0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Искам да попитам-може ли след като си подписал заповедта да си изтеглиш документите и да отидеш в друга клиника
здр,не става да се преместиш в друга клиника след като си подписала тази заповед,поне аз така знам.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Най-често задавани въпроси за Фонд Ин витро!

Могат ли пациентите, след като бъдат одобрени за финансиране от фонда, да сменят клиниката, в която се лекуват?

Пациентите могат да си сменят клиниката. Никъде не е заложено изискване да се направи процедурата в клиниката, подготвила документите.


Как става смяната на клиника?


Подава се молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника.


Вече има и ново изискване, да представиш съгласие от новата клиника, че ще те поемат като пациент.
     Здравейте и аз искам да си сменя клиниката.
           Нека ако някой вече е сменил клиниката да опише подробно как става това МОЛЯ. Подава се молба преди да получиш одобрение или преди да подпишеш заповедта, така и не ми стана ясно( понеже ще си получа заповедта в клиниката от която съм подала документите). Молбата в свободен текст ли е? Новата клиника какво заявление трябва да ми даде? Толкова много въпроси изплуват в мен, а реално няма от кого да ги получа. МОЛЯ ако някой е извървял този път нека да пише. Предварително благодаря .
Здравейте, и аз ще сменям клиниката. Трябва първо да си получиш заповедта и тогава да подадеш молба за смяна на клиниката. Доколкото разбрах молбата е в свободен текст. Декларация от новата клиника, може да си вземеш предварително. Аз вече съм си взела такава декларация, остава да си получа заповедта ;)
Успех на всички!
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 16:00:04 pm от ина »
Много ти благодаря ИНА ти си първата която ми отговаря точно на въпроса. Искренно ти стуискам палци и успех.
 А каква е причината да сменяш клиниката? Ако не е тайна разбира се!
Няма нужда да споменаваш имена.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
Аз също си смених клиниката, взех си уверение от новата клиника и го изпратих във фонда, но без да съм подписала още заповед.
А каква е причината да сменяш клиниката? Ако не е тайна разбира се!
Няма нужда да споменаваш имена.
Няма да крия коя е тази клиника, сатава въпрос за ОЛИМЕД.
     Пуснах си документите при тях на 01.04.10 като са ме писали "липса на овулация поради LUFS синдром"( каквото и да означава). Аз съм с ендометриоза имам всякакви документи, епикриза след лапароскопия, имам документи за 6м курс на лечение и още и още.... Тези патици от Олимед решиха да напишат друга диагноза, зареди която от фонда не ме одобриха. Кажете ми как да не ги мразя, от къде сега аз да взема пари за да направя ин витро, вярвайте ми иде ми да ги застрелям да не говорим че мъжът ми иска да ги съди.
     Съжалявам че е толкова дълъг поста, но просто като тръгнах да пиша та нямаше спиране.
     Пожелавам успех на всички момичета.
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 15:01:52 pm от jam »
Може би това не е мястото ,за това което ще напища ,но след преглед на моя приятелка  там-първо не са могли да и намерят яйчниците и са привиквали и друг да преглежда ,и второ са я препратили при някакъв,който й казал,че трябва да се махне едната тръба ,но тя трябва дд купи инструмента за операцията...Останах безмълвна и без коментар...
Re: Преместване в друга клиника след подписв&
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2010, 13:59:57 pm »
sisleey, много неприятно наистина. Мога ли да те попитам защо не са те одобрили от фонда с диагноза луф синдром? Питам, защото аз имам същата диагноза (ако изобщо може да се нарече диагноза), а наличието на такава е една от хипотезите, при които се финансира процедурата от фонда. Извинявам се на останалите момичета, че постът ми не е по темата.
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 15:19:44 pm от barklet »




My first, my last, my everything!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
sisleey,

1. получаваш второ и последно предупреждение за използване на неподходящ език във форумите! постингът ти е редактиран. при следващо провинение, ще получиш забрана за достъп до форума.

2. ти като си видя неправилно подготвените документи от клиниката - сливи ли имаше в устата, та не направи рекламация още тогава? ама не - взе си ги и си ги занесе в София, подаде си ги, а чак сега се сети, че ти били объркали диагнозата.

3. диагноза ЛУФ синдром се финансира от фонда. не може да те отхвърлят, ако диагнозата е доказана.

имайки предвид точка 2. и 3., нещо не е наред в твоята история.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Може би това не е мястото ,за това което ще напища ,но след преглед на моя приятелка  там-първо не са могли да и намерят яйчниците

ще те посъветвам за в бъдеще по-малко да вярваш на разказите на приятелки и да говориш само от личен опит. цитираното е абсурдно нелепо. яйчника мога и аз да ти го намеря.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ok .sory.
Ако  не вярва човек на приятелите си на кого да вярва?
А каква е причината да сменяш клиниката? Ако не е тайна разбира се!
Няма нужда да споменаваш имена.
от Олимед решиха да напишат друга диагноза, зареди която от фонда не ме одобриха. Кажете ми как да не ги мразя, от къде сега аз да взема пари за да направя ин витро, вярвайте ми иде ми да ги застрелям да не говорим че мъжът ми иска да ги съди.
    
Много съжалявам, че така се е получило. Преди 4 години и аз ходих в Олимед- там установиха, че съм с тубарен фактор, но не съм правила при тях нищо, просто защото се преместихме в София.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
*
Изненадана съм,че има жени които оплюват клиниките на които самите те са пациентки все още!    8O  8O  8O  8O
*
Здравейте и от мен!Искам да кажа как става смяната на клиниката,тъй като аз вече я направих!Значи,първо отивате в клиниката,в която желаете да направите инвитрото и искате документ,че са съгласни да поемът вашия случай,след това отивате във"ФАР"(на 11 етаж мисля,че беше)и казвате,че искате да смените клиниката.Там ще попълните една декларация за смяната и това е.Само,че преди да получите заповедта е по-добре да го направите.Успех на всички момичета!Дано БОГ чуе молитвите ни и ни дари с  :babbycarrage:
Здравейте на всички. Искам да питам когато се обадят от фонда, за да ми кажат датата, на която трябва да получа заповедта, мога ли да се уговоря за друга дата или няма такава възможност?
По принцип, може.