0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Уреаплазми
« -: Юли 27, 2010, 09:49:42 am »
Здравейте,
Видях една такава тема, но е заключена, затова откривам нова.
Моля кажете ми, който се е излекувал от уреаплазми, как го е постигнал.
Аз и мъжът ми пихме 10 дни флажил по 1000 мг сутрин и вечер + глобули за мен.
Резултатът е отново положителен  :(
Ще съм ви благодарна  :bighug:
Re: Уреаплазми
« Отговор #1 -: Юли 27, 2010, 10:35:04 am »
Feride, за да има резултат лечението, то трябва да е назначено на база на направена преди това антибиограма. Уреаплазмите са си упорити, но ако лекаствата са ви назначени просто ей така е твърде вероятно лечението да не е успешно.

А и този Флажил, някак си не ми се връзва на уреаплазмата, основната му съставка (метронидазол) като порових малко за нея, никъде не излиза да се ползва за лечието точно на това. Споменава се основно за Кандида, Трихомони и други анаероби.

Къде и как е правено изследването?
Най-достоверно е ако се наприви изследване на цервикален секрет.
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 10:46:42 am от Elegance »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 10:51:01 am »
Elegance, мерси за коментара! Изследването е на цервикален секрет. Направено е в Геника.
Нямам назначена антибиограма обаче!!??
Re: Уреаплазми
« Отговор #3 -: Юли 27, 2010, 10:54:00 am »
И аз ги правих в Геника, моите бяха отрицателни, но ми направи впечатление, че бланката им нямаше антибиограма.

Но този флажил, ми се струва някак не на място, дано се включи някой, който е лекувал уреаплазма, да сподели с какво. Все си мисля, че трябва да е с антиботик някакъв, но Флажила май не е ( не съм сигурна в това, но поне в листовката му не пише да е :?).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #4 -: Юли 27, 2010, 13:05:23 pm »
Да, флажилът не е антибиотик. Така ми каза и аптекарката, когато го купих. Но е гаден като антибиотик - имам предвид има всякакви странични ефекти гадене, виене на свят, отпадналост.
Re: Уреаплазми
« Отговор #5 -: Юли 27, 2010, 13:41:17 pm »
Feride, не знам какво друго да те посъветвам, но със флажил е явно, че няма да стане, трябва някакъв антиботик, но трябва лекар да прецени и да ти назначи.
При обикновенна микробиология на цервикален секрет би трябвало да направят антибиограма, а тези от Геника, май са някакъв вид ДНК анализ на секрета за по-достоверна информация ( поне аз така го разбирам  osi_10 ).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #6 -: Юли 27, 2010, 14:57:32 pm »
Здравей, ние със съпруга ми изпихме по една тубичка антибиотик Зимакс. Утрепахме уреаплазмата от първия път.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Уреаплазми
« Отговор #7 -: Юли 27, 2010, 22:41:47 pm »
Имаме 3 поредни положителни изследвания, все с лечения според антибиограмата. Последния път със Сумамед, 10 дни след АБ - положителна проба, след още 6 м. - отрицателна...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Уреаплазми
« Отговор #8 -: Юли 28, 2010, 18:38:37 pm »
Благодаря много момичета  :bighug:
Днес чаках 5 часа и половина, за да влезна при док и да ми напише рецепта... Не знам вие по колко чакате при вашите лекари ...
Както и да е, предписаха ни:
Сумамед - 3 пъти по 0.5 г (evro, аз съм пила Сумамед, но за хламидии преди 2 години, не трябваше ли да ми е убил и уреаплазмите ??) и веднага след това
Вибрамицин - 10 дни по два пъти на ден по 0.1 г
Доре, док спомена и Зимакса, но каза, че пациентите й имат силни странични ефекти от него и затова не го препоръчва, иначе той се пие само 2-3 дни.
Стискам силно палци да няма повече положителни тестове, че си натрових организма за цял живот. От 15 години не съм пила антибиотици, а сега за по-малко от 2 месеца - 4 вида антибиотика.
 :balk_104:
Re: Уреаплазми
« Отговор #9 -: Юли 30, 2010, 19:49:08 pm »
И при нас уреаплазмата е положителна.Изписаха ни Доксициклин за двамата за 10 дни и Микомакс за мен.Тази сутрин изпих последния антибиотик,но не разбрах Миомакса кога да го пия.След още 10 дни нови изследвания
Re: Уреаплазми
« Отговор #10 -: Юли 30, 2010, 19:52:26 pm »
Микомакса май трябва от утре.
Аз поне така рабрах док като пих последно антибиотик заради един анаероб - изпивам антибиотика и микомакса на следващия ден.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #11 -: Август 02, 2010, 11:37:00 am »
Този Микомакс за гъбичките ли е? Една колежка ми каза, че е доста силен и ми препоръча да пия пробиотици, за да не се стига до гъбички.
Сега пия Лактофлор заедно с вибромицина. А при първото лечение пих Пробиен и наистина не ми се появиха. Дано и сега не се появят.
Re: Уреаплазми
« Отговор #12 -: Август 02, 2010, 11:39:30 am »
Да, микомакса е за гъбички.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #13 -: Август 06, 2010, 16:33:54 pm »
Аз пих Клацид 2 курса след антибиограма, но ефект нулев :( Според моя д-р нямало смисъл мъжът ми да пие нещо за уреаплазмата  :?
Re: Уреаплазми
« Отговор #14 -: Август 06, 2010, 17:06:48 pm »
ние се борихме с уреаплазмата 3 месеца,и двамата бяхме на антибиотици,а аз и на вагинални глобули.Иска търпение..и секс само с презерватив..
Re: Уреаплазми
« Отговор #15 -: Август 06, 2010, 17:16:32 pm »
Lady-bird, уреаплазмата се предава по полов път и не знам защо според твоя д-р мъжът ти не трябва да пие нищо??? Ако единият има инфекцията, то и другият я има.

Armira, ние не правим секс с презерватив? Нали и двамата се лекуваме едновременно ...? Знам само, че не е хубаво да правиш бебе докато пиеш АБ, но като не съм в овулация мисля, че сексът не пречи или греша?
Re: Уреаплазми
« Отговор #16 -: Август 06, 2010, 17:54:19 pm »
Feride, трябва да правите секс с презерватив, независимо от това, че и двамата пиете АБ, защото може при единия от вас антибиотика да не даде желания резултат. Тогава се получава игра на пинг-понг, единия се е излекувал, другия не и оп пак двамата болни. Всеки организъм е различен и различно се повлиява от лекарствата, при едни с един курс АБ инфекцията се излекува, при други са нужни поне два. Затова е по-добре за известно време секса да е с презерватив.

lady-bird, задължително и двамата трябва да пиете АБ.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Уреаплазми
« Отговор #17 -: Август 06, 2010, 21:42:44 pm »
Feride, трябва да правите секс с презерватив, независимо от това, че и двамата пиете АБ, защото може при единия от вас антибиотика да не даде желания резултат. Тогава се получава игра на пинг-понг, единия се е излекувал, другия не и оп пак двамата болни. Всеки организъм е различен и различно се повлиява от лекарствата, при едни с един курс АБ инфекцията се излекува, при други са нужни поне два. Затова е по-добре за известно време секса да е с презерватив.

lady-bird, задължително и двамата трябва да пиете АБ.


Точно така е! И ние лекувахме тази гадинка. Вибромицин е едно и също с доксациклин. Ние пихме 7 дни доксациклин според АБ и я изчистихме. Аз после 10 дни бях на глобули заради гъбичките от антибиотика.
Re: Уреаплазми
« Отговор #18 -: Август 06, 2010, 22:10:47 pm »
Момичета, а как им правят антибиограмата на вашите мъже, за да пият правилния антибиотик при уреаплазмата? Някакво изследване ли им правят? Питам, за да знам за какво да настоявам пред лекаря.
Re: Уреаплазми
« Отговор #19 -: Август 06, 2010, 22:26:39 pm »
lady-bird, в повечето случаи изписват същия, който дават и на жената, но за да е сигурно, че антибиотика ще даде резултат е по-добре и мъжа да се изледва, за да му направят антибиограма.
Изследването е лесно, на жената се взема секрет, мъжа дава малко еякулат в едно бурканче и изследват него.
Но задължително трябва и двамата да се лекуват, защото се предават по полов път.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Уреаплазми
« Отговор #20 -: Август 07, 2010, 14:42:09 pm »
radosttinka, благодаря за отговора! По-добре да се изследва и мъжът, отколкото да се трови с антибиотика, който е изписан на жената, без да се знае дали изобщо ще му помогне този АБ. То не че и с антибиограма винаги се решават нещата...
Re: Уреаплазми
« Отговор #21 -: Август 26, 2010, 21:12:12 pm »
Здравейте!Хм...на нас ни изписаха Монурал-трябва да го пием 3 пъти по 1 през 7 дена.Изследванията са правени в Геника,нямаме антибиограма.Като гледам какви хапчета пиете,почвам да се чудя как ще помогне този Монурал?Има ли някой тук,който го е пил и е успял да излекува уреаплазма с него? :?
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #22 -: Август 26, 2010, 22:33:48 pm »
Здравейте!Хм...на нас ни изписаха Монурал-трябва да го пием 3 пъти по 1 през 7 дена.Изследванията са правени в Геника,нямаме антибиограма.Като гледам какви хапчета пиете,почвам да се чудя как ще помогне този Монурал?Има ли някой тук,който го е пил и е успял да излекува уреаплазма с него? :?
Malenagalena, не съм на ти с лекарствата и не знам нищо за този Монурал, но дано някой се включи с коментар.
Ние изпихме Вибрамицина, но още не сме направили новите изследвания, за да разберем дали е помогнал. Ще пиша веднага, като има резултат.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Уреаплазми
« Отговор #23 -: Август 27, 2010, 00:32:00 am »
Направете посявката поне две седмици след спиране на АБ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Уреаплазми
« Отговор #24 -: Август 27, 2010, 22:54:24 pm »
Понеже от много много години имам цистит съм пила този антибиотик Монурал,но тогава го пих еднократно-то така си и пище на листовката,че се пие еднократно,и ми е помагал за известно време.Сега вече стана ясно на какво се дължи този цистит толкова години и като ми изписаха отново Монурал...усъмних се,че може да ми помогне в случая.Ще го изпием и после контрола.Само незнам при мъжете с какво се изследва-кръв,урина или еякулат и дали лекар ще му вземе пробата!?Ако вие знаете как става при мъжете,моля да ми кажете.
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #25 -: Септември 09, 2010, 19:22:08 pm »
Момичета, много съм щастлива :balk_46:
След приема на Сумамед и Вибрамицин, гадинките вече ги няма.
Re: Уреаплазми
« Отговор #26 -: Септември 09, 2010, 21:13:49 pm »
Много се радваам за вас Feride!Искам само да те попитам,мъжът ти прави ли си изследване и ако да,то с какъв материал го изследвахте-урина или нещо друго!?И още един въпрос-колко дни след като си изпи хапчетата направи новото изследване?Аз утре приключвам с антибиотика и продължавам с имуностимуланти и си мислех към 30.09 да пуснем контолното изследване.Дали са достатъчни 20 дни или да изчакам повечко и тогава да ги пуснем?
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #27 -: Септември 09, 2010, 22:15:37 pm »
Malenagalena, мъжът ми не се е изследвал ... само аз, но и двамата пихме антибиотици (едни й същи). Док каза, че трябва да изчакаме 15 дена за изследването, но на нас заради лятото и отпуските ни се събраха 30 дни след приема на АБ.
20 дни при вас са напълно достатъчни. Пожелавам ви да видите и вие "отрицателен" резултат. За нас днес е щастлив ден, пожелавам и за вас скоро да бъде  :bighug:
Re: Уреаплазми
« Отговор #28 -: Септември 10, 2010, 17:34:14 pm »
Благодаря ти за пожеланието Feride!И аз се надявам да видим отрицателен резултат,но смятам и двамата да пуснем изследвания.Засега съм се изследвала само аз,но и двамата пием АБ,затова исках да знам как става при мъжете...ще питам доктора.Успех на вас!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Уреаплазми
« Отговор #29 -: Септември 11, 2010, 11:00:45 am »
Мъжът ми ще ходи да му правят нова спермограма другата седмица и ще поискаме да му направят и разширена микробиология на еякулат. Предполагам, че тази микробиология ще даде информация и за уреаплазмите. На нас ни е необходима, за да отидем на преглед при Кацаров. Тук от форума прочетох, че той иска подобно изследване.
Re: Уреаплазми
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2010, 18:09:08 pm »
Момичета. може ли съвет?

Чудя се дали да пускам ДНК тест за микоплазми и уреаплазми.

Ситуацията е следната:
През Септ 2008, когато ни изследваха в Плевен:
- при мъжът ми: "Урогенитални микоплазми - не се изолират"
- при мен: "Урогенитални микоплазми - /празно-без коментар/"
Питах по Скайп д-р Стефанов от КРИМ Плевен (доста по-късно), който каза, че за да не е писано нищо, значи не са изследвани при мен. Защо изобщо присъстват там - не зная. Аз в началото се бях заблудила, че са изследвани и са ми отрицателни.

Април 2010:
- при мъжът ми след ДНК анализ в Геника:
 = Mycoplasma hominis - отрицателен
 = Mycoplasma genitalium - отрицателен
 = Ureaplasma urealyticum - отрицателен

Аз да взема ли да ги изследвам и аз? Или не???

Благодаря!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Уреаплазми
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2010, 05:38:44 am »
Magdalena78,щом при мъта са отрицателни,би трябвало и теб да е така,все пак се предават по полов път.Аз лично смятам,че не е нужно да се изследваш.
И аз имам едно запитване-някой може ли да ми каже колко струва контролата за уреаплазми в геника?Ние ги лекувахме с Доксициклин-2х1 за 10 дни и Микомакс против гъбички за мен
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2010, 08:19:02 am »
И аз имам едно запитване-някой може ли да ми каже колко струва контролата за уреаплазми в геника?
39 лв.
Re: Уреаплазми
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2010, 22:30:41 pm »
Feride,благодаря ти за бързия отговор  :balk_602:
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #34 -: Октомври 19, 2010, 22:19:09 pm »
Извинете ме момичета но може ли да ми кажете какви са симптомите ако имате уреаплазма и микоплазма?
Ако при мъжа е отрицателна, то значи ли че и при жената е отрицателна?
 :ask:
Re: Уреаплазми
« Отговор #35 -: Октомври 19, 2010, 22:30:35 pm »
Аз лично няма никакви симптоми.Просто лекаря ми ги назначи заедно с хламидии.
А по другия въпрос-мико- и уреаплазмите са заразни и се предават по полов път.Щом при единия са отрицателни,би трябвало и при другия да са отрицателни.Щом водите полов живот заедно,без да се пазите-няма как единия да има,а другия да няма :)
[/url]
Re: Уреаплазми
« Отговор #36 -: Октомври 20, 2010, 21:06:08 pm »
Така...да кажа и аз какво свърших-НИЩО!Този монурал,където го пихме,с нищо не помогна.Пуснах си контролното изследване,но в друга лаборатория и уреаплазмата пак е положителна.Срещу резултата пише-микробно число 10 на 2ра степен-10 на 4та степен.Имам и антибиограма този път.Доктора каза,че това е нисък титър на заболяването,но трябва да се изчисти.Изписа ми Вибрамицин(и за двама ни де)и една опаковка свещички Полижинакс,понеже в изследването ми пише и ''кандида алб.в малко количество'',което предполагам се е получило от предния антибиотик дето го пих.Само,че ни изписа Вибрамицина за 5 дни-2по1,вижда ми се недостатъчно и се чудя дали да не увелича приема,т.е за 10 дни.Искам да я изчистим този път,защото вече много ми писна. :( Другото,което се чудя и всъщност искам да попитам,защото пропуснах докато бях при доктора е-тези свещички кога да ги слагам?Докато си пия антибиотика или след като изпия и последното хапче тогава да ги почвам???Ако някой ми отговори,много ще съм му благодарна!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!