0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #360 -: Ноември 08, 2013, 12:57:37 pm »
Мерси ,подобно  osi_16
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #361 -: Ноември 09, 2013, 07:32:07 am »
Ние сме номер 22251/04.11.2013

*
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #362 -: Ноември 09, 2013, 19:58:22 pm »
22136
 ще си почакаме дружно до първа пролет   :D
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #363 -: Ноември 13, 2013, 13:55:20 pm »
Номер 22267 от 04.11.2013 год  :D
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #364 -: Ноември 29, 2013, 12:51:39 pm »
22498 от 19.11. 2013 горе долу след 9 месеца ще чакам заповед :)
*
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #365 -: Декември 06, 2013, 17:45:35 pm »
22467 - и започна чакането :)


Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #366 -: Януари 08, 2014, 00:18:49 am »
N 22838 от 12.12.2013, дано да е по-малко от 9 месеца /чакането/, при първия опит беше около 8 месеца 
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #367 -: Януари 15, 2014, 13:06:49 pm »
Видях го...... :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: ОДОБРЕНА
Обадих се, защото не можах да повярвам на очите си
Казаха ми, че сега подписват договорите с клиниките и от февруари да продължавам да следя за получаване на заповед  :drunk: :drunk: :drunk:
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #368 -: Февруари 17, 2014, 16:21:38 pm »
Здравейте момичета.За първи път пиша във форума,но не можах да остана безразлична към темата,тъй като и аз съм една от вас.Подала съм документи октомври ,имам одобрение ,но чакането на заповед май ще е по -дълго от очакваното.Прегледах и по стари теми и разбрах, че се чака около 6-8 много дълги месеца.Иска ми се за да не е толкова тягостно чакането да си мисля какво следва като получиш заветната заповед и колко време като си я стиснала здраво в ръце  започват процедурите.Надявам се някоя от вас ,която вече е минала по този път да сподели какво следва:)Пожелавам търпение на всички и скоро добри вести :)
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #369 -: Февруари 18, 2014, 08:48:45 am »
Здравей nadeto05!
Спомням си и аз преди време като тебе доста мрънках, че много се чака. След това осъзнах, че да, чака се около година, но все пак имаш възможност за безвъзмездна помощ 3х5000 лв. Има жени/двойки, които няма как да кандидатстват за тази помощ. А и представи си времето, когато не го е имало ФАР и, когато всеки сам си е финансирал всичко. Така че, недей да позволяваш да те завладяват тягостни мисли, а точно както си го написала, мисли какво следва след това  :D

Не знам вие дали сте правили някакви изследвания до момента, но през времето, докато чакате, може да направите всички необходими изследвания, които лекарят прецени. При мъжа задължително се започва със спермограма, при жената се изследват репродуктивните хормони и се прави тест за проходимост на тръби. В зависимост от резултатите от тези изследвания, лекарят преценява следващите стъпки. Разбира се, това е най-общо. При всеки е строго индивидуално. Но предполагам, че все пак имате някакъв доказан проблем, след като сте подали документи.
Успех!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #370 -: Февруари 18, 2014, 09:23:58 am »
Здравей Врабчо:)
Много ми се иска да мога де се изразя с правилните думи ,защото виждам че тук мога да намеря подкрепа и предварително благодаря на всички че ви има.Посещавам от 2 години форума,но все не ми идва кураж да пиша.Думите ми не стават израз на мислите защото  са толкова объркани и всеки месец се лутат между надеждата и разочарованието.Права си че трябва да сме благодарни че има ФАР и надеждата става все по -голяма за хора като нас.Проблема при нас като двойка е че няма проблем:)Или поне физически такъв.Направили сме всички възможни изследвания в клиниката в Плевен.Доказа се че всичко е на ред,но бебе няма.А това че няма логично обяснение за това ме притеснява още повече:(Сега съм се вкопчила в идеята че само ин витро е решението и нямам търпение процедурите да почнат,всичко да е наред.....
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #371 -: Февруари 18, 2014, 10:00:49 am »
nadeto05, на правилното място си  :D Няма от какво да се притесняваш.
Ние също се водехме с неизяснен стерилитет. При мен ФСХ беше леко завишен, но всичко друго беше наред. Имах и проблеми с ТСХ, но с правилна терапия, там нещата са контролируеми.
Има доста случаи като твоя, с неизяснен стерилитет, докато чакат заповед от фонда и жената забременява спонтанно  :D Пожелавам го и на теб!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #372 -: Февруари 26, 2014, 09:39:56 am »
А колко време след получаване на заповедта трябва да бъде оползотворена?В сайта на фонда пише 6 месеца, а някъде из форума бях срещала,че вече е 1 година.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #373 -: Февруари 27, 2014, 10:42:28 am »
Мила, една година е срокът вече.
Аз я използвах на 11-ия месец, поради нелепо стечение /и то цели два пъти/ на обстоятелствата...

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #374 -: Март 21, 2014, 16:15:02 pm »
Хайде и аз съм сред чакащите от днес,номер 23956....
*
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #375 -: Март 21, 2014, 21:04:28 pm »
Здравей Врабчо:)
Много ми се иска да мога де се изразя с правилните думи ,защото виждам че тук мога да намеря подкрепа и предварително благодаря на всички че ви има.Посещавам от 2 години форума,но все не ми идва кураж да пиша.Думите ми не стават израз на мислите защото  са толкова объркани и всеки месец се лутат между надеждата и разочарованието.Права си че трябва да сме благодарни че има ФАР и надеждата става все по -голяма за хора като нас.Проблема при нас като двойка е че няма проблем:)Или поне физически такъв.Направили сме всички възможни изследвания в клиниката в Плевен.Доказа се че всичко е на ред,но бебе няма.А това че няма логично обяснение за това ме притеснява още повече:(Сега съм се вкопчила в идеята че само ин витро е решението и нямам търпение процедурите да почнат,всичко да е наред.....
Ще се намеся, защото съм убедена че не подхождаш с правилната нагласа  :). И ние сме с идеални изследвания и без никакви причини, поне от това което можеше да бъде установено до тук. През 2013 в рамките на 5 месеца направихме 4 неуспешни инсеминации. И аз си задавах въпроса къде е проблема. Сигурна съм обаче, че продължаваме нататък, защото това е, което силно желаем. През юли подадохме документи за фонда и получихме заповед този вторник. Стигаме до етапа ин-витро, което може да разкрие проблема или пък да докаже, че няма такъв  :D. Напълно те разбирам, но не трябва да се вглъбяваш твърде много в идеята, че непременно нещо не е наред. Намери надежден доктор, изпълнявай предписанията му и остави той да се бори с проблемите. Същевременно си припомни, какво ти носи радост в живота и насочи вниманието си там. А ако имаш нужда от повече информация - питай нас, питай доктора. Успех! Стискам ви палци!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #376 -: Март 24, 2014, 16:40:10 pm »
Здравей GARO:)
Първо искам да благодаря за оптимизма и да пожелая успех на процедурата и поне двоен резултат :D
При мен след направата на всички необходими изследвания ,а също и на мъжа ми ,проблем не се установи ,но си права че от процедура ин витро може и да стане ясно ,кое е препъни камъчето,но докато не стартираме  остава чакането,надеждата и ежедневието ....
Ще се радвам ако споделиш как вървят нещата след като си получила заветната заповед!
още веднъж успех!!!!
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #377 -: Май 12, 2014, 15:36:13 pm »
ето и моето номерче 22912/16.12.2013.... моля се това да е пътя на един нов живот :)


*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #378 -: Юни 06, 2014, 19:58:47 pm »
Ние сме номер 24810.Момичета до колко време излиза одобрението?
Не се отказвайте от мечтите си!
Re: Новоподали документи във фонда
« Отговор #379 -: Юни 07, 2014, 11:18:22 am »
Здравейте, одобрението може да излезе и до месец, може и повече. Зависи с каква скорост ще ги разгледат. Стискам палци скоро да сте мами и да сте щастливи, въоръжете се с търпение и много позитивни мисли, не е лесно, но не се отказвайте. Стискам палци. Успех