0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« -: Юли 22, 2010, 16:10:13 pm »
Здравейте всички!

Ние сме Галя и Христо

Много сме  объркани със съпругът ми , и спешно се нуждаем от съвет.

Знаем , че много от Вас ще кажат , че за това си има лекари , но именно от там идват и притесненията ни (за три часа двама специалисти от различни клиники ни изказаха противоречиви мнения).

А ето и за какво става въпрос:

Това ми е втори опит за зачеване чрез Инвитро оплождане.
С премахнати тръби съм преди първия опит 2006г. поради хидросалпинкс чрез
Лапароскопия.
В момента съм стимулирана за втори опит  и в близките дни ми предстои пункцията.
На прегледа с ехо-граф преди няколко дни се установи обаче , че отново съм образувала хидросалпинкс(не го доказват на 100% но такива биле симптомите) , съмненията им са , че при Лапароскопията преди първия опит колегите им (които са от друга клиника) не са отстранили както трябва проблема и сега при стимулациите той се проявява отново.

Въпросът ни е , да продължим ли с пункцията и ембриотрансфера при условие , че вече съм стимулирана но пък съм с  хидросалпинкс ?

Екипът при когото правим този втори опит казва да продължим до край , като същевременно ще третира проблема с антибиотици но не ни дава надежди.

А другите им колеги с които се консултирахме ни казаха , че е напълно безсмислено.

Нямаме много време , за това ще помолим някой който е  имал подобен проблем или е чувал нещо да сподели , ще сме Ви много благодарни.

 :D Успехи на всички! :D 

П.П.Поради наши си причини не упоменаваме  имена на лекари и клиники , а нашите са Галя и Хриси.


 stork-boy  skype: glarus66   /   glarus66@abv.bg
*
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #1 -: Юли 22, 2010, 16:14:29 pm »
Може да замразите ембрионите и да направите трансфера след като решите проблема с хидросалпинкса.
*
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #2 -: Юли 22, 2010, 16:19:41 pm »
чайка22, а мислили ли сте за пункция на яй-ки, оплождане и замразяване, а след това за отстраняване на сака и когато вече го няма за ЗЕТ?
При наличие на хидросалпингс опита е обречен на неуспех. Течността от сака е токсична за ембрионите.Надявам се да се включат и други момичета които са с подобен на твоя проблем с повече инфо.Каквото и да решите успех ти желая!
писали сме заедно с pop4o  :D
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 16:21:14 pm от tanj74 »
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #3 -: Юли 22, 2010, 16:26:43 pm »
Моето мнение е че трябва да продължите докрай и да ти дам надежда защото и при моята стимулация три дни преди пункцията д-р Александров се усъмни че имам хидросалпингс в тръбите и дори много се ядоса .Бях готова да прекратим нещата но той каза да продължим защото имам хубави фоликули и можем да замразим .Послушах го и 14дни след това имах положителен двоен тест а сега покрай мен щъкат две малки бандитчета така че си заслужава.Само да ти кажа че д-ра тогава каза не съм на 100%сигурен и не мога да бъда защото гледам на ултразвук но изказа съмнение което слава богу не се потвърди!Пожелавам ти успех!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #4 -: Юли 22, 2010, 16:40:38 pm »
Здравейте!

Това, което не мога да разбера, е как си едновременно с премахнати тръби и хидросалпингс... Но, лично аз, не бих рискувала трансфер с такъв проблем (имам 6 ин витро опита, предполагаеми между 1 и 5 неуспешни заради този проблем). Бих замразила на твое място, но все пак, бих уточнила въпрос №1, който повдигам с първото изречение.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #5 -: Юли 22, 2010, 17:13:49 pm »
Галя,
Съветът,който мога да ти дам е да си продължиш до пункция,да се оплодят яйцеклетките и да се замразят ембрионите. През следващият цикъл е хубаво да направиш ЦС и ако се докаже хидросалпинкс - ще трябва да преминеш към лапароскопия за неговото отстраняване.Когато се възстановиш, ще можеш да направиш трансфер на замразените ти ембриончета.В противен случай,миличка - рискуваш опита.
Има случай, за съжаление, когато тръбите не са отстранени добре и тези остатъци правят страшни бели.Хидросалпинксът при теб допълнително е провокиран и от самата стимулация. Лечението с антибиотици няма да спомогне за неговото изчезване.
Има много статии за хидросалпинкс,ето и една от тях:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26

Пожелвам ти успех!


 
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 17:19:11 pm от me4kata »
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #6 -: Юли 22, 2010, 19:45:28 pm »
Здравейте!

Това, което не мога да разбера, е как си едновременно с премахнати тръби и хидросалпингс... Но, лично аз, не бих рискувала трансфер с такъв проблем (имам 6 ин витро опита, предполагаеми между 1 и 5 неуспешни заради този проблем). Бих замразила на твое място, но все пак, бих уточнила въпрос №1, който повдигам с първото изречение.

Поздрави и успех!

Здравейте и благодаря за мненията!
Явно не са премахнати както трябва ,в епикризата пише следното (едноскопска операция :двустранна салпингектомия/оперативно отстраняване на маточните тръби)
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 19:47:41 pm от чайка22 »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #7 -: Юли 22, 2010, 22:22:53 pm »
Направи си пункцията и трансфера и махни тръбите, после един ЗЕТ и готово.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #8 -: Юли 23, 2010, 02:58:12 am »
Според епикризата би трябвало тръбите да са отстранени нацяло. Аз съм със същата диагноза и при мен бяха отстранени тръбите. И аз като Камбозола се учудвам как е възможно да си без тръби и да имаш хидросалпинкс. Най-вероятно не са ти добре отстранени или просто нямаш хидросалпинкс.
Присъединявам се към съветите на момичетата, изкарай си до пункция, замразете ембриончета и после направи ЦС. Когато се установи със сигурност какво е положението, преминете към отстраняване на проблема, а след това - замразен трансфер. Не бих ти препоръчала свеж трансфер при това положение. За мен лично не си струва риска, знам какво е да имаш неуспешни опити.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #9 -: Юли 23, 2010, 07:34:31 am »
Здравей Галя.Аз бях със същия проблем-отстранени тръби и хидросалпингс,но късно го разбрахме и опитът ми завърши с пълен неуспех.Направих операция и се доказа хидросалпингса.Вече е отстранен,но........И аз се присъединявам към момичетата за замразяване.Ако тръбите са отстранени и се касае за остатъци при цветна снимка няма да се види.Антибиотиците могат да предотвратят евентуално възпаление,но не и да отстранят хидросалпингса.Успех каквото и да решиш.
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #10 -: Юли 24, 2010, 19:22:43 pm »
   
Здравейте!
Благодаря Ви за съветите.
Вземахме решение , ще продължим до край.И дано Господ е с нас.

Днес ми пуснаха  изследване - 12 ден от МЦ , довечера пригнил.
Моля споделете мнение за резултатите .

Estradiol - Резултат 1190.00 pg/ml
Референтни граници - Ж:Фол:24,5-195; Ов:66,1-411;Лут:40-81; Мено<10-39

Благодаря Ви предварително.

 УСПЕХИ НА ВСИЧКИ!   

   
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #11 -: Юли 24, 2010, 20:23:08 pm »
чайка22, пожелавам ти едно мартенско бебенце! Успех!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #12 -: Юли 24, 2010, 21:17:06 pm »
Ще има около 5 фоликула ако се съди по Е2. Усех ви желая!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #13 -: Юли 24, 2010, 21:55:12 pm »
Аз също бих продължила. Според еприкризата си без тръби, дано наистина са ампутирани до само начало на матката. Съмненията за хидрос на УЗИ, са си само съмнения, не означава че непременно ги има.
Присъединявам се към пожеланията на Вера, чакаме добри новини от теб! Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #14 -: Юли 25, 2010, 09:21:00 am »
Евро,
Епикризи,епикризи ама .... И аз съм с 2 епикризи от 2 лапароскопии, че съм с отстранени тръби и си действах спокойно и така 3 опита, докато по-миналия месец от ЦС излезе, че имам остатък от тръба.Какво да ти кажа... полудях от яд.

Галя,дано при вас съмненията за хидросалпинкс се окажат само съмнения.
Успех!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #15 -: Юли 25, 2010, 13:44:10 pm »
Стиснати палци и от мен!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #16 -: Юли 25, 2010, 23:07:07 pm »
Мече, това че има оставен рог, не озвачава непременно проблемен рог. Ние само лаишки си обясняваме нещата, но уви не винаги са такива за каквито ги мислим. Не всяка проблемна тръба е тръба с хидрос.
Продължавам да стискам палци за всички ви! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #17 -: Юли 26, 2010, 15:40:41 pm »
Ще има около 5 фоликула ако се съди по Е2. Усех ви желая!
Благодаря mira_mimi и на всички останали за пожеланията , 7 фоликула 5 от които добри на днешната пункция , дано и в четвъртък с трансфера всичко е О.К.
Успехи на всички!
*
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #18 -: Юли 26, 2010, 16:34:26 pm »
Успех, Чайка! Дано Господ бъде с вас!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля! Спешно се нуждаем от съвет.
« Отговор #19 -: Юли 26, 2010, 16:59:57 pm »
Стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!