0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #100 -: Септември 03, 2010, 14:32:06 pm »
У нас тази деликатна мъжка дейност я правеше таткото след навършване на 3 месеца,
както са написали Мими и Гането във ваната с леко движение!


и ние така процедираме. Все още не е отворено напълно, но д-р Бърди казва, че и до 4-5г може да остане не напълно забелено.

Бързо да оздравяват болните дечица!
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #101 -: Септември 03, 2010, 17:57:36 pm »
Аз как се радвам, че Алекс се е родил с такъв "дефект", по рождение му бе забелена и не се налагаше никакви процедури. Единственото което правим е да почистваме достойнството му на всяка баня.
Та в този ред на мисли искам да попитам, кога да започна да разреждам къпането. Ние все още се къпем всяка вечер, даже и сутрешното миене е нещо като къпане, в много редки случай пропускам да мокря главата. Притеснявам се от това, че детето си търся банята и без нея трудно ще заспи или после ще е неспокоен нощно време.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #102 -: Септември 03, 2010, 18:11:19 pm »
Мари, защо трябва да разреждаш?
Къпи си детето всяка вечер, тялото се почиства, олеква му, създава му комфорт.
Това са навици, които са хубави.
И мен в Петрич се опитваха да ме убедят, че от водата се настива, но нямаше особен успех :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #103 -: Септември 03, 2010, 18:20:00 pm »
и аз не разреждам- това е мястото в което децата се чувстват прекрасно, не мога да им спестя нещо, което им носи толкова удоволствие /освен шоколада  :lol:/
преди няколко седмици ги къпя, вадя Преславка и отивам да я оправям, а Стефания остава още малко, запътвам се да я вземам после и нея от банята и се чува- хамммммм, хамммммм, а тя нашата се потопила във водата и й се виждаше само устата- било много хубаво така
от една страна ми стана много смешно, но от друга малко се уплаших, че не трябва да я оставяме без надзор, макар че като типичен представител на зодия риби се чувства прекрасно във водата
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 18:26:06 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #104 -: Септември 03, 2010, 19:13:51 pm »
аааааааа олекна ми значи за сега оставаме така, а за напред времето ще покаже
Мини, а Алекс го прави тоя номер обратно, с очите и устата към водата и бълбука, понякога се налага по 10 минути да се кандардисваме да излиза от водата
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #105 -: Септември 03, 2010, 19:43:25 pm »
Мери, и аз не разреждам бани. Единствено ако е много зле някой от тях или пътуваме някъде, където няма вана, защото и двамата се плашат от душове, тогава пропускам. Така се радват и двамата на къпането, че е абсурд да пропуснем :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #106 -: Септември 03, 2010, 20:33:32 pm »
Още едно попълнение приемате ли :D?
Ние сме малки още, но като видях, че говорите за забелване на пишлето, реших да ви питам, че точно днес нашата педиатърка му го дръпна.Малкия не усети абсолютно нищо, даже не разбра.Само че тя не го забели до това ръбче, т.е цялото, а остана малко.Сега не знам как да го поддържам, в смисъл как да измивам първо него във ваната ли, и после да слагам шампоан, или при изплакването с чиста вода, когато го държи съпруга ми да го дърпам и мия.Абе въобще голяма паника съм.И тя жената като си ме знае каква съм си ми вика -ако искаш нищо недей пипа.Та така, сега съм в чуденка как се прави.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #107 -: Септември 03, 2010, 20:37:16 pm »
Кети,на мен уролог ми е казвал когато се забелва да е само под чиста вода.В смисъл да не се третира със сапуни,шампоани и т.н. защото изсушава.
За къпането и аз взимам всеки ден така нареченият "душ",но главата я мия 2 пъти в седмицата.Просто не виждам смисъл по често.Не че пляскайки не я мие де  :lol:
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 20:39:25 pm от parsi »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #108 -: Септември 03, 2010, 22:56:09 pm »
Кети, под чиста вода се измива. Като станете по-големи като нас, може и да си искате от интимните душове на мама :lol: Това сега му е голям хит на баткото.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #109 -: Септември 03, 2010, 23:03:21 pm »
Кети, под чиста вода се измива. Като станете по-големи като нас, може и да си искате от интимните душове на мама :lol: Това сега му е голям хит на баткото.

 :lol: :lol: :lol:Гане, явно знае за къде са.
Значи първо го забелвам и мия в коритцето, преди да започнем главата и тялото с козметика, ако правилно съм разбрала?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #110 -: Септември 04, 2010, 01:36:35 am »
Ами ние сме на вълна "защо" и ме видя, че го изваждам като се къпя и ме пита какво е и си обяснихме, че това е специалното шампоанче за дупенца :D Та сега като се къпе и си иска от него.
Да, правилно си разбрала, преди да сложиш козметика, заплакваш там.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #111 -: Септември 04, 2010, 14:07:56 pm »
Аз да попитам,докога мога да давам каши?В смисъл че в един момент не стават ли големи за тях,или докогато им харесва на тях?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #112 -: Септември 04, 2010, 14:51:08 pm »
Парси, аз още давам от време на време. Тя си я харесва, а пък нямам голям избор с какво да заменя като следобедна закуска и така си яде все още поне по веднъж на две седмици. Аз добавям вътре плодове и така успявам да я накарам да ги яде, че иначе в суров вид само ябълка от време на време гризе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #113 -: Септември 04, 2010, 15:00:26 pm »
Аз да попитам,докога мога да давам каши?В смисъл че в един момент не стават ли големи за тях,или докогато им харесва на тях?

Парси, до когато искат. :) Не е проблем и на 3 години да стане и пак да яде каша. Разбира се, говорим за разнообразяване на менюто, а не - каша всеки ден.

Михаела (2,6г.) обича каши и често си иска. Обича ги по-редки, а вътре иска да и слагам Нестле Фитнес, което условно сме го нарекли "люспички". :) Тя от около 4-5 месеца е на етап, на който сама казва какво иска и не можеш да я убедиш, че сега ще яде ябълка, при положение, че тя си е наумила, да яде хапки.

Проблемът със забелването и на мен ми е "болна тема" в момента. Педиатърката го забели малко последния път и ми каза, че не е добре, че нищо не правя там. Ако аз не съм го забелвала, щял да опре до хирург. А аз не смеех да пиппам това деликатно място. Четох няколкото отговора на Бърди по темата. Той е противник на забелването и смята, че нещата трябва да станат от само себе си. Ето какво ми написа:
Цитат
Не пипайте детето!
Няма точна възраст- понякога и до пубертета става. Обикновено към 4-6 годишна възраст, понякога и по-рано. Но рядко под годинка, две.

Та, така. Чудя се как е най-добре да процедирам. Къпя ги заедно, като Косьо си е в коритото, а Мишка се къпе с душа. Мъжът ми обикновено се прибира след изкъпването, така че няма как да делегирам тази задаче на него.
А Мишка от една година свикна да се къпе сама с душа. Дори не ми дава да я сапунисвам - и това иска да прави сама. Все иска да е самостоятелна, но резултатът не винаги е желания. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #114 -: Септември 04, 2010, 15:50:09 pm »
Парси и аз мисля така, давай каша на адаша докато му душа иска!
Митака яде до година и половина, Калина още няма годинка и изобщо не ги иска!
Дето вика баба й - "А а а капризация, баща й на 10 месеца мачкан боб е ял, а тя нищо не иска! "  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #115 -: Септември 04, 2010, 15:52:30 pm »
Не вярвах, че тази порочна практика със "забелването" продължава. Толкова е абсурдно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #116 -: Септември 04, 2010, 16:14:25 pm »
Мели точно поради разкази как лекари/педиатри дърпат и опъват без да са тесни специалисти
ние сами го направихме, бавно без детето да го боли в продължение на три месеца!
Ако сме сгрешили, кажи къде?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #117 -: Септември 04, 2010, 16:26:15 pm »
Не вярвах, че тази порочна практика със "забелването" продължава. Толкова е абсурдно.

Мели,
моля те, дай съвет. Кажи как да процедираме и как, с какъв аргумент да не позволя на педиатърката да го прави.
Добре, ще и кажа, консултирах се с д-р Даскалова - ембриолог и тя забрани да забелвам пениса. А нали ще ме пита, що пък ми е била консултация с ембриолога. :? Да не говорим, че сме близки с педиатърката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #118 -: Септември 04, 2010, 16:45:57 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите.Ще продължа да му редувам следобедните с каша щом си я харесва.
Кокиченце,неможеш ли да се аргументираш пред педиатърът че е въпрос на твой личен избор.В крайна сметка аз така процедирах с моята-все пак това е моето дете.Не съжалявам спомняйки си как пищя големият ми син когато го "забелваха".Митачо аз си го оправих в рамките на 6м. както са изброили по горе момичетата :)

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #119 -: Септември 04, 2010, 16:47:02 pm »
Знам, че няма оправия, като се създаде една абсурдна практика, тя продължава с векове /поне аз я наблюдавам един век :)/. Но пак се ядосвам.

Мише, почнеш ли, няма връщане назад. А няма никаква здрава логика това нещо да се прави. Момчетата се раждат с физиологична фимоза, това е естествен предпазен механизъм по отношение на пениса. Нищо не е нужно да се прави и нищо не се прави никъде по света, освен у нас. Физиологичната фимоза се израства. Обратно, почне ли се дърпане и опъване, се предизвиква дразнене, което именно е условие за образуване на сраствания и последващи хирургични намеси.

Кокиченце, "близки сме с педиатърката" е сериозен аргумент, но не давай на никой педиатър, колкото и да ти е близък, да прави нещо на детето ти без твое позволение. Детето още няма твоите права, ти си тази, която да ги защитава. Защо ти е била консултация с ембриолог /специалността ми включва още и анатомия/ - например защото нормалната анатомия и физиология на човека се учи в първи курс медицина, педиатрите и те са минали курса по анатомия и ембриология, както и по физиология,  и би трябвало да са го научили /от мен или от други преподаватели/ още тогава.

Но може да пробваш с друг аргумент - вместо това да проверява дали е приключило слизането на тестисите в скротума. Това е пенис, макар и малък, а не ряпа, че да се дърпа и опъва.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу