0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

противозачатъчни хапчета Milligest
« -: Август 19, 2010, 16:51:52 pm »
След контролен преглед при гинеколог и клинично здрав, моята гинеколожка ми изписа противозачатъчни хапчета Milligest, като ми каза в продължение на 3 месеца да ги пия и след това да ги спра и да започнем да активно правенето на бебе, хапчетата помагали за по-лесно зачеване.Вярно ли е това?
Някой ако има инфо -моля да сподели мнението си,понеже никога не съм пила такива хапчета,а желанието ни за дете е огромно.
Имам една неуспешна бременност
*
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #1 -: Август 19, 2010, 19:44:50 pm »
В някои случаи противозачатъчните се взимат за регулиране на цикъла. Ако имаш редовен цикъл и отскоро правите опити за забременяване, противозачатъчните са ненужни.

Виж фолиевата киселина е добре да я почнеш 3 месеца предварително. Това е трябвало да ти каже гинеколожката.
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #2 -: Септември 02, 2010, 13:16:25 pm »
само едно мнение ли има по въпроса
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #3 -: Септември 02, 2010, 13:24:49 pm »
Ако лекарката е права за здравословното ти състояние и наистина всико ти е ок, не виждам смисъл да губиш 3 месеца време в пиене на противозачатъчни, за уж по-бързо забременяване след това.

Ако искаш да стане по-бързичко, повечко секс в подходящите дни ще свърши по-добра работа  :).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #4 -: Септември 02, 2010, 13:27:10 pm »
Как разбра лекаря, че си клинично здрава? Изследвания прави ли? За мен не е нормално при нормален цикъл и всичко наред да се изпишат противозачатъчни, само защото някъде пише, че след спирането им забременяването е лесно. Аз мисля точно обратното - противозачатъчните са хормонални препарати, които понижават или повишават хормоните, няма гаранция, че тези хормони ще влязат в норма още следващия месец. Направи консултация с друг лекар и ако причината за неуспешната брем. не е аборт по желание, търсете каква е. Не си писала и колко време опитвате.
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #5 -: Септември 02, 2010, 13:57:04 pm »
с 3 лекаря имам консултация,всички са "за" тезата,че наистина лесно се забременява след спиране на противозачатъчни.ние опитваме от две години ,миналата година направих мисед и оттогава не се получава, той  сега е в Америка,аз заминавам при него след месец - затова започнах и лекарствата.
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #6 -: Септември 02, 2010, 14:23:13 pm »
tedasonic, щом опитвате от две години, а и имаш един мисед е по-добре да се консултираш със специалист по репродуктивна медицина.

Лично според мен, ако няма основателна причина за приемането на противозачатъчните, пиенето им може само да обърка хормоните в организма и това да доведе до някои други смущения в цикъл (закъсняване, подраняване, зацапвания...), но въпреки всичко това си е индивидуално.

Мога да се съглася с тезата, че се забременява по-лесно след противозачатъчни само при жените с ПКЯ, защото след няколко месечен прием, кисти се изчистват и вероятността от спонтанна овулация се увеличава.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #7 -: Септември 02, 2010, 14:29:52 pm »
какво да кажа и аз незнам вече,така и така започнах лекарставата - засега няма страничен едект  след 10 дни свършва първия им цикъл и мисля да ги зарязвам
що се отнася след аборта прави патоанатомия на плода - установено е,че не е от някакви аномалии,а естествен подбор на природата,както се изразяват специалистите.
защо тогава нито един гинеколог не ме препраща на допълнителни прегледи.Всички са  за диагноза - здрава си
Лекар по репродуктивна медицина -какви са там изследванията?
*
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #8 -: Септември 02, 2010, 14:37:31 pm »
Задължително разширена спермограма на мъжа ти за начало.

При теб изследвания на хормони в определени дни от цикъла (Е2, ЛХ, ФСХ, прогестерон), проследяване на овулацията с фоликулометрия (неколкократен преглед с вагинален ултразвук) и проверка на проходимостта на тръбите с контрастно вещество (хистеросалпингография, още наричана цветна снимка).
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #9 -: Септември 02, 2010, 14:39:11 pm »
Малко извън темата...

Изследванията, които най-често се правят от специалистите по репродуктивна медицита (стерилитет) - са полови хормони, спремограма при мъжа, цветна снимка за проверяване на проходимостта на маточните тръби, проследяване на овулацията с ултразвук, имунологични и генетични изследвания (при спонтанни аборти), при необходимост различни процедури - лапароскопии, инсеминации, ин витро или икси.

Цигу ме изпревари :wink:

Да добавя нещо за противозачатъчните, ако ги пиеш само един месец и ги спреш, вероятността от смущения в следващия цикъл е още по-голяма.
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 14:44:17 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #10 -: Септември 02, 2010, 14:42:21 pm »
защо никой не ми го  е казал това?,как тогава съм забременяла ако например ми са запушени тръбите?Тогава как лекарите ми казват,че съм клинично здрава,значи има някъде проблем.
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #11 -: Септември 02, 2010, 14:51:51 pm »
Ами в компетенцията на обикновеното АГ е само да те погледне на узито (може и да не го направи), да ти направи цитонамазка или микробиология, да ти изпише микомакс или нещо друго за гъбички ( или за някакво течение) и това е. И си здрав.

Всичко друго, което с Цигу изброихме, много рядко се споменава от обикновен гинеколог или се прави от такъв.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #12 -: Септември 02, 2010, 14:58:08 pm »
Благодаря,но това не мога да го приема за отговор /в прекия смисъл/ в днешно време,
обикновен АГ да има само точно определени функции и компетенции.Какво значи това,че хиляди жени и мъже в БГ/ за жалост,със сигурност са хиляди/, се лутат години наред в стремежа си да имам детенце........
Не мога да го приема.....
Това означава в моя случай,че аз все едно не съм ходила на лекар,така ли т.е. на 3 обикновени АГ?
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #13 -: Септември 02, 2010, 15:09:44 pm »
:(  за жалост наистина са много.
И моят опит с обикновен АГ е такъв.

П.П. Даже не ме прегледа на ултразвук, минах само с мануален преглед, пусна ми изследване за хламидия (заради течение) и ми каза, че съм здрава, въпреки оплакванията ми от нередовен цикъл, даже не спомена за хормони. Добре че чаках само година след прегледите при тази лекарка и потърсих специалист.
Сори за спама :oops:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #14 -: Септември 02, 2010, 15:16:27 pm »
олеле,олеле
и в крайна сметка като потърси помощ от "необникновен" гинеколог, имаше ли проблем?
как да действам аз в този случай,като имам един месец още в БГ, към кога и накъде да се обърна?
*
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #15 -: Септември 02, 2010, 15:27:06 pm »
tedasonic, ако от две години опитваш да забременееш, имаш не един месец пред себе си, а колкото време се наложи - месеци или години.

Профилактичните прегледи при гинеколог, повече или по-малко компетентен, нямат връзка със стерилитета. По цял свят разделението на компетенциите е такова: гинекологът е генералист, репродуктивният ендокринолог е специалист. Дали го приемаш или не си е твой избор, ние ти даваме информация и съвети.

Един аборт не е голям проблем и е възможно да забременееш отново спонтанно и скоро. Но поговорете с приятеля ти и решете дали ви е време да се обърнете към специалист и да търсите причината за трудното забременяване (2 години са предостатъчно време). Това не е лесна стъпка - отнема време да се осъзнае проблема и да се започнат изследвания и лечение.

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #16 -: Септември 02, 2010, 15:34:45 pm »
Профилактичните прегледи при гинеколог, повече или по-малко компетентен, нямат връзка със стерилитета. По цял свят разделението на компетенциите е такова: гинекологът е генералист, репродуктивният ендокринолог е специалист. Дали го приемаш или не си е твой избор, ние ти даваме информация и съвети.

Един аборт не е голям проблем и е възможно да забременееш отново спонтанно и скоро. Но поговорете с приятеля ти и решете дали ви е време да се обърнете към специалист и да търсите причината за трудното забременяване (2 години са предостатъчно време). Това не е лесна стъпка - отнема време да се осъзнае проблема и да се започнат изследвания и лечение.
Добре казано  :)

Ето линк с клиниките по стерилитет в БГ, прегледай го и си избери клиника, в която ще ти е удобно да ходиш, запиши си час - от тук може да започнеш :)
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
П.П. При мен проблем имаше и то не един...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #17 -: Септември 02, 2010, 15:40:00 pm »
съвети приемам,но не мога да приема ,че един гинеколог е по-малко компетенен от друг специалист.
защо изобщо го има това разделение,защо обикновен гинеколог не те препраща при подобни ситуации при точно определените специалисти?Каква е причината?Та аз откъде да знам какво ми има,като през псоледните година минах през 3 гинеколоза,а предходната през още два?
Къде го има това по света - обикновен гинеколог да има компетенции само и само да вземе цитонамазка,хламидии,гъбички и да те види на звук и пр.
Не упреквам никой,просто трябва хората,които сме в този форум да се замислим,доколко сме здрави и доколко ни правят на болни.Това е нелогично да има йерархия и "обикновения"  гинеколог да прави заключение за здравословното състояние на пациентите си.Значи те не трябва и да поставят диагнози - така излиза
Ако
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #18 -: Септември 02, 2010, 15:45:27 pm »
за 2 години и 5 гинеколога - с едно и също заключение,аз сама трябва да се сетя,че нещо ми има,за да не мога да забременея.
Х
*
Re: противозачатъчни хапчета Milligest
« Отговор #19 -: Септември 02, 2010, 15:48:51 pm »
съвети приемам,но не мога да приема ,че един гинеколог е по-малко компетенен от друг специалист.
защо изобщо го има това разделение,защо обикновен гинеколог не те препраща при подобни ситуации при точно определените специалисти?
Къде го има това по света - обикновен гинеколог да има компетенции само и само да вземе цитонамазка,хламидии,гъбички и да те види на звук и пр.

Защото специализацията, знанията и оборудването на един специалист превъзхождат тези на обикновения гинеколог. И е редно при нормална здравна система гинекологът да те прати на специалист след една година неуспешни опити за забременяване.

Аз живея с САЩ, разделението е ясно и нарочно, и гинеколожката ми още на 8-мия месец ми връчи визитка за клиника по стерилитет, да се подготвям.

Цитат
Не упреквам никой,просто трябва хората,които сме в този форум да се замислим,доколко сме здрави и доколко ни правят на болни.

Спри за момент и се замисли къде пишеш - този форум е на организация на хора с репродуктивни проблеми, не заблудени здрави хора. Като не става бебето, не става и това е - търси се проблема. Не сме толкова наивни, не бързай да ни вменяваш здраве, което го нямаме. :)

П.П.: И още нещо: ти защо си мислиш, че само в теб може да е причината. Представи си, че проблемът не е при теб, а при мъжа ти. Как гинекологът ти ще разбере това?
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 15:54:06 pm от цигу »