0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
историята на alia_alia
« Отговор #20 -: Май 17, 2006, 13:54:17 pm »
Аличка, хламидията е нещо страшно и добре че вече я лекуваш.
На нас при първото ни посещение при д-р за стерилитет през 2000 г.,ни  откриха хламидиална инфекция.Не си спомням с какво точно се лекувахме ,мисля че беше Сумамед и Доксициклин в продължене на окло месец,след което хламидята беше преодоляна.Така аз всяка година си пускам изследвания, защото моят доктор тогава казваше ,че щом веднъж си бил заразен с тая болест то тя винаги може да се повтори.Затова и се препоръчва веднъж прекарана хламидиялна инфекция да се следи поне в годината веднъж.Така че възможно е да не си се доизлекувала инфекцията и сега отново да я имаш.Знам че пречи на бременоността поради заплашващ аборт,както и трудно забременяване в следствие на нанесените поражения.
Лекува се така че смело напред,важното е да няма последствия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

историята на alia_alia
« Отговор #21 -: Май 17, 2006, 14:00:18 pm »
Цитат на: alia_alia
А резултатите, доколкото разбирам, показват свежа инфекция. Но, ако се предава само по полов път, е абсурд. Ние дори работим на съседни бюра. Няма как да кръшне, дори да иска.
(А се надявам, да не иска. :wink: )



Казват, че може да се предаде и по битов път, макар и по-рядко. С такива въпроси пък въобще не се тормози. Аз моя мъж не го питах що му е положителна хламидията след 3 години връзка, явно си я е имал и преди.
Предполагам, че и при теб е недобре излекувана.

Наистина трябва да се следи тази материя, поне един път годишно, и аз така ще правя вече :!:
Благодаря ти, Бени!







историята на alia_alia
« Отговор #22 -: Май 17, 2006, 16:08:52 pm »
Цитат на: Nadin74
Така аз всяка година си пускам изследвания, защото моят доктор тогава казваше ,че щом веднъж си бил заразен с тая болест то тя винаги може да се повтори.Затова и се препоръчва веднъж прекарана хламидиялна инфекция да се следи поне в годината веднъж.Така че възможно е да не си се доизлекувала инфекцията и сега отново да я имаш.Знам че пречи на бременоността поради заплашващ аборт,както и трудно забременяване в следствие на нанесените поражения.
Лекува се така че смело напред,важното е да няма последствия.

Наде, ти какъв тест си правиш, кръвен или PCR?
историята на alia_alia
« Отговор #23 -: Май 17, 2006, 16:13:22 pm »
Фреши, аз напоследък се съмнявам в почти всичко, затова си задавам въпроси. Защото и първия път, и сега съм убедена, че не е прясна инфекция, предадена по полов път. Може да е стара или не добре излекувана или съм я хванала по друг начин.
Знам ли?
историята на alia_alia
« Отговор #24 -: Май 17, 2006, 17:21:10 pm »
Така де, не си задавай въпроса мъж ти дали не я е донесъл, исках да кажа. :D
Благодаря ти, Бени!







историята на alia_alia
« Отговор #25 -: Май 17, 2006, 22:09:45 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Така де, не си задавай въпроса мъж ти дали не я е донесъл, исках да кажа. :D

По-скоро бих се съмнявала в изследванията, отколкото в него.
Не от наивност, просто в момента сме постоянно заедно. :wink:
*
историята на alia_alia
« Отговор #26 -: Май 18, 2006, 10:40:55 am »
Абе, какви съмнения, душка....
От басейн можеш да я пипнеш, от тоалетната в ресторанта дет се вика... Поне така твърди моята кума (тя е венеролог)
В очакване ....
историята на alia_alia
« Отговор #27 -: Май 18, 2006, 10:46:36 am »
Цитат на: Fussii
Абе, какви съмнения, душка....
От басейн можеш да я пипнеш, от тоалетната в ресторанта дет се вика... Поне така твърди моята кума (тя е венеролог)

Не знам, нали я пишат, че само по полов път се предава.
Първият път като ми излязоха положителни резултати за хламидия, тогавашния ми доктор се изказа много тежко; "Мдаа, да се помисли откъде е дошла". Ама, той, тогавашния ми лекар де, ме стимулира 3 цикъла с клостил, без проверка за тубарна проходимост, така, че не му вярвам особено.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
историята на alia_alia
« Отговор #28 -: Май 18, 2006, 11:43:51 am »
не се предава само по полов път. конова ми разправяше за някво момченце заразено с хламидия на 10-12 г. излишно е да обяснявам че още не е знаело що е то секс (лично)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
историята на alia_alia
« Отговор #29 -: Май 18, 2006, 11:54:10 am »
Аличка след като се излекувах си правих PCR и кръвен тест и двата бяха отрицателни, оттогава само кръвни си правя всяка година.
Вярно е че може да се предаде инфекцията и по друг път, но се пердава предимно по полов път.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

историята на alia_alia
« Отговор #30 -: Май 18, 2006, 12:25:09 pm »
Цитат на: Nadin74
Аличка след като се излекувах си правих PCR и кръвен тест и двата бяха отрицателни, оттогава само кръвни си правя всяка година.
Вярно е че може да се предаде инфекцията и по друг път, но се пердава предимно по полов път.

Благодаря, Наде.
историята на alia_alia
« Отговор #31 -: Май 18, 2006, 17:32:55 pm »
Добре, че си пазя стари рецепти изследвания и неща, които са ми предписани.
Значи, открих нещо интересно. Докторът ми е казал (дословно съм си записала) "да изследвам Ig M 2 седмици след последния прием на Азтрил." Ей, много страшно е да те лекуват некомпетентни лекари.
На база сегашната ми информация след 2 седмици може да се пусне не кръвен, а ДНК тест. Освен това, не е достатъчно показателно да се изследва Ig M, а трябва още Ig G и Ig A.
историята на alia_alia
« Отговор #32 -: Май 19, 2006, 09:28:21 am »
Аля, без претендирам за компетентност в тази сложна материя, може доктора да е искал да се изследва IgM за да се види дали има текуща инфекция след прием на лекарството, въпреки че едва ли титъра ще падне толкова бързо  :balk_160: .
Колкото до IgG и IgA - според мен ще трябва да изчакаш доста повече от две седмици за да са показателни резутатите... за ДНК теста не знам колко скоро след лечение е показателен
Ох и аз не знам вече ... искам блажено да не зная какво е IgG, IgA и т.н.  :? ..

На теб  :goodluck:
историята на alia_alia
« Отговор #33 -: Май 19, 2006, 09:46:26 am »
На нас ни казаха минимум 40 дни - за ДНК теста!
Благодаря ти, Бени!







историята на alia_alia
« Отговор #34 -: Май 19, 2006, 09:49:03 am »
Цитат на: Maialen
Аля, без претендирам за компетентност в тази сложна материя, може доктора да е искал да се изследва IgM за да се види дали има текуща инфекция след прием на лекарството, въпреки че едва ли титъра ще падне толкова бързо  :balk_160: .

Kaто си спомня как ме тъпчеше с Клостил и ми обясняваше, че нямам "ехографски признаци за тубарна непроходимост" и нито веднъж не ме викна да види дали са се спукали фоликулите, а ми назначаваше директно нова стимулация след менструация, без да провери няма ли кисти, просто не вярвам да е имал това предвид.
Успех и на теб, Maialen! Дано повече нови неща да не научаваш в тази сфера.  :)
историята на alia_alia
« Отговор #35 -: Май 19, 2006, 13:39:08 pm »
Понеже, нямам тема в "Дневници", а тук всички  сте много миличкии и ми отговряте, ще поместя резултатите си от изследванията при доц. Конова.
Яйчников резерв (3 ден от МЦ)
   Inhibin-B   92.0   (N>45 pg/ml)
   FSH      8.4   (до 12 mIU/ml)
   LH      7.9   (1-15  mIU/ml)
Антитела срещу гамети
   Анти-овариални антитела     8.6 (-)   (N<10)
   Анти-зона пелуцида     5.1 (-)   (N<10)
   Анти-спермални антитела   27.9 (-)   (N<60 U/ml )
   Анти-спермални антитела (съпруг)   13.9 (-)   (N<60 U/ml)
историята на alia_alia
« Отговор #36 -: Май 19, 2006, 14:00:07 pm »
Ами приказни са, доколкото виждам :D

Поздравления :D
Благодаря ти, Бени!







*
историята на alia_alia
« Отговор #37 -: Май 19, 2006, 14:10:08 pm »
Всички са екстра  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



историята на alia_alia
« Отговор #38 -: Май 19, 2006, 14:42:14 pm »
Много съм щастлива, момичета. Затова ги постнах. :balk_21:
И ... да ви се връщат такива. :wink:
историята на alia_alia
« Отговор #39 -: Юни 17, 2006, 10:57:12 am »
Да ви се похваля момичета, PCR тестовете за хламидия са ни отрицателни и на двамата. Като минат 45 дни след лечението, ще направя и кръвни, за да съм убедена, че сме ги изтрепали.
В понеделник съм на ендокринолог. Ще пиша и за това. :)