0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Жълта пигментация около устата
« -: Септември 28, 2010, 21:08:52 pm »
Здравейте! Сигурно не съм на точната тема, но имам съмнения, че имам проблем с хормоните или направо с някакво заболяване, което досега никой лекар не е открил. Става въпрос за следното: от много малка, може би началните класове, имам "козметичен проблем" - около горната и долната устна (между носа и брадичката) има образуван жълт кръг. За детска възраст човек може и да се шегува с "жълто около устата", но за млада жена не е никак приятно :( Когато за първи път го забелязах тъкмо бях боледувала от увеличен черен дроб с непотвърдени съмнения за жълтеница. Чувала съм, че точно от черния дроб се получава подобна пигментация, но вече толкова години не съм забелязала никакви подобни здравословни проблеми, само този жълт кръг си стои. Някой може ли да даде идея как да се справя с проблема? Чувала съм, че може да е от недостиг на желязо в организма, но не знам...
Re: Жълта пигментация около устата
« Отговор #1 -: Септември 28, 2010, 22:19:31 pm »
и аз съм чувала, че може да е проблем с черния дроб. иди и се изследвай. съмнявам се, че това има нещо общо с репродуктивните хормони.