0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хормони и сперматозоиди...
« -: Януари 21, 2005, 10:30:54 am »
Някой може ли да каже, какво ще е доведе факта, ако нивата на ТЕСТОСТЕРОН в орнанизма са ниски - интересуваме конктретно за половата система (производство на сперматозоиди, ерекция, либидо и т.н.). Какво би се случило, ако се приема допълнително въпросния хормон. Ако има ефект какъв ще е и в какви дози може да се приема и за какъв срок. Кой медикамент дефакто го съдържа и на каква цена е горе-долу?

С две думи да споделите всичко за нормона ТЕСТОСТЕРОН и въздействието му върху мъжа...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #1 -: Януари 21, 2005, 11:01:08 am »
много хубав въпрос, благодаря, че го зададе!
и аз се интересувам по темата, тъй като либидото на съкровището хич го няма, но засега само проучвам въпроса. другата седмица пускаме хормони и спермограма и ще видя има ли зависимост.
дано отговори някой запознат, аз знам само нещата, които чичко гугъл дава като резултат  :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #2 -: Януари 21, 2005, 11:09:58 am »
Мъжът ми пи преди 2 години УНДЕСТОР (лекарство, което съдържа тестостерон) 3 месеца . Макар, че тестостеронът му при изследванията беше в норма. Веднага след тримесечната терапия нямаше промяна в спермограмата, а се подобри чак след като спря цигарите и пи билки в продължение на 6 месеца ( и сега още ги пие). А възможно ли е тестостероновото лечение да има ефект чак след година почти?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #3 -: Януари 21, 2005, 12:14:21 pm »
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СЕГА  ГО НЯМА НИКЪДЕ ПО АПТЕКИТЕ! дОРИ С ВРЪЗКИ НЕ УСПЯХ ДА ГО НАМЕРЯ! кАЗАХА МИ, ЧЕ СА СПРЕЛИ ВНОСА!
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #4 -: Януари 21, 2005, 12:16:36 pm »
Яна, не може да няма аналог по аптеките? Може би трябва да питаме лекар.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #5 -: Януари 21, 2005, 12:28:10 pm »
Бигбен, с две думи няма как да ти споделя всичко за тестостерона.  :)  Доста ти е обширно питането. Я вземи да преведеш някоя статия за тестостерона, хем за общото благо, хем и ти ще се ограмотиш. Тази примерно е хубава - за тестостероновия дефицит - http://www.urologychannel.com/testosteronedeficiency/index.shtml
И за лечението - http://www.duj.com/Article/Hellstrom2/Hellstrom2.html

Ако нивото на тостостерон е ниско, при възрастен мъж ще има понижено либидо и влошена ерекция. Ситуацията със сперматозоидите ще зависи от това, къде е нарушен хормоналния баланс по оста хипоталамус - хипофиза - таргетни жлези и от кога е нарушението - от детство или по - късно. При лечение с тестостерон се очаква да се подобрят еректилната функция и либидото, но при продължителен прием  може да доведе до олиго - или дори до азооспермия. Възстановяването на сперматозоидния брой се очакма 18 месеца след спиране на терапията. За дози и срокове, разбира се, само специалист. Цени - и аз не ги знам, но в аптека ще ти ги кажат. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #6 -: Януари 21, 2005, 12:50:15 pm »
Мели, ако bigben откаже аз мога да ги поема и двете. Текста ми изглежда лесен за превод. Хем да компенсирам статията за хидроцелето, която върнах, че не можах да се справя с превода (много хирургичен ми беше - мътно и трудно). Събота и неделя смятам да седна.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #7 -: Януари 21, 2005, 12:54:01 pm »
Цитат на: cygnus
Мели, ако bigben откаже ...
Ми ако ми откаже, ще ми е за първи път! :oops:  :oops:  :oops:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #8 -: Януари 21, 2005, 13:09:06 pm »
Цитат на: cygnus
Яна, не може да няма аналог по аптеките? Може би трябва да питаме лекар.
И Мели и хирурга в Торакс го потвърдиха и трите лекарства, които му изписаха ги няма, едно намерихме, ама ще стигне за 20-тина дни!
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #9 -: Януари 21, 2005, 13:11:43 pm »
Стига бе! Нищо ли не се продава, което съдържа тестостерон? Направо подозрителна работа  :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #10 -: Януари 21, 2005, 13:34:26 pm »
Ние сме си каръци и то от класа!  :cry:
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #11 -: Януари 24, 2005, 23:22:49 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: cygnus
Мели, ако bigben откаже ...
Ми ако ми откаже, ще ми е за първи път! :oops:  :oops:  :oops:


Ами да ви кажа честно не се наемам да превеждам нещо което има МЕДИЦИНСКИ термини, най-малкото защото сум техничар а не медик.

СЪЖАЛЯВАМ
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #12 -: Януари 24, 2005, 23:28:00 pm »
Цитат на: bigben
Цитат на: Meli
Цитат на: cygnus
Мели, ако bigben откаже ...
Ми ако ми откаже, ще ми е за първи път! :oops:  :oops:  :oops:


Ами да ви кажа честно не се наемам да превеждам нещо което има МЕДИЦИНСКИ термини, най-малкото защото сум техничар а не медик.

СЪЖАЛЯВАМ


Спокойно, бе човек, това беше шега. Както виждаш, статиите вече са преведени и на сайта. :)

Впрочем, и момичетата, които ги превеждат, не са медици. Ама ще ти намеря друга работа, техничарска, ти само кажи да. :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #13 -: Януари 24, 2005, 23:30:02 pm »
Цитат на: Meli

Спокойно, бе човек, това беше шега. Както виждаш, статиите вече са преведени и на сайта. :)

Впрочем, и момичетата, които ги превеждат, не са медици. Ама ще ти намеря друга работа, техничарска, ти само кажи да. :D


Aми казвам ДА
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #14 -: Април 17, 2005, 00:26:34 am »
Цитат на: cygnus
Стига бе! Нищо ли не се продава, което съдържа тестостерон? Направо подозрителна работа  :?

   Аз се извинявам,4е пак запо4вам с билките,но те помогнаха на съпруга на моя приятелка.При направената му спермограма (при условие ,4е той е със само един тестис) имаше само 2 живи сперматозоида.Тогава ,тя запо4на да му прави 4ай от магарешки бодил
и го подслаждаше с мед от магарешки бодил.Десет месеца по-късно спермограмата му показваше 47 живи плувци.Продължиха с терапията и 5 месеца по-късно тя забременя.Сега има близнаци на 7 месеца.
Успех ,на вси4ки.
*
Хормони и сперматозоиди...
« Отговор #15 -: Април 18, 2005, 09:34:50 am »
Цитат на: Meli

Спокойно, бе човек, това беше шега. Както виждаш, статиите вече са преведени и на сайта. :)


Не мога да ги открия тези статии  :oops: в сайта  :oops: Кажете къде са  :oops:

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън