0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета искам да попитам някой скоро правил ли е PGD и каква е цената й на мен септември ми предстои за да се ориентирам със средствата.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #1 -: Август 11, 2010, 21:33:12 pm »
аз правих миналата година и струваше 1500 лв., но за по-сигурно попитай в клиниката, за да нямаш излишни притеснения. успех и положителни резултати след това.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #2 -: Септември 03, 2010, 22:45:54 pm »
DENII, тук намерих инфо по темата но е от миналата година. Предполагам цената няма да се е променила драстично.

Здравейте и от мен, след първото неуспешно ИКСИ, завършило с бременност до 4-5 седмица и неразвитие на плоден сак имахме препоръчани от лекаря имунологични и генетични изследвания с цел да се установи причината за неуспеха. В следствие на генетичните изследвания при двамата ни се установи генетичен проблем-мъжки фактор: Робертсонова хромозомна транслокация между 13 и 15 хромозома, като това генетично заболяване се унаследява и при 60% плодът умира до 12 седмица. Затова при следващия ни опит задължително трябваше да имаме предимплантационна диагностика-отстраняване на ембрионите с тази транслокация. Това беше през месец март 2008г., цената тогава беше 1300-1400 лв. За наш късмет предимплантационната диагностика по това време имаше възможност да изследва транслокацията точно между тези две хромозоми, тъй като тогава имаше само определени заболявания, които можеше да се открият по този начин. Самата манипулация беше извършена от Д-р по генетика от Университетска катедра по медицинска генетика-гр.София. Предполагам, че генетиката както и другите науки динамично се развива и съществуват новости в тази област, но с това най-добре могат да ви запознаят специалистите по въпросите, които ви интересуват. Надявам се макар и малко да съм ви била полезна с информацията си от личен опит.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: предимплантационна генетична диагност
« Отговор #3 -: Август 19, 2011, 21:09:31 pm »
аз правих миналата година и струваше 1500 лв., но за по-сигурно попитай в клиниката, за да нямаш излишни притеснения. успех и положителни резултати след това.

Здравейте момичета,след седмица ми предстои първа инжекция с Lukrin,във Олимен по програмата на фонда.
Искам да попитам знае ли някой дали PGD(Предимплатационна Генетична Диагностика)се поема от фонда,или аз трябва сама да поискам и да си я платя?
Благодаря предварително,
и 100% успех на всички бъдещи мамчета!
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #4 -: Август 19, 2011, 22:39:53 pm »
rosicaal, ЦФАР не поема разходите за извършване на PGD. (Какви точно изследвания, медикаменти и процедури се заплащат от Фонда можеш да прочетеш в Правилника му).

Това изследване е сложно и скъпо, и обикновено към него се пристъпва след консултация с генетик, в сравнително редки случаи.

Успех!
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #5 -: Август 20, 2011, 00:34:20 am »
rosicaal, ЦФАР не поема разходите за извършване на PGD. (Какви точно изследвания, медикаменти и процедури се заплащат от Фонда можеш да прочетеш в Правилника му).

Това изследване е сложно и скъпо, и обикновено към него се пристъпва след консултация с генетик, в сравнително редки случаи.

Успех!

Благодаря ти yoto,да,прочетох го правилника,но аз съм на 40г и ...ако не бе толкова скъпо бих си го направила.
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #6 -: Август 23, 2011, 16:03:17 pm »
До тук прочетеното разбирам, че трябва да  имаш проблем при генетичните ,за да ни значат това изследване ? Така ли е !
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #7 -: Август 23, 2011, 22:43:35 pm »
До тук прочетеното разбирам, че трябва да  имаш проблем при генетичните ,за да ни значат това изследване ? Така ли е !

да,и това става ако имаш няколко неуспешни опита ин витро,или в рода на някой от вас има генетично заболяване!
Re: предимплантационна генетична диагностика
« Отговор #8 -: Август 24, 2011, 09:36:01 am »
До тук прочетеното разбирам, че трябва да  имаш проблем при генетичните ,за да ни значат това изследване ? Така ли е !

да,и това става ако имаш няколко неуспешни опита ин витро,или в рода на някой от вас има генетично заболяване!

Благодаря ти за отговора !