0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

лоша спермограма
« -: Август 31, 2010, 23:40:38 pm »
здравейте ,
от 2 г се опитваме да имаме дете с мъжа ми ,но нищо и нищо не се получаваше и така до миналия месец ,когато решихме да отидем на лекар в репробиомед ,там ни написаха листче първо за спермограма ,след което ни съобщиха 4е спермограмата е много лоша с 2% живи сперматозоиди или нещо такова,ПРИ което изпаднахме в ужас ,това е наи-лошото което могат да ти кажат лекарите - '' НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСВЕН ИНВИТРО ,ДОНОР И ОСИНОВЯВАНЕ ,А 2РОТО И 3ТОТО ГО ИЗКЛУ4ВАМЕ ЗА ТОЗИ ПЕРИОД..
Изпратиха ни при Д-р Лазаров за консултация, тои ни сподели 4е шансът за пове4е живи сперматозоиди е по голям а,и за инвитро е по-голям когато се направи операция при която се изтегля семенна те4ност от тестисите(biopsia) Така и така на всичко сме готови за дете, мом4ето ми се подложи на това ,ии там нямахме успех ,Докторите казаха ,4е нямаме шанс за дете ! Не знам какво да правим ,a mejdu drugoto biahme pravili edna spermograma v nashia grad ,i tia beshe s podvijnost 3,5 % ,a tazi koiato napravihme v klinika reprobiomed beshe 2% ,a ''uj'' kato napraviat biopsia % bil mnogo po goliam !? drujki .. % e 0 - ot biopsiata ,koeto ne e vuzmojno..
да се довериме на друг лекар или не
та исках да ви помоля да споделите мнението си za dobri lekari,
 много сме тъжни мине не мине 5 мин и само за това говориме ..
както казват хората - за какво и какъв е смисала ти да живееш като няма за кого ...

извинявам се ако темата ми не е на подходящото място
*
Re: лоша спермограма
« Отговор #1 -: Август 31, 2010, 23:58:06 pm »
ivagan, преди да се отчайвате и да предприемате инвитро, е редно да откриете причината за лошата спермограма.

Посетете уролог, за да проверите за варикоцеле - разширени вени на тестисите.

Направете хормонални изследвания на ТСХ, ФСХ, ЛХ, пролактин и тестостерон.

Лечение, включващо операция, лекарства, витамини и добавки, и промяна в начина на живот (пушене, пиене, спорт, отслабване) могат да ви доведат до успеха.

Не зная каква точно е диагнозата ви, но в този форум има двойки, успешно забременели след лечение на азооспермия.
*
Re: лоша спермограма
« Отговор #2 -: Септември 01, 2010, 00:10:44 am »
Мила, тъкмо писах в темата за азоспермиите моя опит от този лекар-моето мнение е да потърсите друг лекар-според него нямахме никакъв шанс, даже прави биопсия на мъжа ми, която ни побърка като резултат.Слава богу, че не се отказах и след нова биопсия и инвитро имаме детенце. Опитайте при Д-р Кацаров или в клиника Щерев, да ви поставят диагноза и назначат адекватно лечение.Не мисли повече за това какво ви е казал въпросният лекар, а гледай напред. :bighug:
Re: лоша спермограма
« Отговор #3 -: Септември 01, 2010, 09:35:53 am »
kAkvo invitro da predpriemame be chovek, lekarite v reprobiomet kazaha ,che niama smisul i za invitro.
a i ima tolkova mnogo lekari v bg koito sa po-dobri i po-dobri .. taka che, ne se otkazvam, az sum mn uporita !


VQRVAM V BOG I V CHUDESATA ...

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 10:03:27 am от Елфи »
*
Re: лоша спермограма
« Отговор #4 -: Септември 01, 2010, 20:03:38 pm »
Не разбирам реакцията ти въобще-хем си упорита, хем лекарите ти казали.
В този смисъл искам да питам-това, което ти казаха в клиниката като следствие от биопсията при Лазаров ли беше?
Ако, да защо не потърсиш друг андролог, при който да направите друга биопсия. Това беше моя съвет, разбира се ваша воля дали ще го направите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: лоша спермограма
« Отговор #5 -: Септември 01, 2010, 20:50:44 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52 Избери си нова клиника, нов екип и продължавай напред!
Много малко азооспермии или тератоспермии или каквито и да е "спермии" не се преодоляват. Не вярвай на един! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: лоша спермограма
« Отговор #6 -: Септември 01, 2010, 23:37:45 pm »
проблема е тожа 4е се притесняжамЕ отново от лоши резултати,но както казвате вие ,сигурно е ,4е не са много лекари !
Много сме объркани,това е проблема,
 щЕ отидем при вси4ки добри лекари.Няма да се откажа какжото ще да става !
благодаря на вси4ки мили хора които ми дават надежда  :bighug:
*
Re: лоша спермограма
« Отговор #7 -: Септември 01, 2010, 23:40:23 pm »
С притеснения резултатите ви няма да станат по-добри. Просто не се отказвайте! Ясно е, че сте объркани и ви е трудно да приемете, че това се случва точно на вас, но след първоначалния шок ще предначертаете пътя, по който да вървите. А тук можеш да намериш много подкрепа, разбиране и помощ!

Дано късметът бъде с вас и смело напред!  :)

Re: лоша спермограма
« Отговор #8 -: Септември 02, 2010, 20:55:44 pm »
Когато ти премине афектираното състояние, прочети отново съветите които ти се дават - посетете друг лекар за друго мнение. Много от нас са чували от доктори ужасни прогнози и диагнози. Не малко бебета са родени след подобни на вашите резултати, както и моето.