0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Генетични в Плевен ... голямо чакане
« -: Септември 13, 2010, 10:00:49 am »
Здравейте !
От месец и двадесет дни вече ме мотаят за резултат от генетични изследвания направени в клиниката в Плевен.Не знам до колко са достоверни , но направо пишман станах , че се съгласих да ги направя там ... Писна ми да звъня , да питам , а те все си намират отговор - първият път май щели да станат , ама още не било сигурно , после пък ще се ходело пак за кръв , изведнъж след два дни се оправиха ,последваха  отпуските , после нямало я доц.Симеонова , звъня на нея - били готови , но не била в клиниката , звъня там - не били още готови трябвало някакво оцветяване, после пък нямало кой да отчете резултатът , сега щели да са готови във Вторник 14.09.2010, но кой ще се подпишел , защото доц.била в отпуск ... Не знам , но часът ми е в Събота на 18.09. в Малинов и не знам дали ще успея да ги занеса на доктора ?!?Парите ми ги взеха веднага и набързо , а сега като трябва нещо на среща все има проблеми ...Никаква организация , никаква коректност !
Сблъсквал ли се е някой с този проблем ...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #1 -: Септември 13, 2010, 10:27:56 am »
Здравейте !
От месец и двадесет дни вече ме мотаят за резултат от генетични изследвания направени в клиниката в Плевен.Не знам до колко са достоверни , но направо пишман станах , че се съгласих да ги направя там ... Писна ми да звъня , да питам , а те все си намират отговор - първият път май щели да станат , ама още не било сигурно , после пък ще се ходело пак за кръв , изведнъж след два дни се оправиха ,последваха  отпуските , после нямало я доц.Симеонова , звъня на нея - били готови , но не била в клиниката , звъня там - не били още готови трябвало някакво оцветяване, после пък нямало кой да отчете резултатът , сега щели да са готови във Вторник 14.09.2010, но кой ще се подпишел , защото доц.била в отпуск ... Не знам , но часът ми е в Събота на 18.09. в Малинов и не знам дали ще успея да ги занеса на доктора ?!?Парите ми ги взеха веднага и набързо , а сега като трябва нещо на среща все има проблеми ...Никаква организация , никаква коректност !
Сблъсквал ли се е някой с този проблем ...

ОООООООООО, да, за съжаление!
Първите имунологични се излъгах да ги пусна там, защото бяха по-евтини. Обещаха да станат за 3 дни. Като се обадих по телефона да питам, не били станали. Така през ден, после всеки ден и похарчих сума ти пари за телефон. Обаждам се пак и една ми се кара по телефона, какво съм искала  8O. Такъв скандал и вдигнах по телефона ... :x Накрая ми каза, че резултатите са готови, но Конова само можела да ги изпрати, тя не можела да ми каже дори дали са лоши или хубави резултатите. Е тогава вече побеснях, казах и че ако до утре не ми изпратят резултатите ще ида пак до Плевен и ще стоя там, докато не ми ги дадат и междувременно ще и спретна и там скандал.
На другия ден резултатите бяха в ел. пощата ми.
Оттогава запазих неприятно впечатление за КИРМ Плевен, а после си го допълних всички знаем с какво. :(
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #2 -: Септември 14, 2010, 15:29:20 pm »
Имам едно въпросче .Налага ми се да изпратя кръв от В.Търново до Лабораторията в Плевен , за допълнително оцветяване.До колкото разбрах ще изпратя кръвта с хладилна чанта.Мисълта ми е такава проблем ли е ако ми вземат кръвта в 17 ч. на предният ден и я получат в лабораторията на другият ден около 9 ч. сутринта ?Казват ми , че трябва да ми изпратят те епруветка от там , която съдържала специално вещество , не мога да разбера ако тук в Търново обесня за какво ми трябва кръвта , нямат ли същите епруветки , или зависи от изследването ... ?Малко замотано стана , дано някой ме разбере !
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #3 -: Септември 14, 2010, 17:03:43 pm »
Evita1717, аз съм изпращала кръв за генетични изследвания от Варна за София и ми бяха нужни два вида епруветки, едните от които с хепарин. Представителката на лабораторията за моя град ми ги осигури. Предполагам, че става въпрос за подобни епруветки и при теб, така че по-добре те да ти ги изпратят.
На мен ми обясниха, че е хубаво колкото се може по-бързо след вземането кръвта да стигне до лабораторията и да започнат да работят. Затова ми я взеха към 15 часа и в 17 часа с куриер я изпратиха до София, за да може до сутринта да е в лабораторията. Предполагам са използвали хладилна чанта или някакво друго охлаждащо вещество, защото беше юли месец и си беше направо жега.
Най-добре се обади и питай за престояването на кръвта. Не съм специалист, но на мен ми се струва малко множко това време, при положение че при теб разстоянието не е толкова голямо.
Успех!
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 17:07:03 pm от nani76 »
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #4 -: Септември 14, 2010, 22:05:29 pm »
Evita1717, аз съм изпращала кръв за генетични изследвания от Варна за София и ми бяха нужни два вида епруветки, едните от които с хепарин. Представителката на лабораторията за моя град ми ги осигури. Предполагам, че става въпрос за подобни епруветки и при теб, така че по-добре те да ти ги изпратят.
На мен ми обясниха, че е хубаво колкото се може по-бързо след вземането кръвта да стигне до лабораторията и да започнат да работят. Затова ми я взеха към 15 часа и в 17 часа с куриер я изпратиха до София, за да може до сутринта да е в лабораторията. Предполагам са използвали хладилна чанта или някакво друго охлаждащо вещество, защото беше юли месец и си беше направо жега.
Най-добре се обади и питай за престояването на кръвта. Не съм специалист, но на мен ми се струва малко множко това време, при положение че при теб разстоянието не е толкова голямо.
Успех!

Защо да е много времето ...вземат кръв вечерта и на следващата сутрин в 9 ч. са в Плевен ...На мен от Плевен ще ми изпратят въпросната епруветка с хепарин - точно така казаха че се казва !Благодаря ти за отзивчивостта .Така или иначе в Четвъртък ми вземат кръв и в Петък ще са в Плевен !
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #5 -: Септември 14, 2010, 23:01:05 pm »
Просто си мислех за варианта да се вземе кръв сутринта и още същия ден да пристигне в лабораторията. Не е толкова голямо разстоянието от В.Търново до Плевен и куриерските фирми би трябвало да могат да я доставят за няколко часа. Но как стоят нещата в действителност с доставките нямам представа.
Дано този път всичко е наред и си получиш навреме резултатите, че и аз моите имунологични и част от генетичните ги чаках месец и половина да ми ги изпратят от Плевен.
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2010, 10:16:57 am »
Просто си мислех за варианта да се вземе кръв сутринта и още същия ден да пристигне в лабораторията. Не е толкова голямо разстоянието от В.Търново до Плевен и куриерските фирми би трябвало да могат да я доставят за няколко часа. Но как стоят нещата в действителност с доставките нямам представа.
Дано този път всичко е наред и си получиш навреме резултатите, че и аз моите имунологични и част от генетичните ги чаках месец и половина да ми ги изпратят от Плевен.


Ами да разкажа как минаха нещата.Вечерта в 18ч.ми взеха кръв в лаборатория,занесох я веднага в куриерската фирма , а оттам я сложиха в хладилна чанта.Сутринта в 9 ч. кръвта ми беше пристигнала в Плевен.Резултатите след това станаха готови след около 2 седмици.Всичко е в рамките на нормата е заключението.Назначена ми е фолиева киселина от 0,1 по едно на ден , но интересното е , че трябва да се започне 3-4 мес.преди забременяване и до 3-и мес.... аз как да знам кога ще забременея , че да почна да пия ...?!?Оффф не знам ...
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2010, 14:13:28 pm »
Ева , фолиевата може и да се пие без да си планирала опит за забременяване, определено няма да ти навреди.Аз и сега си пия , независимо от това ,че немисля да забременявам  :D./Поне за сега/


Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2010, 15:54:24 pm »
Ева , фолиевата може и да се пие без да си планирала опит за забременяване, определено няма да ти навреди.Аз и сега си пия , независимо от това ,че немисля да забременявам  :D./Поне за сега/
И все пак , предвид това , че правейки това изследване в Плевен , знаят че имам именно този проблем с незабременяване , тази препоръка ми звучи абсурдна и по - скоро е за жени , на които плановете за бебе се реализират наистина !
..... Аз ако бях почнала да пия фол.киселина , трябваше вече почти 3 години да си я приемам ...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2010, 17:44:41 pm »
Ева , фолиевата може и да се пие без да си планирала опит за забременяване, определено няма да ти навреди.Аз и сега си пия , независимо от това ,че немисля да забременявам  :D./Поне за сега/
И все пак , предвид това , че правейки това изследване в Плевен , знаят че имам именно този проблем с незабременяване , тази препоръка ми звучи абсурдна и по - скоро е за жени , на които плановете за бебе се реализират наистина !
..... Аз ако бях почнала да пия фол.киселина , трябваше вече почти 3 години да си я приемам ...

Ева, аз пих фолиевата к-на 5г. почти без прекъсване. Няма какво толкова да и обръщаш внимание.Тя е водно разтворим витамин и излишното се изхвърля от организма. Аз пиех по 3 на ден заради една мутация в генетичните. И както казах съм я пила с години и сега я пих до 16г.с.
*
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2010, 18:07:48 pm »
..знаят че имам именно този проблем с незабременяване , тази препоръка ми звучи абсурдна и по - скоро е за жени , на които плановете за бебе се реализират наистина !
..... Аз ако бях почнала да пия фол.киселина , трябваше вече почти 3 години да си я приемам ...

Я си помисли кое е за предпочитане: да пиеш фолиева киселина нахалост, без абсолютно никаква вреда, или да забременееш неочаквано и плодът да се окаже с аномалии?

Останалото е вятър и мъгла.
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2010, 09:49:48 am »
Сега , тъй като д-р Стаменов не е видял още резултата от Генетичните , да изчакам ли той да ми каже да пия фол.киселина или да си го вземам сама ?
*
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2010, 11:57:22 am »
Евита, какво толкова те притеснява приема на фолиева киселина? Не чакай, а започни от сега. Ако се налага, после доктора ще ти каже какво да правиш.
     
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Генетични в Плевен ... голямо чакане
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2010, 12:12:41 pm »
Това с чакането на резултатите от изследванията и аз го изпитах.Вече не си спомням колко ме мотаха,ама беше доста.Да не говорим и за изключително арогантната секретарка,която при опитите ми да разбера какво става се държеше меко казано абсурдно.Върхът на всичко обаче беше микробиологията,резултатите от която разбрах след месец и то като отидох на място.То първо не бяха ги получили,то после били при док.Конова,ама нея пък я нямало.След това тя ги дала на д-р Емин,който пък излязъл в отпуск,ама не били в кабинета му,а си ги носел в чантата с документите 8O.Накрая като отидох на преглед и го попитах какво става,настъпи едно суетене и търсене, та някрая ги видях и получих..............