0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Айде и историята на "морковче"
« Отговор #20 -: Май 19, 2006, 09:59:16 am »
Наде, а би ли казала колко време след приема на еутирокса забременя? Аз също съм на еутирокс вече 5-ти месец и имам май почти същите проблеми, като тези които си описала - дифузни изменения в жлезата, хормони в норма, но МАТ блисо 20 пъти над нормата (последно съм ги изследвала през февруари), а ТАТ в норма, но май и те отиваха към горната граница. Иначе си имам овулация, нормален цикъл. Само забелязвам, че от няколко години имам суха кожа и през последните 2-3 години качих 10 килограма (никой не ме смята за дебела, защото преди си бях направо скелет, но все пак...). Сърцебиене и изпотяване нямам.
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #21 -: Май 19, 2006, 09:59:38 am »
Имам възел,гледаха го на ехография най-малко 5 пъти досега,ТАТ и МАТ са в норма,айде в 1ната лаборатория да са сгрешили,обаче ходих в Кандиларов,Бодимед и Цибалаб.Освен си мисля,тези антитела да се активират по време на бременност,обаче в такъв случай ,сега защо не става? Нямам Хашимото,ендокринолозите казват да махна възела,въпреки,че е доброкачествен,но едва ли има връзка със забременяването
.
Копринкова,щом имаш 5пъти завишени антитела,значи има причина за да не забременяваш.Вземи мерки и всичко ще се оправи.
*
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #22 -: Май 19, 2006, 11:00:08 am »
Цитат на: pkoprinkova
Наде, а би ли казала колко време след приема на еутирокса забременя? Аз също съм на еутирокс вече 5-ти месец и имам май почти същите проблеми, като тези които си описала - дифузни изменения в жлезата, хормони в норма, но МАТ блисо 20 пъти над нормата (последно съм ги изследвала през февруари), а ТАТ в норма, но май и те отиваха към горната граница. Иначе си имам овулация, нормален цикъл. Само забелязвам, че от няколко години имам суха кожа и през последните 2-3 години качих 10 килограма (никой не ме смята за дебела, защото преди си бях направо скелет, но все пак...). Сърцебиене и изпотяване нямам.


Явно не съм се изразила добре щом ме питаш след колко време съм забременяла, занчи на 10-ти ден прием ми дойде цикъла,след което на следващият цикъл вече съм имала нормално ову и съм забременяла при това с близнаци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #23 -: Май 19, 2006, 11:05:03 am »
Цитат на: morkovche
Освен си мисля,тези антитела да се активират по време на бременност,обаче в такъв случай ,сега защо не става



Морковче, има и такива случаи когато, автоимунни заболявания например Хашимото да се отключват по време на бременност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #24 -: Май 19, 2006, 11:05:51 am »
джаме, и при нея и като при мене не е само възела, и тя има завишени антитела. освен това тя има бременности, но не може да износи. затова си мисля че възела+повишени антифосфолипиди (ако не се лъжа) и дават вече двоен проблем.
те и на мене ми казват че хашимотото само по себе си не е пречка, както и повишените нк клетки, както и повишените антифосфолипиди. ама като ги събереш в комплект стават от множество малки проблемчета един голям непреодолим (надявам се за сега) проблем.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #25 -: Май 19, 2006, 11:09:46 am »
Мда напълно си права Лили
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Айде и историята на "морковче"
« Отговор #26 -: Май 19, 2006, 13:20:01 pm »
Благодаря Наде и Морковче  :)
Ами нали и вливане на имуновенин правих, пия си еутирокса, но до сега няма резултат  :(  . Чудя се дали още нещо може да се направи  :?
*
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #27 -: Май 19, 2006, 16:12:59 pm »
Винаги има и още нещо,щом след вливане и еутирокс не се е получило ,търси и другото нещо което може би е причината
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Айде и историята на "морковче"
« Отговор #28 -: Май 22, 2006, 10:35:28 am »
Цитат на: Nadin74
Винаги има и още нещо,щом след вливане и еутирокс не се е получило ,търси и другото нещо което може би е причината

Благодаря Наде, ама какво може да бъде това друго нещо  :roll:  Вече не знам къде да го търся  :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #29 -: Май 22, 2006, 11:44:39 am »
петя, ти беше ли правила генетични че не помня а ме мързи да ровя по темите :oops:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #30 -: Май 22, 2006, 12:04:03 pm »
Цитат на: Lilly
петя, ти беше ли правила генетични че не помня а ме мързи да ровя по темите :oops:

Не Лили, не съм. Май само това остана  :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #31 -: Май 22, 2006, 12:48:43 pm »
еми обърни му внимание.

морков, прости че ти спамя темата :roll:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #32 -: Май 22, 2006, 13:36:20 pm »
Цитат на: Lilly
еми обърни му внимание.

морков, прости че ти спамя темата :roll:


Извинявай морковче за намесата в темата ти  :oops:
Лили, благодаря.
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #33 -: Май 22, 2006, 18:05:32 pm »
Нищо де,не ми пречите,ама Копринкова ти ,нали нямаш бременности,за какво са ти тези генетични?Те,нали са за повтарящите се миседи :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #34 -: Май 23, 2006, 00:22:25 am »
цъ. и аз имам генетична мутация а пък единствената ми бременност преди около 12-13 год приключи с аборт по желание, т.е. не знам дали би се развила нормално ако я бях оставила.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #35 -: Май 23, 2006, 09:47:10 am »
Цитат на: Lilly
цъ. и аз имам генетична мутация а пък единствената ми бременност преди около 12-13 год приключи с аборт по желание, т.е. не знам дали би се развила нормално ако я бях оставила.


Да Лили, но ти все пак имаш и други проблеми, едва ли генетичната ти мутация е причината за незабременяването; виж с имунологичните - нещата са по друг начин. Те биха могли сами по себе си да възпрепятстват настъпването на бременност. Това разбира се са си мои интерпретации.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Айде и историята на "морковче"
« Отговор #36 -: Май 23, 2006, 09:58:22 am »
верно е че аз съм особен случай и не съм за пример :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!