0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Промяна на цикъла
« -: Август 28, 2010, 16:14:18 pm »
Здравейте момичета
предварително се извинявам ако вече сте обсъждали темата, порових се но не открих нищо по въпроса.
От както правим опити за бебе МЦ ми се промени, вече ми идва през 27-28 дни( преди това през 25) и имам Ц само 3 дни и то в третия ден е едвам доловим (преди това 4-5 дни).
Споделете вашите мнения, имате ли същите промени и вие

Успешен ден на всички
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #1 -: Август 28, 2010, 23:04:18 pm »
Привет от мен :)! принципно цикъла се влияе от доста неща-пиеш ли някакви хапчета,ако си пътувала някъде,или ако си имала някакъв стрес-това са моите предположения.Можеш да си направиш една консултация с док :D
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #2 -: Август 28, 2010, 23:05:35 pm »
извини ме може да си писала от колко време опитвате за бебо! :)
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #3 -: Август 29, 2010, 09:46:34 am »
правим опити от 3 месеца, пия само фолиева киселина и пътувам само до работата си.
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #4 -: Август 29, 2010, 11:33:05 am »
Аз мисля,че 3 дневен цикъл,който идва на 27-28 дни си е съвсем нормално.Пробвайте още 3 месеца и ако не става потърси мнение на лекар в клиника по стерилитет.
Успех и споко ще стане бебо  :)
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #5 -: Август 29, 2010, 13:38:41 pm »
Lioni_R,моя цикъл също се промени като започнахме опитите.Две мои приятелки споделиха същото.Преди менструацията ми траеше около 5-7 дни,но след като започнахме опитите,дните намаляха на три.Преди беше доста обилен,сега е значително по-слаб,но си е в рамките на нормалното.Цвета също се промени и не е така болезнен,както беше,а не съм пила нищо друго,освен ФК(като изключим последните три месеца,когато ми изписаха Дуфастон).Приятелките ми споделиха абсолютно същото-промяна в продължителността,обилността и цвета.
п.п.Едната ми приятелка вече има бебче :)
[/url]
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #6 -: Август 29, 2010, 13:42:14 pm »
Аз се притеснявам, дано промяната на Ц е нормално явление при бебеправене.
В събота съм си записала час при гинеколог - ще си правя профилактичен преглед и цитонамазка.
Ще пиша как е минало
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #7 -: Август 31, 2010, 11:45:22 am »
Привет момичета :DИскам да попитам август ми дойде на първи-5 дни .Сега нещо нямам признаци да ми идва-започвам да се притеснявам :?принципно ми се измести леко цикъла от началото на годината с около една седмица .Бяха на стимулация с клостил-от два месеца не го пия
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #8 -: Септември 01, 2010, 12:42:49 pm »
Delfinche, дано да е  preggo (ако го желаеш, разбира се)... моят цикъл също закъснява ама малко и се чудя дали не е заради резкия спад на температурите  :balk_113:
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #9 -: Септември 01, 2010, 12:53:17 pm »
Делфинче, направи един тест :), току виж изненада :D.
Щом не си пила хормонални препарати последните два месеца, няма да е от това.
Възможно да е от рязката промяна във времето или от стрес, но по-сигурно от преглед при лекар няма, друго си е все догатки.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #10 -: Септември 01, 2010, 19:03:34 pm »
Днес си усещам гърдите малко по-натежали :(май ще ми дойде все пак :?ще изчакам още няколко дни пък да видим
*
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #11 -: Септември 13, 2010, 10:35:11 am »
Привет момичета! На мен също ми се промени цикъла! И то много! Никога не е бил кой знае колко болезнен, но дължината му беше 5 дена, като 1ви ден леко кървене, 2ри и 3ти ден нормално(до силно) кървене и после 4ти и 5ти ден зацапване, което на моменти беше доста силничко, като за 1ви ден на цикъла.
От 3 години и нещо се опитваме да си направим бебе, което да се задържи( имам многобройни ранни спонтанни аборти) След първия спонтанен аборт, цикъла ми тотално пощуря. И се мени след всеки следващ спонтанен аборт. Сега ми цапа с дни преди да ми дойде, 2-3 , понякога 4! А после като ми дойде, имам всичко на всичко един ден с нормално течение, останалото е леко кървене, като по-силно зацапване! На никой лекар не му е правило впечатление като обяснявам, че ме притеснява и зацапването преди М, и слабото кървене.. Аз лично започвам да си мисля, че имам проблем с прогестерона..

Re: Промяна на цикъла
« Отговор #12 -: Септември 13, 2010, 10:44:35 am »
Гальонди, възможно е да е от прогестерона, но трябва да се провери.
Не знам как е в Щатите, но имаш ли възможност да си пуснеш изследване на Прогестерона на 7-ми ден след О?
Тук в БГ ни е лесно, каквото и когато искаме можем сами да си изледваме, без бележка от лекар, стига да си платим, но при вас не знам как е :?

Ако резултата нещо не е хубав, поне ще го покажеш на док, може така вече да обърне внимание на обяснението за цикъла.
Друго не се сещам...

При мен след бременноста и аборта, цикъла също много се промени. На мен също ми зацапва ден два преди цикъл (гадно кафяво...) и след това вече идва истинския цикъл, който пък стана много по-обилен и продължителен (от 2-3 дни кървене стана почти седмица) и после пак леко запване.

Но не го отчитам като проблем. Пръво защото вече доста време съм на противозачатъчни и след като нямо О и прогестерона е нисък или пък ако съм ги спряла съм с безброй кисти, при което пак прогестерона е нисък - това за зацапването, а за самото кървене не знам...ама не го и мисля, че много неща за мислене ще станат..
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 10:55:03 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #13 -: Септември 14, 2010, 07:47:51 am »
Радосттинка,
Много е трудно с изследванията, трябва да са предписани от лекар!!! Направо ми се късат нервите понякога, че не мога аз сама да си пусна каквото ми трябва/съмнява/дойде наум!! Напоследък забелязах, че има лаборатории, в които можеш да си пуснеш изследвания, без "рецепта" но пък и там е една дълга и широка.. Лабораториите си слагат каквито цени им падне(направо ум да ти зайде) а пък после застраховките не ги поемат, защото изследванията не са по лекарско предписание!
Малко офф топик стана, но честно, завиждам ви в БГ затова, че може да си пуснете изследвания на своя глава!!
Моят цикъл, този месец се надявам да има някаква промяна! Започвам урогестан вагинално, за 10 дена, да видим ще го има ли пак това гадно зацапване!! Моят лекар в БГ ми го предписа, майка ми - ми го прати по пощата!!Тук никой не го вълнува като обяснявам и настоявам!!  Направо сме цирк!  :balk_132:

Re: Промяна на цикъла
« Отговор #14 -: Септември 14, 2010, 08:40:45 am »
Гальонди, с прогестеронов препарат може и да се оправят нещата този цикъл :wink:

Пък и ако спонтанните аборти имат нещо общо с прогестеронова недостатъчност или тънка лигавица, утрогестана ще помогне :)

Късмет!

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Промяна на цикъла
« Отговор #15 -: Септември 05, 2013, 19:23:13 pm »
Здравейте, момичета .  :balk_173::Виждам ,че от доста време не е писано тук и реших и аз да се запиша.От 2 месеца правим опити за бебе и да ви кажа ,че и на мен от 7 дни менструация се измени в - 4 дена.Обикновенно в първите 3 дена ми беше по- силна после на 4 и 5 ден нормална и 6 и 7 ден много слаба като зацапване ,а този месец ми вървя 2 дена силно на 3 -я ден нормално днес е 4-ти ден много слабо като зацапване.А някоя от вас знае ли дали ако менсруацията се скъси толкова,дали и овулацията ще се измести по-напред?  :ask: