0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета искам да ви попитам дали има мама с доносено, но малко бебче, която да е хранила изцяло с Аптамил пренатюр. Моето бебче има убийствен запек с идключително твърди изпражнение-съответно акането ни е съпроводено с ужасни писъци и рев! Ако има мами патили си от такива проблеми ще съм благодарна да споделят как са решили проблема. Отчаяна съм вече!
[/url]
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #1 -: Август 28, 2010, 06:03:27 am »
Момичета искам да ви попитам дали има мама с доносено, но малко бебче, която да е хранила изцяло с Аптамил пренатюр. Моето бебче има убийствен запек с идключително твърди изпражнение-съответно акането ни е съпроводено с ужасни писъци и рев! Ако има мами патили си от такива проблеми ще съм благодарна да споделят как са решили проблема. Отчаяна съм вече!

Нашата дъщеря се роди по-рано и беше на Аптамил Прематюр. С акането имахме проблем - беше веднъж на 3-5 дни, макар и не твърдо. Не мисля, че беше от млякото.

Много ни помагаше Фризовом - смесвах го с Аптамил. Давах 1-2 лъжички на ден - например 1 лъчичка Фризовом + 3 лъжички Аптамил + 120 мл вода. Водата трябва да е гореща и после готовото мляко да се охлади. Фризовом е мляко за проблемни случаи - запек, повръщане.

По-късно давах и Дуфалак - също действаше добре.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #2 -: Август 28, 2010, 08:08:55 am »
Смених много млека и най-добре според мен му  се отрази Нутриция Нутрилон.
После разбрах  от лекари или не помня точно от кой,че това мляко е най- близко до вкуса на майчиното мляко.Не се и "помпеше от него",а изхожданията си бяха по 2-3 /редки даже/ на ден!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #3 -: Август 28, 2010, 09:26:12 am »
petia_l44 по принцип и който и вид на Аптамил да даваш запича ние бяхме на аптамил АР и бяхме с такива изпражнения че даже и кръв имаше после минах на фризовом вече сме на об аптамил и плодови пюрета но само разхлабващи гледам да давам. Смесвай с Фризовом може да даваш по малко вода от овесени ядки много майки така са правели мисля че няма нищо фатално като стигнете до момента с пюретата така :)
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #4 -: Август 28, 2010, 10:22:47 am »
Ние сме на Аптамил от 7-мия месец, и не сме имали никакви проблеми.
Не се е запичал. Явно си е индивидуално и не може да се обобщава като цяло
за млякото. Не бих казала, че се е и "напомпал" от него.
Петя, какво е мнението на педиатъра ви за проблема ?
« Последна редакция: Август 28, 2010, 10:24:59 am от Black_rose »
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #5 -: Август 29, 2010, 12:47:35 pm »
petia_l44 по принцип и който и вид на Аптамил да даваш запича ние бяхме на аптамил АР и бяхме с такива изпражнения че даже и кръв имаше после минах на фризовом вече сме на об аптамил и плодови пюрета но само разхлабващи гледам да давам. Смесвай с Фризовом може да даваш по малко вода от овесени ядки много майки така са правели мисля че няма нищо фатално като стигнете до момента с пюретата така :)

В овесените ядки има глутен, който не е подходящо да се дава на много малки бебета.

Не съм съгласна и че Аптамила запича. Мария сега е на Аптамил Комфорт и нямаме никакъв проблем с акането.
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #6 -: Август 31, 2010, 21:48:00 pm »
Ами явно при всяко бебе е различно, защото и ние сме на аптамил и запека е факт. Надеждата ми е в смяната сега на Пренатюр с Комфорт та дано има ефект. Ако не ще съм принудена ща не ща да захранвам рано рано. Да не говорим, че запека вече е съпроводен с обилно количество колики и вкъщи е просто като във военно положение-нищо не помага да си успокоя детето-то пищи и аз рева с него
[/url]
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #7 -: Август 31, 2010, 22:18:54 pm »
Петя на колко е детето  и по колко АМ пие?
Да не би да не му стига?
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #8 -: Август 31, 2010, 22:45:08 pm »
Ами явно при всяко бебе е различно, защото и ние сме на аптамил и запека е факт. Надеждата ми е в смяната сега на Пренатюр с Комфорт та дано има ефект. Ако не ще съм принудена ща не ща да захранвам рано рано. Да не говорим, че запека вече е съпроводен с обилно количество колики и вкъщи е просто като във военно положение-нищо не помага да си успокоя детето-то пищи и аз рева с него

petia_l44, пробвай да добавиш и малко Фризовом - на нас много ни помогна!
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #9 -: Август 31, 2010, 23:07:50 pm »
Ами явно при всяко бебе е различно, защото и ние сме на аптамил и запека е факт. Надеждата ми е в смяната сега на Пренатюр с Комфорт та дано има ефект. Ако не ще съм принудена ща не ща да захранвам рано рано. Да не говорим, че запека вече е съпроводен с обилно количество колики и вкъщи е просто като във военно положение-нищо не помага да си успокоя детето-то пищи и аз рева с него
Така и не разбрах какво те е посъветвал педиатъра ?
Защо си мислиш че ранното захранване ще промени положението към по-добро ?
Ще му намали коликите ли, или ще регулира изхожданията ?
По-скоро ще му докараш още неприятни усещания, но всеки най-добре си знае.
Освен това захранването не означава, че ще спреш адаптираното мляко веднага и ще мине на пюрета и каши.....пък и сокчета, какво ти пречи, може те да помогнат за коликите.
Дано скоро спрете да плачете и двамата и всичко се промени към добро ! Успех !
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #10 -: Септември 02, 2010, 21:24:21 pm »
Моето дете се роди доносено, но малко (2кг), първите два месеца имаше много сериозни проблеми с храненето и наддаването, сменях АМ по съвет на некадърни педиатри. В крайна сметка до 6ти месец давах френско мляко Прегестимил (защото нямаше Аптамил Прематюре в БГ), 6 - 15м Аптамил АР, 15м - до сега Аптамил3. Не мисля, че запекът е от Аптамила Прематюре. Моето впечатление е, че се приема добре Аптамил.
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #11 -: Септември 05, 2010, 14:08:22 pm »
Ние сме на Аптамил Комфорт от самото начало.Запек не е имал, но пък си имаме колики.
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #12 -: Септември 08, 2010, 16:06:21 pm »
Ходихме на детски гастроентеролог и той предложи да смесвам Аптамил пренатюр с Аптамил АР в съотношение 2:1 и вече имаме резултат-пълним си памперсите поне два пъти на ден. Дано не се развали магията, че така им се радвам на тея пълни памперси :D.А иначе бебчето е вече на месец и яде по 100мл на хранене, така че едва ли не и стига.Установих, обаче, че явно писъците са по скоро от коликите, защото продължава да си пищи макар и не с такава честота. Но все пак пропищява от време на време, за да не забравя звука :(Ще продължаваме да се утешаваме и това е, поне със запека приключихме вече надявам се :?
[/url]
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #13 -: Септември 08, 2010, 21:59:18 pm »
Ходихме на детски гастроентеролог и той предложи да смесвам Аптамил пренатюр с Аптамил АР в съотношение 2:1 и вече имаме резултат-пълним си памперсите поне два пъти на ден. Дано не се развали магията, че така им се радвам на тея пълни памперси :D.А иначе бебчето е вече на месец и яде по 100мл на хранене, така че едва ли не и стига.Установих, обаче, че явно писъците са по скоро от коликите, защото продължава да си пищи макар и не с такава честота. Но все пак пропищява от време на време, за да не забравя звука :(Ще продължаваме да се утешаваме и това е, поне със запека приключихме вече надявам се :?

Чудесни новини. :)
*
Re: Има ли мами използвали Аптамил Пренатюр?
« Отговор #14 -: Септември 12, 2010, 14:37:39 pm »
Ние бяхме 2 месеца на прематюр, докато направим необходимите кила, за да перминем на следващите аптамили - комфорт, !1, 2, 3. Мляко пи до годинката и запек е имал един - два пъти, но не мисля, че е било от млякото.
Явно си е до организъм.
Браво, че имате напредък.
А относно захранването, казват, че колкото е по-недоносено детето, толкова по-късно. Аз захраних на 7месеца и малко.
Успех.