0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Странно...
« Отговор #20 -: Август 02, 2010, 10:41:32 am »
И официалния анонс от Google:
Цитат
Status of the latest badware review for this site: A review for this site has finished. The site was found clean. The badware warnings from web search are being removed. Please note that it can take some time for this change to propagate.

Поздрави
*
Re: Странно...
« Отговор #21 -: Август 02, 2010, 10:57:13 am »
Готово - при мен вече се отваря без досадни съобщения :-)

Поздрави и благодаря че се обадихте веднага като забелязахте проблема.
*
Re: Странно...
« Отговор #22 -: Август 02, 2010, 11:57:19 am »
При мен преди 5 мин. отново се появи. В темата на бременните.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Странно...
« Отговор #23 -: Август 02, 2010, 12:13:31 pm »
При мен преди 5 мин. отново се появи. В темата на бременните.

Това появяване е свързано с кеширане на информацията в компютъра ти.

За да не пита за всеки рекуест браузъра ти кешира тази информация за около 30 мин.

Повече инфо тук: http://en.flossmanuals.net/Firefox/FirefoxSecurityFeatures
Цитат
There are two times when Firefox checks the phishing and malware protection database and web service. The first is during the regular updates to the lists of reporting phishing and malware sites. The list on your PC is automatically updated every 30 minutes or so when the Phishing and Malware Protection feature is enabled. The second is in the event that you encounter a reported phishing or malware site. Before blocking the site, Firefox requests a double-check to ensure that the reported site has not been removed from the list since your last update.

Поздрави
*
Re: Странно...
« Отговор #24 -: Август 02, 2010, 12:18:52 pm »
Мерси :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Странно...
« Отговор #25 -: Август 02, 2010, 12:22:21 pm »
В "резултати от търсенето" google все още изкарва предупредителен линк. Това ми се струва ще отнеме повече време. Трябва ли да правим нещо по въпроса или ще се оправи автоматично като минат ботовете наново?
*
Re: Странно...
« Отговор #26 -: Август 02, 2010, 12:24:48 pm »
В "резултати от търсенето" google все още изкарва предупредителен линк. Това ми се струва ще отнеме повече време. Трябва ли да правим нещо по въпроса или ще се оправи автоматично като минат ботовете наново?
Ами писаха че 1 ден е времето - тази сутрин в 1.30 пуснах рекуеста, към 10 някъде излезна че проверката е минала и сме чисти, значи най късно утре към 10 трябва всичко тва да е история.

Поздрави
*
Re: Странно...
« Отговор #27 -: Август 02, 2010, 19:22:56 pm »
Чудесно е, че отново си влизам.
В събота, 31.07.2010 около 10 часа влязох в сайта, разгледах няколко теми и на седмичната тема ми се появи съобщението за атака на сайта. Само че аз не игнорирах съобщението, а последвах линка "Get me out of here!". Днес сутринта влязох от служебното PC и вече всичко беше наред.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Странно...
« Отговор #28 -: Август 02, 2010, 20:02:48 pm »
beast ,благодаря за своевременната намеса!
*
Re: Странно...
« Отговор #29 -: Август 02, 2010, 22:47:58 pm »
Ами да разкажа с няколко думи какъв беше проблема.
В софтуера който ползваме за банери е открит проблем, за който преди около седмица е пусната кръпка. При нас ъпдейтите се правят веднъж седмично и заради разминаването във времето между откриването на проблема в софтуера и нашето обновяване някой се е пробвал и е успял да добави злонамерен код към 25 от банерите ни.
В случката няма нищо лично, просто децата (или вдетенените) са написали скрипт който пробва съответната банер система и ако кръпката не е сложена започва да маже. Всичко това се слува в 12.40 обедно време в БГ и посреднощ в САЩ.
За наш "късмет" ако може така да се нарече Гугъл точно на 30 вечерта започва да си рефрешва съдържанието и усеща че сме заразени и разбира се без капка толеранс ни слага карантина.
Аз спрях сървъра през мобилния си телефон докато се докопам до компютър и разгледам какъв е проблема.
В неделя вечерта с Дони намерихме какво се е случило и го почистихме, като намерихме и отзивите на множество подобни сайтове като нашия и оплакващи се от същото.
След почистването Гугъл искат репорт - какво е имало и как е оправено, след което се ангажират в рамките на 1 ден да повторят теста на сайта и до още един ден да махнат карантината не само от браузърите а и от резултатите в търсачката им.

Кода който бяха инжектирали се зареждаше веднага след зареждането на съответния банер и създаваше невидим фрейм в който започваше да зарежда съдържание от адрес на злонамерения сървър. Така за някои са се паднали експлойти за Adobe Reader, за други за Media Player и някои за съжаление наистина пострадаха.

Ами това беше, съжаляваме за неудобството но такива неща се случват от време на време - другия начин е да направим нова сексуална революция за да има с какво да се занимават пъпчивите хакерчета  :lol:
Поздрави
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Странно...
« Отговор #30 -: Август 03, 2010, 08:56:29 am »
 :balk_81: :balk_81: :balk_81:
Re: Странно...
« Отговор #31 -: Май 08, 2011, 14:48:39 pm »
Не мога да ползвам календара. Когато влезна и искам да маркирам нещо ме изхвърля от акаунта : "Потребителя не е логнат. Може сесията ви да е изтекла, логнете се отново!"
*
Re: Странно...
« Отговор #32 -: Май 08, 2011, 15:21:13 pm »
Не знам дали тук е мястото.. Но като правя публикации, винаги има раминаване с часът на публикацията. На компютъра времето е с 10 мин по-рано. А е сверен правилно. Пускам съобщение например в 10.05, а на публикацията се отбелязва 10.15 часа. Така се виждат и другите когато публкуват. Пише че някой е публикувал в 12.30, а 12.30 все още не е настъпило? Само при мен ли е така?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Странно...
« Отговор #33 -: Май 08, 2011, 16:10:38 pm »
И при мен е така :wink:.
*
Re: Странно...
« Отговор #34 -: Май 08, 2011, 17:19:38 pm »
Готово - сверих часовника
*
Re: Странно...
« Отговор #35 -: Май 08, 2011, 20:44:50 pm »
Благодаря и лека вечер!
Re: Странно...
« Отговор #36 -: Септември 24, 2011, 14:41:28 pm »
Защо изведнъж катинката в профила ми стана толкова голяма.
Беше си нормална, после изведнъж спря да се показва, а от днес е огромна?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Странно...
« Отговор #37 -: Септември 25, 2011, 10:22:04 am »
Смених картинката, с малко зор намерих с подходящи размери  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Странно...
« Отговор #38 -: Май 21, 2012, 16:14:01 pm »
Отново имам разминаване в часовника на форума и на компютъра.ОКоло 10.мин е разминаването.

*
Re: Странно...
« Отговор #39 -: Май 22, 2012, 09:37:30 am »
Еееееее - часовника ще почака до довечера :-)