо лъщичкитъе на Раид не помагат. А до нас копаят за метро и всичкото хлебарско население тръгна да дири спасение в блоковете.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2010, 20:40:09 pm »
за хлебарки викайте фирма да напръска.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2010, 21:39:53 pm »
Ама не е ли вредно за бебета?страх ме е да не направи някоя алергия, затова не съм викнала фирма.
[/url][/url]
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2010, 21:50:36 pm »
Жаси,то и от препаратите с които ти ще третираш може да направи алергия-знам ли...Ние поне сме в къща го нямаме тоя проблем,но пък си имаме мравки за разкош лятото :lol:
Мише,честито ти християнче-бързо да оздравява порасналото момиче :)
Ние пак сме със сополи,но то пък какво ново :?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2010, 21:56:24 pm »
за хлебарки викайте фирма да напръска.

И аз така знам, че само това помага. Изпитвам ужас от насекоми  :x.
Можеш да попиташ във фирмата какво ползват като препарати и да се консултираш с педиатъра. Трябва ли в определен интервал да ви няма? Нямам идея за хлебарки и слава богу де :x И ние сме в къща, в апартамент не съм живяла..

Аз да питам, дали Аутан ще я предпази ако я намажа или е само за комари? И има ли нещо с което мога да я предпазя против бълха птедполагам, макар, че и това ме съмнява...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2010, 22:08:12 pm »
lidia Можеш да сложиш пудра Тапилан по матрака на леглото й, а отгоре спалното бельо. Доклокото съм запозната - не е опасна въпросната пудра и гони всякакви видими и невидими гадинки.
Латото имахме подобен проблем у нас, пръсках, чистих, чудеса бяха...и все ставахме нахапани от неизвестна гадина. Накрая само това помогна.  Даже прахме цялата спялня и матрака и все нахапани...само пудрата помогна. Дано помогне и при вас.

Това в случай, че проблемът е някъде в къщата и си сигурна, че обривите не са от друго.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #16 -: Октомври 25, 2010, 22:17:11 pm »
Ама не е ли вредно за бебета?страх ме е да не направи някоя алергия, затова не съм викнала фирма.

не е вредно за топлокръвни същества. излизате за няколко часа, после измиваш и така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #17 -: Октомври 25, 2010, 22:23:17 pm »
Хубава седмица и от нас!
Лиде, можеш да питаш в аптиката за випразин - репелент против всякакви гадинки!Пише, че действа срещу бълхи, кърлежи, комари, мравки и паяци, но се пръска върху кожата Може би тази пудра ще е по-подходяща :?
Мише, честито ти християнче! Да е жива и здрава мома Калина :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2010, 23:57:45 pm »
Мерси за бързите отговори :)
Мише, честито християнче, да ти е жива и здрава :) Попа на вас каза ли ви, че трябва да постите и за детето сега :)  :lol: Че на нас ни обчсни как кръстницата и родителите постят и за сметка на детето :lol:
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: 25.10.10г-31.10.10г Да изпратим и октомври :)
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2010, 09:21:32 am »
И октомври май ще си иде с дъжд! Циганско лято не видяхме, есента дъждовна, а зимата каква ли ще да е! :(

Честито Християнче и честит именик днес, мамо Мише! Да растат здрави, бързо да им минават болежките и много да те радват!

Лисе, браво на малкото Лисиче, много се радвам, борец е тя, ще се справи!

Хайде, дано по вода да върви на всички ви днес! :)