0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
1. Млечни продукти- кашкавал, сирене, кисело мляко /прясно мляко рядко, обикновено за приготвяне на нещо/, масло /маргарин не купувам, маслото е датско, обезсолено с 82% масленост/
2. Месо- предимно пилешко, свинско и телешко
3. Тестени- хляб /аз почти не ям, мъжа ми също от няколко седмици, за децата предимно/, кус кус, домашно приготвени тестени закуски, баница
4. Зеленчуци- пресни домашни, понякога купешки, в нашата къща без салата и/или таратор не се сяда на масата
5. Плодове- предимно сезонни български и някой видове екзотични
6. Бобови храни- леща, грах, боб много рядко
7. Напитки- бира, сок понякога за децата, за мама кола лайт и вино :)

Колбаси не купуваме, само пушено месо или луканка, но не мога да кажа, че редовно присъстват. Картофите са особено недолюбвани от мен, за това рядко ги готвя. Не пържа, предимно задушавам и пека меса на грил или плоча. Предпочитам охладените меса, избягвам да купувам замразени такива.
Шоколади и сладки подаръци за децата от време на време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
1.Месо задължително-пилешко и свинско най-често.Телешко и кайма по-рядко.Салам купуваме само за сандвичи на мъжа ми.
2.Зеленчуци и плодове(сезонни)
3.Сирене,кисело мляко,кашкавал
4.Хляб,баници,питки
5.Зелен и зрял фасул,грах,ориз,картофи.
6.Шоколад
7.Безалкохолно,бира,вино

*
1.хляб
2.маргарин
3.колбаси
4.кашкавал,сирене
5.кафе
6.сладко(вафли,шоколад и т.н.)
7.кола
1.риба и всякакви морски деликатеси
2.кисело мляко
3.плодове - всякакви според сезона
4.сирене- българско и всякакви вариации на екзотични сирена
5.зеленчуци - пресни, задушени,
6.от тестените неща понякога хапваме баница. хляб ядем в много ограничено количество
7.месо-рядко
Всички храни запичаме или варим, но никога не запържваме. От време на време мъжа ми хапва нещо сладичко-предимно шоколад.
*
1. Месо - всякакво за мъжа ми и почти всякакво не тлъсто за мен
2. Напитки - кафе, газирано, натурални сокове - за двамата, бира и вино - за мъжа ми
3. Зеленчуци - за двамата, а за мен са най-необходимата храна
4. Сладкиши - за двамата - торти, пасти, шоколади, кремчета, всичко, особено за мен
5. Картофи - варени, пържени, печени, готвени, във всякакъв вид
6. Млечни продукти - основно кисело и прясно мляко, а така също и кашкавал, сирене - всеки ден
7. Затрудних се много - яйца да речем, понеже имаме много кокошки
От написаното си направих следните няколко извода:
1. Храним се със значително еднообразна храна
2. Задължително в менюто присъстват първо, второ и трето
3. Салатата - за двамата и аперитива - за съпруга ми са задължителни
4. Кафе, газирано, основно кока кола и сладко - са ни наркотиците
5. Много готвим, но то ни личи
6. Хляб не обичаме, освен, ако не е домашен и то един - за няколко дни, само ако яденето не е сухо
7. Не ядем достатъчно зеленчуци, за сметка на това ползваме зехтин и масло, а не олио и маргарин
Та, така...

1. Зеленчуци - всякакви, най-вече гъби, картофи, броколи, карфиол, моркови, пипер, тиквички - ежедневно се консумират поне два вида
2. Месо - най-често пилешко и пуешко, ако ми попадне домашно цяло, от купешките - обикновено обезкостените части, свинско и телешко - 1 път в месеца
3. Мляко - кисело и/или прясно мляко консумираме всеки ден или през ден
4. Сирене, кашкавал - изяждаме по килограм от двете на седмица; масло - за дребната
5. Плодове - всякакви, ежедневно, целогодишно по много
6. Паста - 2-3 пъти седмично ядем паста в различна форма и сос, особено кус-кус
7. Сладки (най-вече за мен), натурални сокове(най-вече мъжкото тяло)

Цялото семейство обичаме плодове, гледаме да консумираме сезонните приоритетно (същото се отнася и за зеленчуците - салати и т.н.)
Не класирах хляба - повече го купувам за разнообразие и най-вече за дъщеря ми, през няколко дни.
Когато мога (1-2 пъти седмично) приготвям баница, меденки, палачинки, кекс - за разнообразяване на закуските.
Рядко включвам варива - боб, леща, елда, грах..
Основните ни прегрешения са шоколади, вафли, тестени(за мен), за мъжът ми - сокове, кола, сладолед, шоколад.
Готвя най-често на фурна или на пара.
Ей, това ми е любимата тема :)

Тези дни ще метна няколко най-общи препоръки на база на написаното :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Чакам с нетърпение! Макар че съм бременна, живо се интересувам от здравословно хранене и спорт.
*
1.Зеленчуци- всякакви, ежедневно предимно в сурово състояние или на пара
2. яйца-понякога нито едно, понякога по 4 на ден
3. авокадо- ама много
4. плодове - всякакви, основно сезонни български, цитруси-когато намеря био.
5.ядкови миксове- задължително сурови
6.месо- свинско, риба и по-рядко пиле/домашно/
7.кисело мляко- само на таратор, лятото на айрян, или с мюсли.
8. Сокове - цедя моркови, цвекло, ябълка, мешам с пасирано киви-почти всеки ден.
9. маслини

Хляб купувам само за малката,сирене и кашкавал почти пак само за нея. Манджи готвя само с животинска мазнина/масло или гхи/.
Основен приоритет ми е намирането на био продукти. Което всъщност вече не е толкова трудно.
В момента не ям хляб от диетични подбуди, но напоследък се опитвам да правя sourdough-хляб без мая/заради прочетени неща за маята в нета/, получава се доста вкусно, но е доста времеемко.
Понякога вместо мазнина ръся семена на салатите/най- често сусамово/
 
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 19:35:01 pm от Fifa »
Съвсем на първо четене:

- към тези, които консумират маргарин - разкарайте маргарина!!!
Това са не-естествени за човешкия организъм мазнини, чиято консумация се асоциира със затлъстяване, инсулинова резистентност, рак, сърдечно-съдови заболявания и прочее заболявания.

- към тези, които консумират зърнени закуски - разкарайте ги! Или поне ги яжте много рядко. Да го кажем по друг начин - зърнената закуска е точно толкова хранителна и полезна, колкото кутията в която се намира. Или както показва едно изследване - мишките хранени с картонената кутия на зърнената закуска, живели по-дълго от тези, които били хранене с въпросната зърнена закуска.

- към тези, които консумират често сладкиши, вафли и шоколади - намалете ги и увеличете спорта! Моята теория по въпроса е, че сладкишите са били измислени за КЕФ! И като такива означава да ги консумираме в момента, в които сме добре, почиваме си и едно парче ни дава от 5% удоволствие върху 100% кеф, които изпитваме в момента.

Какво правят повечето хора? Бидейки подложени на много стрес, търсят това парче, което дава 5%, но като компенсация. И го търсят многократно. Ако имате проблеми със стреса и емоциите - спортувайте, практикувайте time management, практикувайте медитация, EFT, Рейки и т.н.

Какво правят други хора? Посягат към сладкото в моменти на слабост, посягат към него за енергия. Какво да ви кажа ... това най-често значи, че тези хора не  приемат достатъчно качествена храна - и като качество и като количество. Понякога значи, че тези хора не пият достатъчно вода. Друг път значи, че не спят достатъчно или достатъчно качествено.

Според едно изследване една интензивна 10-15 минутна разходка дава точно толкова енергия колкото и един сникърс примерно. Разликата е, че тези, които са направили разходката, се чувстват бодри и 1 час или 2 часа след това, а тези ,които са изяли сникърса, се чувстват като парцали 20-30 минути по-късно.
(изследването е правено с хора, работещи на бюро)

Така че - умната!


поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
1. Хляб - типов, черен
2. Месо- Телешко, пилешко, пуешко
3. Зеленчуци - краставици, зеле, броколи, салата.
4. Плодове - ябълки, банани, праскови.
5. Захарни изделия - вафли, кроасани, шок. бонбони.
6.Алкохол - червено вино,
7. Кисело мляко
Месо,зеленчуци,плодове,сладко,риба,ядки и най-обичаното то мен-сирене.Хляб не консумирам много,само понякога ако има някаква питка.Избягвам пърженото.Опитвам се да водя малко по-здравословен начин на живот.
1. кисело мляко
2. картофи
3. хляб
4. чипс  :oops:
5. краставици
6. плодове
7. обикновени бисквити
Премахнато от модератор
- към тези, които консумират зърнени закуски - разкарайте ги! Или поне ги яжте много рядко. Да го кажем по друг начин - зърнената закуска е точно толкова хранителна и полезна, колкото кутията в която се намира. Или както показва едно изследване - мишките хранени с картонената кутия на зърнената закуска, живели по-дълго от тези, които били хранене с въпросната зърнена закуска.

Кои зърнени закуски? Корнфлейксовете и всякакви сириъл ли?
Мюслито ми е овесени ядки+плодове и ядки+някакви люспи корнфлейкс вътре. Това е хранително ми се струва.
Предлагам да направим тема за вкусни здравословни храни. Например домашно корни :D
Да не забравя - приятелка ми каза, че не трябва да смесвам овесените ядки с кисело мляко, защото не се усвояват. Така ли е?
[/url][/url]
Кои зърнени закуски? Корнфлейксовете и всякакви сириъл ли?
Мюслито ми е овесени ядки+плодове и ядки+някакви люспи корнфлейкс вътре. Това е хранително ми се струва.
Предлагам да направим тема за вкусни здравословни храни. Например домашно корни :D
Да не забравя - приятелка ми каза, че не трябва да смесвам овесените ядки с кисело мляко, защото не се усвояват. Така ли е?
"Зърнена закуска" за всякакви неща на брашнени люспи и разни други форми. Семената са си семена и си имат име - овес, ръж, т.н. , т.н.

В т.нар. зърнена закуска няма нищо! И не само, че няма нищо, но и поради тази причина самият процес на смилане и усвояване на тази, така да се каже "храна" ограбва организма на витамини и минерали.

И като стана въпрос за тема с качествени храни - пускам долу две снимки на суджук, който си направихме у дома :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
1. хляб - типов, ръжен, пълнозърнест (или поне така ги водят)
2. масло
3. кашкавал и сирене
4. свинско филе, бут (за сандвичи)
5. пилешко месо
6. кисело и пресно млеко
7. картофи и ориз
*
Лазаре, с тези наденици, дето си ги публикувал и във фейсбук и тук, от няколко часа ми причиняваш невероятно слюноотделяне  :lol:

Извинете за спама.  :oops:
Лазаре, с тези наденици, дето си ги публикувал и във фейсбук и тук, от няколко часа ми причиняваш невероятно слюноотделяне  :lol:

Извинете за спама.  :oops:
Наздраве :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
чак сега открих темата. Много интересна.

Нашите седем храни са : 1.бобени - боб, леща, 2.картофи, 3. зеленчуци 4. плодове, 5. телешко месо, но много рядко, 6. сурови ядки понякога, включително тиквени и слънчогледови семки, 7. млечни продукти - домашно квасено кисело мляко за закуска, сирене и кашкавал. Мнооого рядко нещо сладко или тестено.

И въпреки, че ям предимно и най-вече такива храни, кг само се качват, а не падат. Това започна след първата ми стимулация.

Лазаре, можеш ли да помогнеш с някой съвет  :oops: Благодаря много  :D


Здравейте,
и аз да кажа моите седем любими и най-често консумирани  :P
1. Шоколад
2. Пак шоколад
3. Сирене
4. Хляб - ръжен, пълнозърнест
5. Риба - напоследък много започна да ми харесва - лаврак, ципура, сьомга, пъстърва
6. Кисело мляко - защото е лесно да го ядеш докато седиш на компютъра  :oops:
7. Зеленчуци - много обичам, но сега избягвам, защото били много нитратни (с пестициди 8O)
... ама защо само седем храни? аз имам поне още 5-6 любими  :P