0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Уреаплазми
« Отговор #20 -: Август 07, 2010, 14:42:09 pm »
radosttinka, благодаря за отговора! По-добре да се изследва и мъжът, отколкото да се трови с антибиотика, който е изписан на жената, без да се знае дали изобщо ще му помогне този АБ. То не че и с антибиограма винаги се решават нещата...
Re: Уреаплазми
« Отговор #21 -: Август 26, 2010, 21:12:12 pm »
Здравейте!Хм...на нас ни изписаха Монурал-трябва да го пием 3 пъти по 1 през 7 дена.Изследванията са правени в Геника,нямаме антибиограма.Като гледам какви хапчета пиете,почвам да се чудя как ще помогне този Монурал?Има ли някой тук,който го е пил и е успял да излекува уреаплазма с него? :?
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #22 -: Август 26, 2010, 22:33:48 pm »
Здравейте!Хм...на нас ни изписаха Монурал-трябва да го пием 3 пъти по 1 през 7 дена.Изследванията са правени в Геника,нямаме антибиограма.Като гледам какви хапчета пиете,почвам да се чудя как ще помогне този Монурал?Има ли някой тук,който го е пил и е успял да излекува уреаплазма с него? :?
Malenagalena, не съм на ти с лекарствата и не знам нищо за този Монурал, но дано някой се включи с коментар.
Ние изпихме Вибрамицина, но още не сме направили новите изследвания, за да разберем дали е помогнал. Ще пиша веднага, като има резултат.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Уреаплазми
« Отговор #23 -: Август 27, 2010, 00:32:00 am »
Направете посявката поне две седмици след спиране на АБ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Уреаплазми
« Отговор #24 -: Август 27, 2010, 22:54:24 pm »
Понеже от много много години имам цистит съм пила този антибиотик Монурал,но тогава го пих еднократно-то така си и пище на листовката,че се пие еднократно,и ми е помагал за известно време.Сега вече стана ясно на какво се дължи този цистит толкова години и като ми изписаха отново Монурал...усъмних се,че може да ми помогне в случая.Ще го изпием и после контрола.Само незнам при мъжете с какво се изследва-кръв,урина или еякулат и дали лекар ще му вземе пробата!?Ако вие знаете как става при мъжете,моля да ми кажете.
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #25 -: Септември 09, 2010, 19:22:08 pm »
Момичета, много съм щастлива :balk_46:
След приема на Сумамед и Вибрамицин, гадинките вече ги няма.
Re: Уреаплазми
« Отговор #26 -: Септември 09, 2010, 21:13:49 pm »
Много се радваам за вас Feride!Искам само да те попитам,мъжът ти прави ли си изследване и ако да,то с какъв материал го изследвахте-урина или нещо друго!?И още един въпрос-колко дни след като си изпи хапчетата направи новото изследване?Аз утре приключвам с антибиотика и продължавам с имуностимуланти и си мислех към 30.09 да пуснем контолното изследване.Дали са достатъчни 20 дни или да изчакам повечко и тогава да ги пуснем?
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #27 -: Септември 09, 2010, 22:15:37 pm »
Malenagalena, мъжът ми не се е изследвал ... само аз, но и двамата пихме антибиотици (едни й същи). Док каза, че трябва да изчакаме 15 дена за изследването, но на нас заради лятото и отпуските ни се събраха 30 дни след приема на АБ.
20 дни при вас са напълно достатъчни. Пожелавам ви да видите и вие "отрицателен" резултат. За нас днес е щастлив ден, пожелавам и за вас скоро да бъде  :bighug:
Re: Уреаплазми
« Отговор #28 -: Септември 10, 2010, 17:34:14 pm »
Благодаря ти за пожеланието Feride!И аз се надявам да видим отрицателен резултат,но смятам и двамата да пуснем изследвания.Засега съм се изследвала само аз,но и двамата пием АБ,затова исках да знам как става при мъжете...ще питам доктора.Успех на вас!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #29 -: Септември 11, 2010, 11:00:45 am »
Мъжът ми ще ходи да му правят нова спермограма другата седмица и ще поискаме да му направят и разширена микробиология на еякулат. Предполагам, че тази микробиология ще даде информация и за уреаплазмите. На нас ни е необходима, за да отидем на преглед при Кацаров. Тук от форума прочетох, че той иска подобно изследване.
Re: Уреаплазми
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2010, 18:09:08 pm »
Момичета. може ли съвет?

Чудя се дали да пускам ДНК тест за микоплазми и уреаплазми.

Ситуацията е следната:
През Септ 2008, когато ни изследваха в Плевен:
- при мъжът ми: "Урогенитални микоплазми - не се изолират"
- при мен: "Урогенитални микоплазми - /празно-без коментар/"
Питах по Скайп д-р Стефанов от КРИМ Плевен (доста по-късно), който каза, че за да не е писано нищо, значи не са изследвани при мен. Защо изобщо присъстват там - не зная. Аз в началото се бях заблудила, че са изследвани и са ми отрицателни.

Април 2010:
- при мъжът ми след ДНК анализ в Геника:
 = Mycoplasma hominis - отрицателен
 = Mycoplasma genitalium - отрицателен
 = Ureaplasma urealyticum - отрицателен

Аз да взема ли да ги изследвам и аз? Или не???

Благодаря!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Уреаплазми
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2010, 05:38:44 am »
Magdalena78,щом при мъта са отрицателни,би трябвало и теб да е така,все пак се предават по полов път.Аз лично смятам,че не е нужно да се изследваш.
И аз имам едно запитване-някой може ли да ми каже колко струва контролата за уреаплазми в геника?Ние ги лекувахме с Доксициклин-2х1 за 10 дни и Микомакс против гъбички за мен
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2010, 08:19:02 am »
И аз имам едно запитване-някой може ли да ми каже колко струва контролата за уреаплазми в геника?
39 лв.
Re: Уреаплазми
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2010, 22:30:41 pm »
Feride,благодаря ти за бързия отговор  :balk_602:
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #34 -: Октомври 19, 2010, 22:19:09 pm »
Извинете ме момичета но може ли да ми кажете какви са симптомите ако имате уреаплазма и микоплазма?
Ако при мъжа е отрицателна, то значи ли че и при жената е отрицателна?
 :ask:
Re: Уреаплазми
« Отговор #35 -: Октомври 19, 2010, 22:30:35 pm »
Аз лично няма никакви симптоми.Просто лекаря ми ги назначи заедно с хламидии.
А по другия въпрос-мико- и уреаплазмите са заразни и се предават по полов път.Щом при единия са отрицателни,би трябвало и при другия да са отрицателни.Щом водите полов живот заедно,без да се пазите-няма как единия да има,а другия да няма :)
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #36 -: Октомври 20, 2010, 21:06:08 pm »
Така...да кажа и аз какво свърших-НИЩО!Този монурал,където го пихме,с нищо не помогна.Пуснах си контролното изследване,но в друга лаборатория и уреаплазмата пак е положителна.Срещу резултата пише-микробно число 10 на 2ра степен-10 на 4та степен.Имам и антибиограма този път.Доктора каза,че това е нисък титър на заболяването,но трябва да се изчисти.Изписа ми Вибрамицин(и за двама ни де)и една опаковка свещички Полижинакс,понеже в изследването ми пише и ''кандида алб.в малко количество'',което предполагам се е получило от предния антибиотик дето го пих.Само,че ни изписа Вибрамицина за 5 дни-2по1,вижда ми се недостатъчно и се чудя дали да не увелича приема,т.е за 10 дни.Искам да я изчистим този път,защото вече много ми писна. :( Другото,което се чудя и всъщност искам да попитам,защото пропуснах докато бях при доктора е-тези свещички кога да ги слагам?Докато си пия антибиотика или след като изпия и последното хапче тогава да ги почвам???Ако някой ми отговори,много ще съм му благодарна!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!