0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цикъл и спорт
« -: Август 20, 2010, 14:13:49 pm »
Здравете! :D

Не знам дали темата ми е за тук...ако трябва да се премести.

Малко предистория. От края на миналата година започнах диета, от началото на тази година спортувам, а от миналия месец още по-активно се занимавам физически- почти ежедневно - 3-4 пъти фитнес седмично и през другите дни домашно кардио по 40 минути. Свалих до момента 23 кг., но от миналия месец цикълът ми започна да избързва 25-27 ден. Преди да забремения преди 2 години се движеше в рамките на 29-32 дена. След раждането ми почти се стабилизира на 28-29 дена. Може би е в рамките на нормалното, но въпреки всичко има ли нужда да посещавам веднага гинеколог? Следващият ми регулярен преглед е за февруари 2011 година. Може ли физическото натоварване да ми идва в повече/не се чувствам зле/? И още нещо - в коя фаза на цикъла се задържат течности и кой хормон определя това? Как може да се намали задръжката на вода? Благодаря!
Re: Цикъл и спорт
« Отговор #1 -: Август 23, 2010, 13:27:11 pm »
И още нещо - в коя фаза на цикъла се задържат течности и кой хормон определя това? Как може да се намали задръжката на вода? Благодаря!

През лутеалната фаза се задържат течности, а хормонът, отговорен за това, е прогестерона.
Re: Цикъл и спорт
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2010, 23:11:38 pm »
Здравете! :D

Не знам дали темата ми е за тук...ако трябва да се премести.

Малко предистория. От края на миналата година започнах диета, от началото на тази година спортувам, а от миналия месец още по-активно се занимавам физически- почти ежедневно - 3-4 пъти фитнес седмично и през другите дни домашно кардио по 40 минути. Свалих до момента 23 кг., но от миналия месец цикълът ми започна да избързва 25-27 ден. Преди да забремения преди 2 години се движеше в рамките на 29-32 дена. След раждането ми почти се стабилизира на 28-29 дена. Може би е в рамките на нормалното, но въпреки всичко има ли нужда да посещавам веднага гинеколог? Следващият ми регулярен преглед е за февруари 2011 година. Може ли физическото натоварване да ми идва в повече/не се чувствам зле/? И още нещо - в коя фаза на цикъла се задържат течности и кой хормон определя това? Как може да се намали задръжката на вода? Благодаря!
Здравей,

искаш да кажеш, че тренираш всеки ден? Теоретично би могло да ти идва в повече. Всичко зависи обаче основно от това КАК точно тренираш.

Относно цикъла - 25-27 дни са ок за цикъл, но най-добър отговор на този въпрос може да даде личният ти гинеколог. Независимо от регулярния си преглед, може да се консултираш с лекаря.

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации