0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Миома и бременност
« -: Септември 10, 2010, 16:46:36 pm »
Здравейте на всички! Една моя близка е бременна, в 5-та седмица, но когато е отишла на видеозон са й открили миома - около 6 см. Тя е 38-годишна, бременна е с трето дете. В голяма дилема е дали да запази детето...има ли някой с подобен проблем и какви съвети бихте дали?
*
Re: Миома и бременност
« Отговор #1 -: Септември 10, 2010, 17:30:26 pm »
Зависи къде е миомата. Аз имам голяма миома и съм в 8ми месец. Засега не пречи. Просто трябва да се следи. Най-добре докторът да каже. Аз лично не бих махнала бебето. Успех!


*
Re: Миома и бременност
« Отговор #2 -: Септември 13, 2010, 21:06:02 pm »
Аз бях с три установени още преди иксито.По време на бремеността едната порастна до 7 сантиметра,другите бяха по около 2 до 3,5 сант.бремеността ми и без това беше проблемна с близнаци имах много болки и пиех магнези 3.2 до края +гринипал от време на време.
В болницата в която родих спешно секцио казаха,че това било чудо с тези неща в мен и с близнаците.
Е,всичко мина нормално след това миомите се свиха,но не достатъчно и се наложи да ги махна пак оперативно две години след раждането просто цикъла ми стана много обилен и имах болки.
През цялата бременост се следих при д-р Стаменов и при друг лекар като си бях направила прегледите през две седмици.
Всичко ще е наред трябва само следене не ,че то нещо ще помогне ,но все пак.
Проблема на твоята приятелка е,че миомата е голяма още в самото начало на бремеността,а те нарастват някъде до 4 месец още и то значително дано тя да е изключение.
Моите преди иксито бяха милиметри,а след това от стумулацията и от бремеността се утроиха.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 21:07:49 pm от asi73 »
Re: Миома и бременност
« Отговор #3 -: Септември 16, 2010, 15:13:01 pm »
Здравейте,и аз имам миома и съм бременна в трети месец.В началото миомата беше 5см,сега е 3см.Дано да няма промлеми занапред,само казаха че ще се ражда секцио,и ще я махнат и моимата.
*
Re: Миома и бременност
« Отговор #4 -: Септември 16, 2010, 16:16:40 pm »
И аз съм бременна и с миоми. Миомата беше една - 2,5 см. Сега се оказа, че са даже две - 4,5 и 6,5 см. Не са никак малки. Най-вероятно заради тях ще ме отварят секцио и се надявам поне да ги изрежат по време на секциото. Гледаха ме по-обстойно (доплер на плацентата) и дали миомата не пречи на бебето, но за сега слава богу няма проблеми.


Re: Миома и бременност
« Отговор #5 -: Септември 16, 2010, 16:28:22 pm »
Здравейте, момичета!

Ами, говорих с нея, решила е да махне бебето... :(
Желая на всички Вас успех и безпроблемно раждане!
Re: Миома и бременност
« Отговор #6 -: Юли 17, 2014, 09:03:10 am »
Здравейте,
отдавна не е писано в темата, но реших да не пускам нова /ако Модератор реши, нека ми премести поста/
Бременна съм в 22г.с. и ми откриха миома, но не ми казаха нито размери, нито какъв вид е  :( И двете лекарки казаха, че не е голяма /въпреки, че размерът е относително понятие/, но дори аз видях как е надвиснало нещо бебето :(. След 2 седмици съм на преглед при едната и изрично ще я попитам колко е голяма и дали ще попречи  занапред :(
Виждам, че има случаи с нормално износени бременности с една или повече миоми. Въпросът ми е - имахте ли по-особени усещания или признаци с миомата/те по време на бременност? И миомата "изчезва" ли след бременноста? Ох, притеснено ми е...  :(
Благодаря предварително за отговорите.
Re: Миома и бременност
« Отговор #7 -: Септември 04, 2014, 12:27:37 pm »
Бонболини, извинявай, че толкова късно ти отговарям.
Надявам се, че си добре.

не, не изчезва от само себе си, ако на това се надяваш.
Най-вероятно по време на раждането да ти отстранят и миомата.
Това докторът ти ще прецени.

Може и да я остави, зависи от неговата преценка.
Стискам ти палци всичко да е наред с бебето! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Миома и бременност
« Отговор #8 -: Септември 04, 2014, 12:53:59 pm »
bonbolini, бях бремена и имах миома, която не промени размерите си до края на бременността. Не съм имала по-специални усещания, дори бременността ми беше много спокойна.
Родих секцио и след като извадиха бебето, лекарят отстрани миомата.

Пожелавам ти спокойна бременност до края и здраво бебче на финал!