0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Висок Тестостерон!
« -: Октомври 02, 2010, 19:30:14 pm »
Здравейте!
Вчера ходих да си взимам резултатите от изследванията и лекарката ми каза,че всичко е Ок,но Тестостерона ми е 4,15 nmol/l 0,32-2,60nmol/l.
Моля ви,кажете ми някой имал ли е като моите резултати!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Висок Тестостерон!
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2010, 20:55:18 pm »
Сестра ми имаше завишен тестостерон. Бяхме много притеснени и общо взето не знаехме какво да прави. Докато се чудим забременя. Роди се момче, слава Богу (това последното поради твърдения, че високят тестостерон по време на бременост е предпоставка за различна сексуалност на момичетата).
Така и не разбрах има ли начин да се свалят стойностите. Дано и ти имаш късмет!
*
Re: Висок Тестостерон!
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2010, 21:07:38 pm »
Аз имах висок тестостерон преди няколко месеца. Аз съм с ПКЯ и явно от там идваха повишените ниво- моят не беше толкова висок, колкото пъти съм го изследвала винаги е на горна граница. Моят лекар беше категоричен че ще ми трябват от 3 до6 месеца прием на контрацептиви за да го сваля. Пре май като го изследвах беше 1,13 при граници 0,06-0,82, а след приема на Ясмин 3 месеца спадна до 0,363. Успех!!!
Re: Висок Тестостерон!
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2010, 23:16:35 pm »
Sunny Baby, препоръчвам ти консултация с ендокринолог. Толкова високи стойности на тестостерон при положение, че хормоните от яйчниците са ОК и нямаш ехографска находка на поликистозни яйчници, инсулинова резистентност и изобщо синдром на поликистозните яйчници, означава, че идват от надбъбречните жлези.
От тук има 2 случая:
- или твоят организъм (яйчници) са се нагодили към високите стойности на андрогените, които се произвеждат от надбъбречните жлези и ти е необходим само прием на прогестерон в лутеална фаза.
- или твоите яйчници не успяват да се нагодят и е необходимо медикаментозна намеса от ендокринолог, за да свали повишения тестостерон.
Изследванията, които се пускат на 3-ти ден от МЦ са:
Андростенрион
17-OH Progesterone
DHEA-S
Има и още много - намери една стара тема за тестостерона - там е написано всичко в подробности. Темата май се казваше "Висок тестостерон - ПОМОЩ" или нещо такова.

Успех и не се шашкай излишно. Всеки организъм е различен. Моят тестостерон е високичък, но той пък доста играе. При мен е "смесена форма с префес от надбъбречните жлези".

Намери си добър ендокринолог. Най-добре д-р Тодорова от София.
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 23:29:18 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Висок Тестостерон!
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2010, 23:25:36 pm »
Чак като ти прегледах предишните постове видях, че ти всъщност нямаш овулация (или поне така си написала).

Задължително си намери добър ендокринолог. Той ще ти пусне изследвания, ще ти предпише терапия и ще те следи. АГ не може да те излекува, а само ендокринолог. А АГ-то ще те следи как се държат яйчниците при лечението.

Успех и да знаеш, че не е нещо страшно :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 23:30:28 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)