0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Липса на МЦ
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2010, 21:59:45 pm »
Евита, причините за липса на менструация на 16 год. възраст може да са най-различни. Например анатомични /грешки в ембрионалното развитие/ - затворен химен, липса на матка, генетични /хермафродитизъм/, хормонални, тумори на яйчниците, деструктивни промени на хипоталамуса,  проблеми с надбъбречната жлеза, а може и нищо да не е и на 17 години да й дойде менстрауцията.

Преглед с ултразвук и някои лабораторни изследвания бързо биха дали насоки дали е нормално или има здравословни проблеми. Разбира се, не би било нормално да се изписва лечение преди диагнозата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Липса на МЦ
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2010, 22:09:19 pm »
Евита, причините за липса на менструация на 16 год. възраст може да са най-различни. Например анатомични /грешки в ембрионалното развитие/ - затворен химен, липса на матка, генетични /хермафродитизъм/, хормонални, тумори на яйчниците, деструктивни промени на хипоталамуса,  проблеми с надбъбречната жлеза, а може и нищо да не е и на 17 години да й дойде менстрауцията.

Преглед с ултразвук и някои лабораторни изследвания бързо биха дали насоки дали е нормално или има здравословни проблеми. Разбира се, не би било нормално да се изписва лечение преди диагнозата.
Оуууу че неприятни си ги изброила !...Благодаря ти Мели !
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Липса на МЦ
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2010, 22:29:37 pm »
Извинявай.  :) Нали знаеш, винаги разиграваме лошия вариант.
Но е много по-вероятно да е дребен хормонален проблем.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2010, 21:23:12 pm »
Здравейте,при мен наистина няма нищо сериозно,във вторник сутринта ми дойде и не отидох на скенер.Ще си чакам да си дойда в Бг при лекар на който имам доверие и най-вероятно ще повторя хормоналните изледвания.