0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #120 -: Септември 04, 2010, 16:53:25 pm »
Искам да задам един "апокрифен" въпрос. Ако обрежем пишката, какви са от медицинска гледна точка негативите? Предимствата са ясни, но все пак си е намеса в това "как го е направила природата". От друга страна, доста приятели, които живеят в САЩ, твърдят че там това било масова практика, ама на "еди кой си казал" - не мога да вярвам.
Предварително благодаря, ако някой има информация по точно този въпрос.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #121 -: Септември 04, 2010, 17:01:06 pm »
Няма негативи от медицинска гледна точка. Лично аз не бих го направила на моите деца, но по други причини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #122 -: Септември 04, 2010, 17:07:03 pm »
Благодаря Мели. Аз точно за това питах за негативи САМО от гледна точка на медицината. Иначе има куп причини да не се реша да правя такова нещо, като се започне от това, че тялото на детето ми не е моя собственост, че аз да решавам и се стигне до религия, обществени предразсъдъци и пр. Въобще не искам да влизам в подобна дискусия. Още веднъж, много благодаря за точния и бърз отговор  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #123 -: Септември 04, 2010, 17:17:04 pm »
Мели информирана майка, жив дявол!
 :flower: Благодаря ти!

Относно дърпа и опъва ми дойде същата аналогия с ряпата
и винаги съм се чудела защо педиатрите правят това,
а не специалист, ако се налага!

Имам едно питане към теб и ще си позволя да го задам тук,
защото ми е много приятно че ни "посети" :P

Моето момче е с най-леката степен на хипоспадия имахме няколко консултации
с уролог и двамата при които бяхме не препоръчаха операция!
Според теб кога да направим нова консултация,
аз мислех сега като стане на 3 годинки!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #124 -: Септември 04, 2010, 17:21:03 pm »
Питай проф. Бранков. И каквото ти каже, това направи.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #125 -: Септември 04, 2010, 17:27:24 pm »
Ще питам! :D Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #126 -: Септември 04, 2010, 17:32:13 pm »
Мели,
педиатърката ни е и неонатолог. Тя беше на раждането, пое го и ме увери, че тестисите са си в скротума още при раждането.

Добре, ще спра да правя каквото и да е с пениса на детето. Сега се опасявам, че тя вече започна да прави някакво забелване и дано това не създаде проблем.

Много ти благодаря. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #127 -: Септември 04, 2010, 17:36:56 pm »
Мели, педиатърката ни е и неонатолог.

Винаги съм била любопитна, а не ми е останало време да проверя, но ето един добър повод да попитаме - някъде в новите учебници по педиатрия и неонатология пише ли какво да се прави с препуциума? Чисто любопипство, моля те, попитай от мое име.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #128 -: Септември 04, 2010, 18:23:28 pm »
Е, Мели, ти сериозно ли? :wink: А нали ще го сметне като форма на заяждане :?
Някой път може и да пробвам, но трябва подходящ момент.
Мога да ти я пратя във ФБ, ако искаш. :wink: Тя е 62-ри набор. Не знам по колко нови (стари) учебници е учила.

Jbrul,
а какви са предимствата, освен по-добрата хигиена? :oops: Наистина съм непросветена, явно.
 

Жаси,
Цитат
Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това.
би ли ми дала линк към това, ако обичаш. Моят младеж свикна да заспива все в движеща се количка. А като застудее времето, не ми се мисли как ще става.
Много трудно заспива и това си е! 40 минути го приспивам, за да спи още 40мин. и се събужда.
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 18:48:59 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #129 -: Септември 04, 2010, 20:09:12 pm »
Синьо кокиче, заповядай :)
http://babysleepnoise.com/download.html

Моя младеж яко се плюнчи и всичко вкарва в устата...освен биба :D
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #130 -: Септември 04, 2010, 20:58:08 pm »
Сега се сетих как нападнах педиатърката на Боби.
На една консултация, Боян е бил на няколко месеца, я виждам как отваря памперса и посяга. Скочих аз и викнах - Ама аз не искам. А жената ме поглежда така  8O и казва - Ама и аз не искам, само гледам.  :lol:

Аз там не пипам, баща му - също. Мнооого е далеч от забелване, а е на 3, но никога мястото не е било зачервено, замръсено, не е имало смегма. Е, ако се наложи хирургична намеса ще ми е кофти, и то не за друго, ами сто човека ще скочат и ще ми викнат - Аз казах ли ти!
От как се е родил всеки познат мъж и жени, които имат момчета, ме кара да го забелвам и ме гледат като извънземно като им кажа, че половият член на моя син не им влиза в работата  :lol:
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 21:01:25 pm от к(Р)оки »
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #131 -: Септември 04, 2010, 21:07:28 pm »
Ха, ха Кроки, ами вярно си е, не им влиза в работата я.

Аз се принудих да "забеля", защото събираше смегма и от там имахме фалшиви положителни резултати за уроинфекции. В момента в който изпита болка един път в банята, когато баща му правише тази процедура, вече не ни разреши да пипаме пениса му, така е и до ден днешен /леко имиваме, но не забелваме/. В момента положението на пениса е същото като преди да започнем да забелваме, тоест пак си се върна в същото състояние. Незнам дали е проблем това вече, след като един път е пипано, но не до край. В Бургас ако попитам, ще ни пратят на хирург и за това сега за сега си трая и наблюдавам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #132 -: Септември 04, 2010, 23:13:34 pm »
Аз да попитам друго - педката ми каза да давам Вигантол по две капки дневно. В началото давах, после се разчетох и предвид, че беше слънчево, реших да не давам - то три месеца Ники беше поне по 4-5 часа на ден навън. Сега обаче, в това облачно време си мисля, дали да не давам отново по една капка. Вие давате ли?
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #133 -: Септември 04, 2010, 23:23:20 pm »
Здравейте!
Жаси при нас имаше опасения за рахит(не знам до колко основателни),но след като всичко премина намалих вигантола в слънчевото време по 1 капка,сега започнах да давам пак по 2,но на Сияна фонтанелата е големичка.
Не притеснявай,че Ники още не иска биба Сияна започна да я харесва на около 4 месеца и половина :)
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 23:31:03 pm от hriska »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #134 -: Септември 04, 2010, 23:29:41 pm »
Добре де, все пак не е ли въпрос на хигиена - да се измие добре, а това няма как да стане без да се насъбере кожата? Все пак не съм го дърпала, не съм го забелвала, а го почиствах и съответно това спомогна да не се получават проблеми. Както се мият момиченцата отдолу, така трябва и момченцата. С какво са по-различни?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #135 -: Септември 05, 2010, 08:58:47 am »
Гане, същото е както при момичетатата. Измиваш външно, но не бъркаш във влагалището и не правиш промивки, нали така. Влагалището има самоочистваща се способност. И при момченцата е подобен механизмът на самоочистване - измиваш външно, препуциумът има известна еластичност, която позволява достатъчно външно измиване, но без да се изтегля препуциумът над главичката на пениса. Това е ненужна манипулация от хигиенна гледна точка, а често е травмираща за дедето просто защото е такава анатомията му в ранните детски години - препуциумът е тесен и не позволява изтеглявето му както при възрастен мъж.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #136 -: Септември 05, 2010, 09:20:33 am »
Е, Мели, ти сериозно ли? :wink: А нали ще го сметне като форма на заяждане :?
Някой път може и да пробвам, но трябва подходящ момент.

Съвсем съм сериозна и никак не се заяждам. Настиниа искам да знам. Аз съм учила по едни стари учибници и там не пишеше, че има специални грижи за мъжкото достойнство в детската възраст. А има големи глави с грижи за новороденото, вкл. хигиенни процедури като къпане. Затова ми е любопитно какво пише в по-новите книги.

Защо да е заяждане? Мен ако някой ме пита какво пише в новия брой на IVF News /примерно/, няма да го сметна за заяждане, защото това ми е работата и се предполага, че трябва да знам новостите. Ако пък не съм го прочела, ще го прочета, нали идеята е да се развиваме, а не да се заяждаме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #137 -: Септември 05, 2010, 10:56:25 am »
Явно много от нас имат проблеми с виждането на педиатрите по въпроса с пишките...  Неприятно е, че толкова лесно майките биват упътвани към хирург за разрешаване на несъществуващ проблем  :?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #138 -: Септември 05, 2010, 14:22:10 pm »
Явно много от нас имат проблеми с виждането на педиатрите по въпроса с пишките...  Неприятно е, че толкова лесно майките биват упътвани към хирург за разрешаване на несъществуващ проблем  :?

cambozzola , вас ли ви пращат на хирург?
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #139 -: Септември 05, 2010, 16:17:03 pm »
ketti, да, бе! От ден четвърти в живота му педката почна да ми обяснява как с тая тежка фимоза само хирургически ще се оправят нещата. Отделно се опитва и да дърпа и опъва.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.