0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #20 -: Май 19, 2006, 23:27:37 pm »
мели, а парлодела къде е.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
правилно лечение....
« Отговор #21 -: Май 21, 2006, 00:13:24 am »
Парлоделът е бромокриптин, Лили.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #22 -: Май 21, 2006, 11:04:07 am »
мерси мели. намери ли кой да го преведе вече. ако не да юрна мъжо да се пробва
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
правилно лечение....
« Отговор #23 -: Май 21, 2006, 13:08:11 pm »
Цитат на: Meli

"Category A" (safest)  to "Category  X" (known danger--do not use!)


Опитх се да го преведа, но моля не се съдете за неточности.  :wink:

"категория - A" (най-безопасен)
 към "Х  - категория" (известна опасност - Не използвайте!)

А
При контролирани изследвания на жени не показва риск на зародиша през първото тримесечие (също няма данни за риска през последния триместър). Възможността на ембрионална вреда изглежда далечна.
В
Изследвания при репродукцията на животни не показват риск на зародиша, но при неконтролирани изследвания при бременни жени или при животни се показва неблагоприятен ефект / различен от намаляване на плодовитостта /, но това не е потвърдено в контролираните изследвания на жени в 1-я триместър също няма данни за риска през последния триместър
С
При изследвания  с животни се показва неблагоприятен ефект на зародиша
/увреждащ плода/, тук са и неконролираните изследвания на жени или животни /или изследвания не са били провеждани/. Лекарствата трябва да се приемат само в случай, че желания ефект оправдава потенциалния риск за плода.
D
Тук има  положителен риск за човешкия ембрион, но ползата от употребата на бременни жени може да бъде оправдана въпреки риска за зародиша /Т. е., Ако лекарството е необходимо в заплашваща живот ситуация или за сериозно заболяване, за което по-безопасни лекарства не могат да бъдат използвани или са неефективни/
Х
Проучвания с животни или хора са демонстрирали ембрионални аномалии, или  има доказателство за ембрионален риск, базирано на човешки опит, и риска от употребата на лекарството от бременни жени несъмнено превишава всички възможни ползи. Лекарството е противопоказно за жени които са бременни или има вероятност да са бременни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
правилно лечение....
« Отговор #24 -: Май 22, 2006, 10:28:58 am »
Благодаря Ви момичета
мисля другия месец като отида при лекуващата ми лекарка да обсъдя с нея въпроса, надявам се другата година по това време поне да съм бременна... стискайте ми палци
правилно лечение....
« Отговор #25 -: Май 22, 2006, 13:38:07 pm »
Здравей merypopins!
Видях, че си ми писала лична бележка и ти отговорих, но не знам дали си получила съобщението ми, тъй като в петък имах проблеми с нета. Едва сега всъщност влезнах в твоята тема и, доколкото виждам проблемът ти май е по-различен от моя, въпреки че и аз от 7-8 г. имам хормонални проблеми и съм се лекувала само с Диане (последно вземах Дуфастон, тъй като вече много искам бебе!!!). Сега ми предстоят нови изследвания...
Не знам с какво бих могла да ти бъда полезна. Виждам, че момичетата тук са ти дали доста съвети и са те насочили към специалист, така че едва ли мога да добавя нещо  :roll: Освен, че ти стискам палци и се надявам всичко да се оправи  :P ! И да пишеш как се развиват нещата при теб, че и аз май имам нужда от свестен лекар!