0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Липса на МЦ
« -: Октомври 18, 2010, 12:36:37 pm »
Здравейте ,
Искам да споделя един проблем. Този месец МЦ ми прескочи определената дата , имам някакво бледорозово зацапване , но няма цикъл :(. Болезненост в гърдите и дтомаха,но до там. Правих си тест за бременност , но беше отрицателен. Докторката каза,че ще ми дойде , но седя и си чакам.
Хормоналните ми иследвания са наред и нямам проблем там, но цикъла ми всеки месец е обилиен ( по някога граничещ с кръвоизлив) , но в три болници ми казаха , че СЪМ КЛИНИЧНО ЗДРАВА.
Отчаяна съм , не знам какво да правя :(
Моля за мнения
Благодаря
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 12:49:25 pm »
Какви хормонални изследвания си правила?Пускала ли си хормони на щитовидната жлеза.Много често ако тя не е наред се стига до обилен МЦ, а от там и до анемия.

*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 12:51:18 pm »
Какъв тест за бременност си правила?
Ако не си правила кръвен тест за бременност, те съветвам да го направиш.
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 13:03:23 pm »
да правих си на щитовидната жлеза ТАТ и МАТ са ми в норма ,  TSH е 2.870 , а FT 4 е 18.76 ,  казаха че всичко е ок :( , а теста за бременност не е кръвен а Шуарчек .
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2010, 14:24:08 pm »
Сега ми се появи някакво кафяво течение, дали е възможно да е на хормонална основа? Звъннах на лекарката и каза да не се притеснявам няма нищо страшно. И само да попитам , някой ако е запознат , ендокринолог може ли да ми пусне другите хормони или трябва да е само гениколог?
Благодаря
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2010, 14:41:49 pm »
На мен личния ми даде направление за ТСХ и май ФТ4 те се поемат от здразвната каса, другите се заплащат.С резултата от тези хормони може да се отиде на ендокринолог, пак по здравната каса.Аз досега всеки месец си пускам ТСХ и ФТ4 по здравната и отделно ТАТ, МАТ и ФТ3 за моя сметка.Самоя ендокринолог май може да пусне само ТСХ по здравната и то след проведено лечени, но не съм сигурна за последното.

*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2010, 14:59:38 pm »
На мен личния ми даде направление за ТСХ и май ФТ4 те се поемат от здразвната каса, другите се заплащат.С резултата от тези хормони може да се отиде на ендокринолог, пак по здравната каса.Аз досега всеки месец си пускам ТСХ и ФТ4 по здравната и отделно ТАТ, МАТ и ФТ3 за моя сметка.Самоя ендокринолог май може да пусне само ТСХ по здравната и то след проведено лечени, но не съм сигурна за последното.

Да аз съм си пуснала TSH е 2.870 , а FT 4 е 18.76 ТАТ и МАТ. Антителата са във норма , но имам в предвид прогесътерон , тестостерон и подобни
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2010, 15:04:19 pm »
Това са половите хормони, те се пускат с направление от гинеколог или на своя глава.Пускат се между 2-4 ден на МЦ, като е хубаво преди да дадеш кръв за тях да те прегледат данеби да имаш задържан фоликул.Мисля че само пролактина се пуска на 7-я ден след доказана овулация.Нека другите момичета кажат със сигурност.Не мога да кажа обаче кое се поема от здравната каса и кое не, защото аз си ги плащам винаги, тъй като ходя в клиника.

*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2010, 15:53:44 pm »
Това са половите хормони, те се пускат с направление от гинеколог или на своя глава.Пускат се между 2-4 ден на МЦ, като е хубаво преди да дадеш кръв за тях да те прегледат данеби да имаш задържан фоликул.Мисля че само пролактина се пуска на 7-я ден след доказана овулация.Нека другите момичета кажат със сигурност.Не мога да кажа обаче кое се поема от здравната каса и кое не, защото аз си ги плащам винаги, тъй като ходя в клиника.
Много благодаря , аз ще попитам и за тях утре когато съм на лекар , но ако не искат да ми ги платят понеже съм с допълнително здравно осигоряване ще си ги платя аз
Цунки мунки по муцунки :)



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Липса на МЦ
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2010, 07:00:16 am »
Добре е да те видят на УЗ, защото /хипотетично/ ако в момента имаш тънка лигавица / на матката/ М. може още да се забави :)
ТСХ трябва да е под 2, дори под 1,5.
ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат на 3 ден от МЦ.
Прогестерон на 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О. и измерване на БТ/
За другите хормони няма значение деня./Тестостером, Андростендион, Пролактин, Инсулин, ДХЕА-С и т.н./
Мери БТ поне 3 поредни МЦ и прави тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2010, 11:08:58 am »
Ясно ще си ги направя в петък поне да знам , че е ок всичко
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2010, 16:04:19 pm »
Сега се връщам от Ендокринолог и ми казаха , че показателите ми са били добре на ТСХ , тоест не ми пречили ако искам да имам бебе да са 2.87, за което я изгледах странно. Успях да си издействам останалите хормони от нея. Та да видим какво ще стане
Цунки мунки по муцунки :)



*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2010, 10:42:50 am »
И на мен този месец не ми дойде.На 8 септември ми беше последния цикъл.На 21 ден ,когато по принцип ми е овулация ми прецапа,но съвсем леко кафяво бежово за 2 дни и до ден днешен не ми е дощло.От миналата неделя ме болят гърдите все едно ще ми идва.Ходих на лекар ,който изобщо не познавам ,понеже съм в чужбина и той ми каза че ми бил уголемен яйчника и ме прати веднага на скенер със съмнения за тумор!!!Изобщо не ми погледна никакви хормони..А всички ми бяха наред преди няколко месеца имам и лапароскопия януари и нищо нми нямаше на яйчниците.Много съм притеснена,но от друга страна ми се струва прекалено това изледване..Моля ви кажете според вас възможно ли е да се развие нещо такова толкова бързо?Скенера ми е ътре и колкото повече наближава повече се притеснявам..
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2010, 11:38:15 am »
И на мен този месец не ми дойде.На 8 септември ми беше последния цикъл.На 21 ден ,когато по принцип ми е овулация ми прецапа,но съвсем леко кафяво бежово за 2 дни и до ден днешен не ми е дощло.От миналата неделя ме болят гърдите все едно ще ми идва.Ходих на лекар ,който изобщо не познавам ,понеже съм в чужбина и той ми каза че ми бил уголемен яйчника и ме прати веднага на скенер със съмнения за тумор!!!Изобщо не ми погледна никакви хормони..А всички ми бяха наред преди няколко месеца имам и лапароскопия януари и нищо нми нямаше на яйчниците.Много съм притеснена,но от друга страна ми се струва прекалено това изледване..Моля ви кажете според вас възможно ли е да се развие нещо такова толкова бързо?Скенера ми е ътре и колкото повече наближава повече се притеснявам..


не знам , ако питаш мен си направи пак хормонални , защото аз съм със същия проблем :( , и като си гледам иследванията , май ще е от там проблема. Направи си цитонамазка , но едва ли. Това може да се получи , ако скоро си пила някакви хапчета или е на нервна почва. Но не е лошо да отидеш на лекар. Препоръчвам ти Д-р Мадлен Китанова   - Шейново
Цунки мунки по муцунки :)



Re: Липса на МЦ
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2010, 12:31:56 pm »
.
И на мен този месец не ми дойде.На 8 септември ми беше последния цикъл.На 21 ден ,когато по принцип ми е овулация ми прецапа,но съвсем леко кафяво бежово за 2 дни и до ден днешен не ми е дощло.От миналата неделя ме болят гърдите все едно ще ми идва.Ходих на лекар ,който изобщо не познавам ,понеже съм в чужбина и той ми каза че ми бил уголемен яйчника и ме прати веднага на скенер със съмнения за тумор!!!Изобщо не ми погледна никакви хормони..А всички ми бяха наред преди няколко месеца имам и лапароскопия януари и нищо нми нямаше на яйчниците.Много съм притеснена,но от друга страна ми се струва прекалено това изледване..Моля ви кажете според вас възможно ли е да се развие нещо такова толкова бързо?Скенера ми е ътре и колкото повече наближава повече се притеснявам..
На мен така ми закъсня от задържан фоликул. Може и при теб да е това а той да го мисли за тумор. Дано да е това което мисля аз
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2010, 17:38:55 pm »
Благодаря за предположенията,дано наистина да е нещо по-нормално.Утре ще си покаже.Мислех си че първо кръвни трябва да ми направят и тогава скенер ама тук явно ще е наобратно..Ще споделя утре резултата,дано да няма нищо сериозно.
Re: Липса на МЦ
« Отговор #16 -: Октомври 25, 2010, 21:39:24 pm »
Благодаря за предположенията,дано наистина да е нещо по-нормално.Утре ще си покаже.Мислех си че първо кръвни трябва да ми направят и тогава скенер ама тук явно ще е наобратно..Ще споделя утре резултата,дано да няма нищо сериозно.
Вярвам , че няма да има нищо сериозно !!!
Re: Липса на МЦ
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2010, 20:42:37 pm »
Здравейте момичета !
Не знам дали точно за тук е въпросът ми , но според мен е и затова публикувам тук питането си.
Племенницата ми е на 16 год.навършени , винаги е била пълничка ,но в никакъв случай дебела , та все още няма МЦ.Според мен не е нормално , още повече че вече децата съзряват още по - рано ...Не знам може и да греша ... Сестра ми казва че джипито и казало , че е против да ходи на лекар , защото ще и изпишат хапчета и така ще го предизвикат , но трябвало да си чака ... Аз не мисля , обаче така и моля за коментари.Какво ще ме посъветвате и какво мислите ?Ще се радвам ако ми отговорите и събера повечко информация.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Липса на МЦ
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2010, 21:29:29 pm »
Не грешиш. Време е да посети гинеколог.

... джипито и казало , че е против да ходи на лекар , защото ще и изпишат хапчета и така ще го предизвикат , но трябвало да си чака ...

Това е абсурдно по подразбиране.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Липса на МЦ
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2010, 21:45:22 pm »
Не грешиш. Време е да посети гинеколог.

... джипито и казало , че е против да ходи на лекар , защото ще и изпишат хапчета и така ще го предизвикат , но трябвало да си чака ...

Това е абсурдно по подразбиране.
Честно казано лекарите в Търново не търсят причината ,а директно започват с хапчетата пък докъдето се стигне ... Не искам и племенницата ми някой ден да страда като мен от непрофесионализма на някой т.нар.доктор...
Евентуално , за да съм сигурна , че лекарят наистина търси причината , какво трябва да предприеме в такава ситуация , защото аз поне с това не съм имала проблем никога и не съм много наясно ...Ако изпише директно таблетки и до там , да го сменим и да не се занимаваме с него , нали ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Липса на МЦ
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2010, 21:59:45 pm »
Евита, причините за липса на менструация на 16 год. възраст може да са най-различни. Например анатомични /грешки в ембрионалното развитие/ - затворен химен, липса на матка, генетични /хермафродитизъм/, хормонални, тумори на яйчниците, деструктивни промени на хипоталамуса,  проблеми с надбъбречната жлеза, а може и нищо да не е и на 17 години да й дойде менстрауцията.

Преглед с ултразвук и някои лабораторни изследвания бързо биха дали насоки дали е нормално или има здравословни проблеми. Разбира се, не би било нормално да се изписва лечение преди диагнозата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Липса на МЦ
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2010, 22:09:19 pm »
Евита, причините за липса на менструация на 16 год. възраст може да са най-различни. Например анатомични /грешки в ембрионалното развитие/ - затворен химен, липса на матка, генетични /хермафродитизъм/, хормонални, тумори на яйчниците, деструктивни промени на хипоталамуса,  проблеми с надбъбречната жлеза, а може и нищо да не е и на 17 години да й дойде менстрауцията.

Преглед с ултразвук и някои лабораторни изследвания бързо биха дали насоки дали е нормално или има здравословни проблеми. Разбира се, не би било нормално да се изписва лечение преди диагнозата.
Оуууу че неприятни си ги изброила !...Благодаря ти Мели !
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Липса на МЦ
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2010, 22:29:37 pm »
Извинявай.  :) Нали знаеш, винаги разиграваме лошия вариант.
Но е много по-вероятно да е дребен хормонален проблем.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Липса на МЦ
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2010, 21:23:12 pm »
Здравейте,при мен наистина няма нищо сериозно,във вторник сутринта ми дойде и не отидох на скенер.Ще си чакам да си дойда в Бг при лекар на който имам доверие и най-вероятно ще повторя хормоналните изледвания.