0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Ето ги и новостите при нас:
Мъжа ми приключи 3-месечното лечение с Трибестан и витамини и направихме нова спермограма. До сега сме правили общо 3 читави спермограми. Една преди операцияте, една 6 месеца след операцията и тази е последната. В скобите са от предишните пъти:

период на полово въздържание : 3 дни
материалът е :      отделен в лабораторията
обем на еякулата   4,6  .мл
рН:   7,8 (7.5)
цвят:  нормален
вискозитет:    нормален          
време на втечняване (мин.):  30  (37ºС)
концентрация на сперматозоидите:   5,02 млн/мл    (4млн) (1млн най-старата)
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 23,092 млн (24млн) (6.6млн най-старата)
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  55   (66) (22 най-старата)
% сперматозоиди с нормокинеза   42   %  (39) (0 най-старата)
% сперматозоиди с хипокинеза     13  %   (27) (22 най-старата)
% сперматозоиди с акинеза          45  %    (34) (78 най-старата)
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :   2 108 400 (1 560 000)
общ брой нормокинетични сперматозоиди :  9 698 640 (9 360  000)
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
• левкоцити    2 - 3
• епителни клетки < 1
• еритроцити и др   не
желатинови конгломерати   не

Заключение :   Оlygoashtezoospermia.
Заключението до сега винаги е било едно и също.

Подобрението не е много, но все пак го има.
Сега ще започваме лечение с Прегнил 5000Е. Така ни посъветва д-р Кацаров още преди 3 месеца, но ние решихме първо да пробваме само с Трибестан. Явно е бил прав.
Междувременно аз забременях (за съжаление за кратко), което ни обнадежди много сериозно, че ВСЕ ПАК може да стане по естествен начин и при 4-5млн/мл. и подвижност под 50%. Обаче сега трябва да пия 4 месеца противозачатъчни, за да си регулирам цикъла, щото станаха явно големи поразии в моите хормони след аборта (не са ми правили абразио, просто ми дойде и тече 1 месец).

Очаквам вашите компетентни коментари.
Благодаря ви!

УСПЕХ!
« Последна редакция: Август 08, 2006, 12:53:16 pm от nelkata »
*
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #1 -: Май 17, 2006, 15:45:30 pm »
Нелката, не съм толкова компетентна, но се вижда, че има подобрение, макар и не толкова голямо, колкото може би сте очаквали. Може би с хормоналната терапия ще се разреши при вас проблема, спомням си, че имаше такъм слечай тук, но не се сещам при кое момиче точно  :oops: Освен това, вече веднъж е станало спонтанно забременяване, защо пък да не стане пак  :D

П.С. Виждам, че нормокинетичните са се завишили драстично, което е много добре  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #2 -: Май 18, 2006, 13:44:43 pm »
Имате подобрение, а важното е, че и трендът е нагоре! Понякога се иска доста време за подобрение. А и от нула нормокинетични до сега - извървели сте много път!
Щом пък си и забременяла, това е много добре!

Желая ви и по-нататъшно подобрение и успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #3 -: Май 18, 2006, 13:48:16 pm »
Съпруга ми е опериран преди 4 години и в последната спермограма нещата вече се оказват не чак толкова зле. Възстановяването при нас става бавно, но го има. Трябва търпение. Успех миличка !!!!
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #4 -: Май 18, 2006, 14:59:59 pm »
Благодаря ви момичета!

УСПЕХ!
*
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #5 -: Май 30, 2006, 16:44:47 pm »
Нелка, незнам дали ще те успокоя, но и при нас нещата се развиха по същия начин. Мъжа ми го оперираха 2004 юни месец и аз забременях септември, но за кратко :cry: Не се притеснявай, нещата ще си дойдат на мястото :D Стискам палци!
Успех
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #6 -: Юни 06, 2006, 13:25:37 pm »
Успех Aivy!
*
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #7 -: Юни 06, 2006, 13:37:45 pm »
Благодаря ти мила :balk_21: Стискам палци и при теб нещата да се оправя :lol: Щом е станало веднъж пак ще стане.Понякога трябва повече време за възстановяване след операция.
Успех!
*

    Anonymous

1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #8 -: Юни 08, 2006, 08:40:14 am »
не искам да те разо4аровам,все пак вси4ко е индивидуално,но в4ера 8месец от варикоцелето на мъжа ми,спермограмата беше от4айваща,макар 4е на 6м. беше много добра.Обадих се веднага на Кацаров и му обясних за променливите резултати,а той без да се замисли каза:икси.Така вярвах и се надявах,но уви.Има ли някой с подобна история?Вяра,надежда и успех на вси4ки.
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #9 -: Юни 08, 2006, 09:00:13 am »
Госте, а вие какво лечение провеждате към момента и защо се е наложило да пускате спермограма през два месеца, лекарят ли ви посъветва да го направите?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #10 -: Юни 08, 2006, 09:30:49 am »
бяхме 6м на прегнил5000е/по една седми4но/първата беше след това, а на 8м. да се потвърди и да правим инсе, но ?????????
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #11 -: Юни 08, 2006, 09:57:56 am »
Прегнил казваш, и на нас Кацаров това изписа, моят твърдо отказа, лекуваме се тука с витамини като компромис, то се видяло, че ще е икси. Аз лично се надявам на провидението. Вие пробвахте ли билки и антиоксиданти като допълнение, или само Прегнил? А с каква нормокинеза сте?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #12 -: Юни 09, 2006, 07:49:40 am »
Не сме пробвали нито хран.добавки,нито антиоксиданти.Нормокинезата ни е 8%-правена е в провинцията,но все пак дава представа за траги4ното положение.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #13 -: Юни 09, 2006, 08:13:46 am »
Нашата нормокинеза беше 7%, шест месеца след операция от варикоцеле и прием на определени витамини и добавки вече е 39- почти в норма. Проблема си ни остава бройката. Може би Прегнил ще ни помогне, ама ще видим и Кацаров как вижда нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Anonymous

1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #14 -: Юни 09, 2006, 09:03:47 am »
мини какви добавки вземате?
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #15 -: Юни 09, 2006, 11:44:57 am »
Госте, ако спермограмата не е от клиника за репродуктивно здраве, столична или не, повторете, струва ми се все пак възможно да има някаква разлика във ваша полза, дай боже! В този подфорум има доста инфо за нелекарствени средства, които се ползват при мъжки стерилитет, аз също "преписах" от тук. Поздрави и успех!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #16 -: Юни 09, 2006, 12:32:13 pm »
Госте,
Във връзка с Прегнила, на нас д-р Кацаров ни каза, че до 3месеца след приема му действието му е най-силно. Т.е. след това се очаква може би отново да се влошат нещата, затова трябва да се действа активно за забременяване в тези 3 месеца след приема на Прегнил.
Ние още не сме го почнали, т.к. мъжа ми има силна поленова алргия и се притесняваме да не си взаимодействат лошо лекарствата за алргията и Прегнила. Иначе му е предписал 5000Е Прегнил за 3 месеца по 1 инжекция седмично. Надявам се от другата седмица да започнем да ги бием и да вървим напред.

Някой знае ли какви точно са страничните ефекти от Прегнила и въобще появявали ли са се действително такива при някой от вас? (надявам се НЕ)

УСПЕХ!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    reny76

отговор
« Отговор #18 -: Юни 14, 2006, 20:45:37 pm »
И ние имаме същия проблем, 02.2005 операция варикоцеле и след 3 месеца бременна за кратко , абразио , без цикъл 2 месеца или много слабо кървене и така ве4е цяла година, но поне сега имаме добра спермограма и правим опити , но за сега без резултат.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
1 година след операция от Варикоцеле
« Отговор #19 -: Юни 14, 2006, 21:10:15 pm »
Оф, сега виждам че имало въпрос към мен. Първо- спермограма правена в провинцията подлагам на силно съмнение. Нашата в Стара Загора беше с 560 хил/мл и 3 % нормоподвижни, обем- 2-3 милилитра  :evil: . Направете спермограмата в клиника по стерилитет- ще си позволя да цитирам думите на д-р Кацаров- има три места, където се правят качествени спермограми - при Мели, при Тачева и при Стаменов. Чак тогава, според случая може да се коментират начините за лечение. Пускала съм тема за най- добрите витамини и добавки в случай на намалени показатели, което не означава че всичко описано трябва да почне да се приема http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2833
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит