0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Поздравления за  дамата спечелила това дело и успех на следващата инстанция.

http://mediapool.bg/show/?storyid=168632
*
Много късмет желая на жената. И аз съм притеснена малко, през декември навършвам 42 години, дано дотогава да ми излезе втората заповед и третото ми инвитро да е успешно. Като подавах документи за второ финансиране от Фонда, служителката ме разпита подробно кога какви години навършвам. Засега лично аз нямам проблем, но човек винаги се притеснява, дано следващият ми опит да е вече успешен и да забравя, както и другите жени.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Дано да е вярна информацията в публикацията, а не поредния медиен балон.
Доста се спекулира с темата, което в никакъв случай не помага на засегнатите и тяхната борба с институциите.
Пиша като една от тях и много бих се радвала на положителен резултат.
Бъди щастлив с това,което имаш,докато се бориш за това,което желаеш!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Ами новината е много хубава.Не се знае обаче кога ще си мръднат гъзовете тези от МЗ да променат наредбата.
*
Да, новината е много хубава, но МЗ са обжалвали решението на Софийски административен съд пред ВАС (което си е тяхно право, разбира се) и поради голямата натовареност на съда, делото по всяка вероятност ще се гледа чак пролетта на 2011г. :?
Всяко малко дете се страхува от тъмното,докато някоя нощ остане без нито една светлинка и открие, че на сутринта нищо ужасно не се е случило.

Всяко пораснало дете се страхува от самотата, докато един ден не се окаже изоставено и не осъзнае, че може да се справи и без ничия подкрепа.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
http://novinitepro.bg/bulgaria/otmenyat-zabranata-za-in-vitro-nad-43-godini-diskriminirashcha-e.html

До 14 август Здравното министерство трябва да отмени наредбата, според която право на средства от фонд ин-витро имат само жени до 43-годишна възраст.

Ако това не стане, министърът на здравеопазването ще трябва да плати глоба от две до 10 хиляди лева.



Министерство на здравеопазването ще обжалва във Върховния съд, но по закон обжалването не спира изпълнението на решението на Комисията по дискриминация.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Извинете някой може ли да ми каже това ограничение само за финансирането от фонда ли е или се отнася за всички дори и тези които си плащат? Не трябва да им позволяваме да ни налагат това ограничение!  :(
*
За съжаление е за всички.
*
Здравейте! дали има възрастово ограничение за финансиране от Фонда на ин витро процедури?