0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички!

Случиха ми се някой неща за които искам да споделя , и ако някой е чувал за нещо подобно нека да се включи в темата ми.
Може би сте чували(без да ви плаша)за съществуването на хетеротопична бременност
(комбинация от нормална бременност и ектопична бременност). !Това се случи с мен! За което се наложи да постъпя по спешност в болница,но сега съм вече добре , у дома, бременна, максимално обгрижена от любимия и много щастлива.Нямам възможност за сега повече да Ви пиша защото още се възстановявам от операцията.

Благодаря и желая на всички Ви успехи!

П.П. Разпространението на хетеротопичната бременност след ин-витро процедура е 1% от всички бременности сравнено с 2 от 30,000 при нормално зачеване.


« Последна редакция: Септември 30, 2010, 19:15:02 pm от чайка22 »
*
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #1 -: Септември 30, 2010, 21:54:13 pm »
чайка22 аз преживях същото! На 21.04.2010 ме приеха по спешност с коремен кръвоизлив. Зная мн добре как се чувстваш. Имах хиляди притеснения след това и най-основното беше ще успее ли другия плод да се запази след всичко това. Благодаря на Господ за сега нещата вървят гладко.
Каквито и въпроси да имаш или просто  да искаш да споделиш пиши  :D стига да мога да бъда полезна.
Пожелавам ти леко възстановяване и щастливо развитие от тук нататък.  :wink: yahoo_17
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2010, 11:30:04 am »
Благодаря ileini !
И при мене за сега всичко е наред , само дето малко съм се подула , но предпочитам  когато мина контролните прегледи от операцията тогава да пиша пак.
Успехи на всички Момичета!
*
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2010, 17:40:02 pm »
Радвам се за вас,момичета и ви желая успех до края!Мислех,че такъв вариант ми се върти само на мен,в главата,но явно и това е възможно да се случи.Аз съм след втори стимулиран опит,с върнати 4 ембриона и днес ми е 15 ден от трансфера,засега с положителни тестове-и уринен,и кръвен.Миналият ми опит завърши със съмнение за извънматочна,която така и не се разбра със сигурност,понеже организма сам се изчисти.Сега отново ме терзаят същите мисли,макар да знам,че не трябва.В кой момент всяка от вас разбра за проблема?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2010, 23:58:23 pm »
Подобна бременност е проблемна от самото и начало.
Принципно бременност след ин витро е следена по-изкъсо и вероятно опитен специалист ще има в предвид върнаните повече ембриони и вероятността от "комбинирана" бременност.
Случая на Чайка22 е третия за който имаме смедения за успешно продължила бременност след отстраняване на извънматочната такава.
Ако е по силите ти остави страховете си настрана и се наслаждавай на момента! Бременна си! Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2010, 11:42:33 am »
Благодаря ти evro,като върла оптимистка,за каквато се имам,все пак определено ми вдъхна кураж! :wink:
*
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2010, 16:27:59 pm »
agi както разбираш и от поста на Евро ние с Чайка22 сме от малкото изключения, така че не го мисли, а се наслаждавай на беременноста си.  :lol:
Проблема при мен беше, че нямаше как да остана в София. Прибрах се и дали от лекар или от техника така и не разбраха, че имам извънматочна докато не постъпих по спешност в болницата, ноо... Важен е крайния резултат нали така  :D Стискайте палци останаха само 20 дни до секциото.
*
Re: Комбинация от нормална и ектопична бременност
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2010, 19:12:25 pm »
ileini,стискаме палци,където се сетиш,ти си на финала,преборила си толкова проблеми,така че и с това ще се справиш геройски!Всичко да мине нормално и скоро да се срещнете очи в очи със сладкото бебче! :D