0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бабини зъби - рецепта
« -: Август 02, 2010, 21:47:15 pm »
Здравейте!
Търсенето не ми върна резултати за тази билка, така че се надявам да няма друга такава тема.
Въпросът ми е дали някой е пил отвара от бабини зъби и по каква рецепта. В Интернет намерих някаква, според която се прави литър отвара и се пие в продължение на няколко седмици, но нещо ми е съмнителна. Повечето отвари имат трайност 24 часа, а това нещо да трае със седмици...
Благодарна ще съм, ако някой сподели.
благодаря!
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 21:57:31 pm »
Зависи за какво се пие - начинът на приготвяне, дозата и схемата ще са различни според проблема. Не пий/давай билката току така.

Когато съм купувала бабини зъби от билкова аптека, на опаковката имаше инструкции за приготвяне на стандартна отвара.
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #2 -: Август 03, 2010, 21:25:15 pm »
Благодаря, цигу.Реших да пия билката заради положителното й действие върху половата система и плодовитостта, а според описанието помага и за купища други проблеми, които имам - холестерол, дискова херния, менстуални болки и пр. Наистина ми трябва рецепта за стандартна отвара. Случайно да си я пазиш?
Аз също взех билката от специализирана билкова аптека и разчитах, че на пакета ще има указания (за това и не питах), но уви  :(
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #3 -: Август 24, 2010, 23:00:19 pm »
А аз защо си мисля, че отварата от бабини зъби се предписва на мъжете? :ask:

*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #4 -: Август 25, 2010, 09:52:23 am »
От извлека на бабините зъби се прави Трибестан! Препарат за мъже. Моят мъж първо пиеше трибестан, но понеже е много скъп, аз купувах бабини зъби. Има ги в билковата аптека в гр. Бургас и на пакетчето имаше точната пропорция за варенето на чая. Дословно ти го преписвам - чай Трабузан(бабини зъби, tribulus terrestris L. Две чаени лъжички стръкове се заливат с 500ml (две чаени чаши) студена вода и престоява 24 часа. Извлекът се прецежда и се пие на глътки през деня. Внимание - да не се прилага при стомашно-чревни възпаления и възпаления на бъбреците!. Производител е "Талодерма" ООД гр. Варна, цена 1.32лв. за пакетче.
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #5 -: Август 25, 2010, 10:02:36 am »
Билката "бабини зъби" действа много добре както на мъже, така и на жени. На ДРЗ 2010 имаше много подробна презентация за нея. Сега по памет е трудно да я пресъздам, но пуснете едино търсене в  google и би трябвало да излезе доста инфо. 
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #6 -: Август 25, 2010, 13:27:10 pm »
Ето това пише на моята кутия:

Бабини зъби (трабузан, Hb. Tribulis terrestris) на СЦ "Шаркови и сие" - София
Употреба: 1 чаена лъжица билка се вари 5 минути в 200 мл вода. Изпива се на 3-4 пъти за един ден.

Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 18:37:45 pm »
Много благодаря на всички!  :grouphug:
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #8 -: Май 11, 2015, 18:42:11 pm »
Раздвижвам отново темата с въпрос: Как се приготвя чай от бабини зъби? На опаковката, която си взех, пише : Две чаени лъжички стръкове се заливат с 500ml (две чаени чаши) студена вода и престоява 24 часа. Извлекът се прецежда и се пие на глътки през деня. В тази тема прочетох: 1 чаена лъжица билка се вари 5 минути в 200 мл вода. Изпива се на 3-4 пъти за един ден. В някои сайтове пише за 1 литър отвара, която се пие по схема. И кое да следвам?
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #9 -: Май 11, 2015, 20:59:23 pm »
Ай ся и един "специалист " по Бабините зъби,с доказан ефект върху мъжкия организъм  :wink:, да ви "обади" рецептата  :lol: :lol:-  5 супени лъжици се варят в 1 л. вода  за време 1 час. Престояват 24 часа ,след което се прецеждат. Отварата се долива с вода , докато достигне количеството от 1 л. Пие се по схема- 3 глътки х 3 пъти на ден,първия ден, 4 глътки х 3 пъти на ден - втория и 5 глътки х 3 пъти на ден третия,като така продължавате докато свърши. За по-добър ефект ,упражнението се повтаря след месец. Много добър ,с доказан резултат  8O метод и струва само около 6 лв  :lol:/ всички консумативи- билка,ток,вода/  :lol:. Добро е!!!!!
« Последна редакция: Май 11, 2015, 21:00:57 pm от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #10 -: Май 12, 2015, 09:58:07 am »
Благодаря ти! Точно за тази схема и аз четох и ще я направя нея. Става и за мен и за мъжа нали?
Ай ся и един "специалист " по Бабините зъби,с доказан ефект върху мъжкия организъм  :wink:, да ви "обади" рецептата  :lol: :lol:-  5 супени лъжици се варят в 1 л. вода  за време 1 час. Престояват 24 часа ,след което се прецеждат. Отварата се долива с вода , докато достигне количеството от 1 л. Пие се по схема- 3 глътки х 3 пъти на ден,първия ден, 4 глътки х 3 пъти на ден - втория и 5 глътки х 3 пъти на ден третия,като така продължавате докато свърши. За по-добър ефект ,упражнението се повтаря след месец. Много добър ,с доказан резултат  8O метод и струва само около 6 лв  :lol:/ всички консумативи- билка,ток,вода/  :lol:. Добро е!!!!!
*
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #11 -: Май 16, 2015, 16:24:19 pm »
Ай ся и един "специалист " по Бабините зъби,с доказан ефект върху мъжкия организъм  :wink:, да ви "обади" рецептата  :lol: :lol:-  5 супени лъжици се варят в 1 л. вода  за време 1 час. Престояват 24 часа ,след което се прецеждат. Отварата се долива с вода , докато достигне количеството от 1 л. Пие се по схема- 3 глътки х 3 пъти на ден,първия ден, 4 глътки х 3 пъти на ден - втория и 5 глътки х 3 пъти на ден третия,като така продължавате докато свърши. За по-добър ефект ,упражнението се повтаря след месец. Много добър ,с доказан резултат  8O метод и струва само около 6 лв  :lol:/ всички консумативи- билка,ток,вода/  :lol:. Добро е!!!!!
Същото пише и на нашата опаковка, с тази разлика, че глътките са дадени като супени лъжици. И след 10 дни може да се повтори дозата.
ПРИЛОЖЕНИЕ: полови смущения - импотентност, за увеличаване на либидото при мъже и жени, при стерилитет.
В къщи го пие само мъжът ми. Надявам се да има доказаният резултат, като при теб, Рачо. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари