0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля помогнете
« -: Септември 10, 2010, 19:20:58 pm »
Имам сериозни притеснения относно резултатите от спермограмата ми.
Първо ми бяха открили ентерококова инфекция в еакулата. След около месец лечение направих нови изследвания, в които инфекцията отсъстваше но се изолира голям брой Klebsiella pneumoniae. Проблема обаче е, че при тези изследвания имам и спермограма, чиито показатели ме притесняват много ето ги и тях:
 

Въздържание: 1 ден
Обем:4мл
Ph: 8.5
Цвят: Белезникав
Втечняване: 120
Вискозитет: повишен
Аглутинация: + (пол)
Агрегация: - (отр)
Клетки различни от сперматозоиди: 8-10 левкоцити
Концентрация на сперматозоидите в мл: 25 млн/мл
Общ брой сперматозоиди в еакулата: 100 млн
Общ брой подвижни сперматозоиди: 43%
*Нормокинетични: 8
*Хипокинетични: 35
*Акинетични: 57
Брой нормокинетични сперматозоиди в мл: 2
Общ брой нормокинетични в еакулата: 8 млн
спермоцитограма: ,
Нормални форми: 25%
Паталогични форми: 75%
*главични дефекти: 41
*шийни дефекти 13
*опашни дефекти: 21
Виталност: 60%
Антиспермални антитела: -

Моля за мение и дали това,че въздържанието е твърде малко може да бъде причина за тези лоши резултати и до колко са лоши :( 3-4 дни преди да направя изследванията бях спрял антибиотиците, с алкохол немога да кажа, че съм прекалявал, цигари си пушех и тн.. и дали употреба на трева в умерено количество може да повлияе на изследванията :(

Благодаря ви предварително

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля помогнете
« Отговор #1 -: Септември 10, 2010, 21:16:17 pm »
всичко може да повлияе
въздържание 1 ден не дава реална представа за състоянието на сперматогенезата
спермограма и МБ се правят минимум 14 дни след приключване на лечение, защото то също може да компрометира резултата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Моля помогнете
« Отговор #2 -: Септември 10, 2010, 22:59:42 pm »
Къде е правена спермограмата?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Моля помогнете
« Отговор #3 -: Септември 11, 2010, 12:16:52 pm »
Спермограмата я направих в лаборатория UNIAMED в Благоевград
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля помогнете
« Отговор #4 -: Септември 11, 2010, 12:58:48 pm »
значи не важи  :)
направи нова в специализирана клиника от ембриолог
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Моля помогнете
« Отговор #5 -: Септември 11, 2010, 13:13:05 pm »
Но все пак е най-титолованата лаборатория в Благоевград :) но дано наистина има някакво недоразумение...... Адски съм притеснен
*
Re: Моля помогнете
« Отговор #6 -: Септември 11, 2010, 18:34:47 pm »
Няма значение колко е титолувана лабораторията, човека който прави СГ-то не е специалист по това, а е обикновен лаборант, от там той не знае как да определи правилно вида на увреждане, броя подвижни и т.н. неща на сперматозоидите.Затова специализирана клиника по стерилитет.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Моля помогнете
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 12:00:47 pm »
Ако искаш наистина да знаеш какво те е състаянието, иди си направи спермограма в клиника по стерилитет. Спермограмата се прави от ембриолог, а да плащат на читави такива, имат възможност само клиниките по стерилитет. Всичко друго е като да хвърляш боб.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!