0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета!Съвсем скоро ми предстои оплождане на замразените ми яйцеклетки.Моля ви,ако имате повече инфо за начина на подготовка на жената,по кое време от цикъла се прави  трансфера при тази ситуация и за успеха при оплождане с такави яйцеклетки.Причината за замразяването на яйцеклетките беше от мъжки фактор.
Предварително ви благодаря!
« Последна редакция: Август 28, 2010, 18:23:35 pm от me4e »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #1 -: Август 28, 2010, 22:23:01 pm »
Всяка клиника има различен подход, както има и значение и при различните пациенти.
Обикновенно се започва от началните дни с Естрофем, по някое време (в момента на размразяване и оплождане) се пуска Утрогестана, после си е като всяка друга процедура.
Някъде пък се прави Депо като за дълъг протокол в предходния месец и се действа по подобна схема.
Възможно е просто е и просто да се проследи цикъла и да се бие Прегнила с цел овулация и после трансфер.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #2 -: Август 28, 2010, 22:40:50 pm »
А имали определен ден от цикъла в който се прави оплождането и  трансфера или просто се наблюдава дебелината на ендометриума и останалите хормонални  процеси  се контролират с хормонални препарати?Питам ,защото аз имам схема започваща от втори ден на МЦ с Естрофем  от 1мг.Благодаря предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #3 -: Август 28, 2010, 22:45:17 pm »
Именно, значи ще карате по първата от изброените схеми. Вероятно ще пиеш Естрофема 10-12 дни и ако дебелината на ендометриума е добра, има овулация (а може и да няма), се размразяват яйчицата, оплождат се и започваш с Утрогестана.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #4 -: Август 31, 2010, 10:43:29 am »
Само да допълня evro, която много добре ти е обяснила самата процедура - за успеваемостта при ЗЕТ има много теми и може да прочетеш, но като цяло тя се вдига и се доближава до тази при свеж трансфер
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2010, 11:07:33 am »
Именно, значи ще карате по първата от изброените схеми. Вероятно ще пиеш Естрофема 10-12 дни и ако дебелината на ендометриума е добра, има овулация (а може и да няма), се размразяват яйчицата, оплождат се и започваш с Утрогестана.
На мен не ми стана ясно нещо та да попитам:
юни месец при 3то ми икси/неуспешно/ ми останаха 3 ембриона замразихме ги.Предстои ми трансфер на замразени,днес ми е първи ден от цикъл викат ме на осми,от днес почвам естрофем 3х1 и 3лепенки климара.
Въпросът ми е нали са оплодени защо си отговорила,че се оплождат.Чудя се дали съм разбрала правилно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2010, 11:12:18 am »
an_manisto, те си говорят за яйцеклетки, а ти имаш ембриони.
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2010, 14:47:56 pm »
 :balk_149:Да бе след като го написах се усетих,просто още не мога да си обясня защо тази процедура на връщане на замразени ще ми струва 1500лв,без да броим лекарствата и прегледите покрай това
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #8 -: Октомври 28, 2010, 15:29:21 pm »
Това са много пари (!?) за ЗЕТ. Един трансфер е в порядъка на 300 лв. Попитай да не би грешно да си разбрала!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2010, 19:41:09 pm »
Попитах два пъти,в разстояние на месец,и за мен са страшно много и не знам какво да направя.Мъжът ми иска да плати половината след трансфера и за останалита да ги размотава защото това за нас си е изнудване.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2010, 17:17:40 pm »
Това са много пари (!?) за ЗЕТ. Един трансфер е в порядъка на 300 лв. Попитай да не би грешно да си разбрала!
evro, тази сума която казваш за трансфер в клиника Малинов ли е ?

На мен ще ми предстои трансфер на замръзени  ,та затова се интересувам!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2010, 21:42:20 pm »
Това са много пари (!?) за ЗЕТ. Един трансфер е в порядъка на 300 лв. Попитай да не би грешно да си разбрала!
evro, тази сума която казваш за трансфер в клиника Малинов ли е ?

На мен ще ми предстои трансфер на замръзени  ,та затова се интересувам!

Цената ми е по спомен от ценоразписа на клиниката, не съм сигурна в точната сума, но нещо такова ми е известно на мен.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2010, 09:20:54 am »
Евро, Дидомира, и аз мисля, че е там някъде цената, по-точно една жена беше споделила, че е платила за ЗЕТ 450 лв. което си е добра цена  :)
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #13 -: Ноември 01, 2010, 10:28:51 am »
Евро, Дидомира, и аз мисля, че е там някъде цената, по-точно една жена беше споделила, че е платила за ЗЕТ 450 лв. което си е добра цена  :)
Ами аз и затова питах и евро  , че цената от 300 лв ми се стори по-добра от тази,която ми бяха казали други тук ,т.е от 450 лв.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Оплождане ИКСИ с размразени яйцеклетки
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2010, 10:33:00 am »
300 или 450 за мен все е добре, важното е, че не е 1500 лв.  :? много скъпо ми се струва.