0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След 2 години чакане,и всеки месец разочарование,направих ме спермограма.Заключението от нея е Oligoastenozoospermia.Ето и другите резултати:
3 дни въздържание
бр.на сперматозоидите-27,625,000
обем-6
 PH-7,8
Нормално подвижни-30%
Слабо подвижни-5%
С ненормални движения-18%
Неподвижни-47%
Нормална морфология-23%
Незрели-3%
Стари-6%
Дегенерирали-65%
Клетки от сперматогенезата-2%
Други клетки-1%
цвят-бледо жълт
вискозитет-1

Ходихме на уролог-варикоцеле.Вчера мина операцията,засега е в добро състояние,но ме притеснява факта,че може би болеста е поне от преди 10 години.Каже те ми има ли надежда за нас?Изписаха му PANCEF,но доколкото разбирам от листовката това е само против инфекции.Моля ви за съвет,ако има някой със сходна като нашата история.  
« Последна редакция: Август 04, 2010, 19:42:54 pm от sladur4eto_89 »
*
Здравей. не се отчайвай. Не са толкова трагични нещата. След операцията и антиоксиданти най вероятно да има подобрение. Ще пуснете контролна след около 6 м. дано всичко е наред. А може и да не стигнете до там :D Успех и вярвай, че нещата ще се случат
*
Голяма е вероятността операцията да доведе до подобрение в спермограмата. Добре сте направили, че сте предприели операция. Най-трудното е минало, сега предстои възстановяване и чакане.

Погледни темата "Операция от варикоцеле и последствия" - там има много случаи като вашия. Аз открих много помощ и полезни съвети там.

Хубаво е да си имаш собстена тема, но така се разводнява информацията.
Изчетох всичко в този раздел,но никъде не можах да намеря отговора на най-интересуващия ме въпрос-не е ли прекалено късно за тази операция след като може би болеста е от доста време,но и преди 8-10 години е ходил,даже преди10 месеца бяхме при уролог защото имаше епидидимит и никой нищо не каза за разширени вени.А другият ми въпрос е-ако не дай боже няма подобрение в спермограмата след време с тези резултати може ли да забременея?
*
Надежда има винаги и за всички  :) Разбираемо си изнервена и притеснена, но както са ти казали и по-горе, не са толкова зле резултатите при вас, просто трябва да изчакате периода на възстановяване и да направите нова спермограма. А може и междувременно нещата да станат...никой не може да ти даде прогноза кога и как ще се случи желания резултат. ;)Не се настройвай негативно, почети темите из форума и ще видиш, че не са толкова страшни нещата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #5 -: Септември 13, 2010, 18:21:02 pm »
Направихме нова спермограма,този път при Мели-резултатите са още по лоши-14%подвижни,явно предишната спермограма не е достоверна.Сега ще изчакаме още месец и пак ще направим спермограма,да не би все още да не се е възтановил от варикоцелето,все пак мина само несец и 11 дни.И ако е същият резултат трябва да подготвяме документи за фонда,освен инвитро друго явно няма да стане,но незнам към коя клиника да се насоча.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #6 -: Септември 13, 2010, 18:36:38 pm »
Ако август месец сте правили операция от варикоцеле, септември е много рано да пускате спермограма.

Който ви оперира не ви ли каза, че сперматогенезата отнема около 3 месеца и преди това е безпредметно да пускате спермограми? На нас Кацаров ни каза преди 6 месеца след операцията да не пускаме спермограми, защото не са достоверни.

Та мъжът ти преди операцията е имал 23% морфология - какво инвитро, какъв фонд... Ако подвижността ви е проблема, тя най-лесно се повлиява от добавки, АКО има нужда.

Съветвам те да прочетеш темите за мъжки стерилитет.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 18:50:04 pm »
по настояване на уролога и на Мели направихме спермограмата сега,но спермограмата преди операцията не е била реална,защото я правихме в лаборатория.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #8 -: Септември 13, 2010, 18:53:11 pm »
по настояване на уролога и на Мели направихме спермограмата сега,но спермограмата преди операцията не е била реална,защото я правихме в лаборатория.

Каква е морфологията в последната?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #9 -: Септември 13, 2010, 19:06:54 pm »
ами малко не съм наясно с тази морфология(какво ще рече това)но пише 1/200=0,5% при референт над 15%
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Помогнете:мнение за спермограма,има ли надежда за нас
« Отговор #10 -: Септември 15, 2010, 00:01:43 am »
Морфология по Крюгер, както в предпоследната ви спермогама. Нормата е над 14%. Това е, най общо казано, формата на сперматозоидите.

Трябва да има разбивка от кой дефект по колко броя или процента има и да има някакъв процент нормални, без никакви дефекти.

Ако наистина държиш на коментар от фоума, най-добре я препиши цялата.

Ето цялата библиотека за мъжки стерилитет: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=182&Itemid=16. Има много полезна информация.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!