0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Документи за 3 - ти опит,,,
« -: Юли 22, 2010, 21:42:21 pm »
Може би ще съм първата, защото и създавам тази тема... След като днес се реши, че няма да ми правят пункция, Силвия ми оправи документите и ги подадох във фонда за 3-ти опит. Изгубихме мача, на дъното съм, не мога да се надигна, горчи, боли... Какво да правя, как да изплувам... Отново тежка хиперстимулация, имам над 60 фоликула, естрадиола пада главоломно, на какво се дължи това, новината така ме шокира, че забравих да питам хиляди неща?
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #1 -: Юли 22, 2010, 23:22:05 pm »
Би трябвало да питаш лекуващия си лекар на какво се дължи. А аз бих пробвала инвитро на естествен цикъл, след като реагираш така на стимулациите.
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #2 -: Юли 23, 2010, 11:53:59 am »
Reni, съжалявам много ,че така са стекли нещата при теб :( Наистина коментирайте с док. защо и как се стига до тази ситуация.
А за подадените документи за 3-ти опит, не си сама,аз подадох моите на 12.05 и сега си чакам някъде наесен. За мен този опит ще е 3-ти по фонда и 4-ти като цяло и искрено вярвам,че трябва и на нашата улица да изгрее слънце най- накрая
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #3 -: Юли 23, 2010, 13:57:43 pm »
Може би ще съм първата, защото и създавам тази тема... След като днес се реши, че няма да ми правят пункция, Силвия ми оправи документите и ги подадох във фонда за 3-ти опит. Изгубихме мача, на дъното съм, не мога да се надигна, горчи, боли... Какво да правя, как да изплувам... Отново тежка хиперстимулация, имам над 60 фоликула, естрадиола пада главоломно, на какво се дължи това, новината така ме шокира, че забравих да питам хиляди неща?
Здравей, а колко фоликули вадят след такава стимулация и стига ли се изобщо до трансфер?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #4 -: Юли 23, 2010, 14:46:39 pm »
При толкова много фоликули - НЕ СЕ прави пункция! Но защо се стигна до там? С какви дози те стимулираха?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #5 -: Юли 23, 2010, 20:03:11 pm »
С по 2 Гонала на ден, даваха ми минимума, към 9-ти ден започнахме с Менопур, после и Меногон, но имам поликистозни яйчници, д-р Стаменов каза, че другия път ще е на къс протокол...
*
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #6 -: Юли 23, 2010, 20:09:26 pm »
е те не всички бяха с необходимите размери, но и в двата яйчника имаше N пъти по 10 мм /така казваше док, също и докато диктуваше "и не мога да ти опиша колко много по 10 мм", освен нарасналите докъдето трябва... Попитах дали да пия противозачатачни, но каза, че няма нужда... И ми е чудно всичко това като е останало в мен, какво ще се случи, Евро мила дай светлина по въпроса ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #7 -: Юли 23, 2010, 23:10:12 pm »
Пфу, с минимлни дози си била..., а би трябвало дългия да е по-подходящ за теб. Съжалявам Рени, прегръщам те!
На късия вероятно ще започнете от по-късен епат, да речем 4-5 ден от мензиса, така ще се намали риска от подобна хиперстимулация. Принципно на вас ви трябват повече яйцеклетки, заради тежкия мъжки фактор, но тая бройка е немислимо голяма. Не се отчайвай, близо сте!
Сега наистина е било по-добрия вариант да не пунктирате. Това би било опасно за теб, колкото и да ти е тежко сега, наистина това е правилния път.
Разгара на лятото е, направете си непланувана отпуска, ще ви подейства добре, обещавам! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #8 -: Юли 24, 2010, 08:21:16 am »
Мерси миличка и аз те прегръщам...:)
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #9 -: Юли 28, 2010, 22:44:25 pm »
Здравей Рени, като те чета ти се е случило точно каквото и на мен преди няколко месеца само, че аз бях по къс протокол, уж за да не образувам много яйцеклетки, тъй като на предишния опит имах над 30 яйцеклетки, естрадиол над 8000, страшно подуване и за съжаление отрицателен тест. Та този път започнахме с къс протокол, първо с 2 гонала, след това ми намалиха на  1 меногон, но за съжаление пак тръгнаха над 30 и прекратихме стимулацията на 6ти ден без пункция.
Сега на последния опит, успешен засега, надявам се и до края, бях по дълъг протокол с по 1 гонал на ден, после го сменихме с 1 меногон, а междувременно ми дадоха да пия  и прахчета Инофолик, по 2 на ден, те са подходящи за поликистоза и този път имах 12 яйцеклетки и се разминах с хиперстимулацията. Така, че не се отчайвай, док. ще намери правилната стимулация и за теб.
П.С. Ние също сме с тежък мъжки фактор, 5% подвижни, 4% морфология, а последния СДИ  беше 62%.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #10 -: Юли 29, 2010, 22:31:07 pm »
 :lol: Куклички, вие явно и от половин Гонал ще "запалите на четвърт".
Бях чела някъде че при еврейската практика смятат първата симулация за "опипване на почвата", т.е. как и на какво реагира или не реагира организма на жената, но тъй като при нас това е невъзможно и ужасно скъпо, лекарите ни са принудени да прилагат индивидуални протоколи и "полу-протоколи".
Вярвам че за всяка от нас има верен път! Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Документи за 3 - ти опит,,,
« Отговор #11 -: Юли 30, 2010, 19:40:31 pm »
Силно се надявам като дойде време за 3-я път да не се получи отново така...