0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Седмицата 19.07 - 25.07
« -: Юли 19, 2010, 18:21:58 pm »
Здравейте на всички, виждам  няма нова тема и ето ме с бързо включване  :lol:
Хубава седмица ви желая, прекрасни мигове със семействата и всички болни да са оздравяли.

Целувки  на малките сладури  :kiss:

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #1 -: Юли 19, 2010, 22:48:46 pm »
Хубава седмица и от нас!

Утре сме на консултация и малко ми е притеснено заради ваксината.Ще и поставят синфлорикса,дано малката я понесе лесно!

Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #2 -: Юли 19, 2010, 23:01:36 pm »
Привет и от мен! :)

Хриска, няма страшно, всичко ще е 6. :)

Мацки, я кажете, правите ли масажи на бебетата? Аз на Мишка и правех всяка вечер, но съм забравила техниката. Задължителни ли са масажите?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #3 -: Юли 19, 2010, 23:09:13 pm »
Кокиче, аз не съм правила масажи. Никога  :oops:

Голямото ми момче е окончателно без памперс цял ден, включително и обедния сън. Всичко това ми отне само месец  :D Е, още не си казва, но стиска и не се е напикавал от месец вече. Голямата работа си я върши където свари, но вече  разреди на през ден, та го преживявам  :lol:

Аз за пръв път ще работя цяла седмица без прекъсване, а Боби ще гледа баща си  :D Подготвям се за градината, дето се вика  :?

Пожелавам ви здрава и слънчева седмица, че на Боби му се ходи на море.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #4 -: Юли 20, 2010, 15:47:56 pm »
Здравейте и от нас! Ние бяхме на планина миналата седмица! От морето тръгнахме с дъжд, върнахме се пак дъжд! :( Добре, че направихме тен на басейна в Родопите! Там на Вики много и хареса, от сега пита пак дали ще ходим?! 8O, обеща на всички че пак "ще дойдем"! Малката не и се стоеше много вързана по пътя, но издържа! От другата седмица се връщам на работа и пак се започва маратона!
Хубава седмица на всички и да няма никой болен!
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #5 -: Юли 20, 2010, 18:39:18 pm »
Здравейте,ние ходихме на консултация.Синфлорикс не и сложиха-нямало,та се отлага неопределено.
Според док малката има 1-ва степен на рахит.Продължаваме с вигантола по 2 капки и калкареа карбоника.дано овладеем положението,много ме е страх!
Иначе е + 400гр и +2 см.
Другия месец ще се пускат изследвания на кръв и урина,та приемам съвети как да и събера урина.

Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #6 -: Юли 20, 2010, 22:36:49 pm »
Слънчева и здрава седмица на всички!
За урината слагаш памук в памперса и го изцеждаш после в чашката. Иначе има едни специални лепенки за урина в аптеките. Сутринта дебнеш преди да се е изчишала слагаш и после памперса отгоре.
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #7 -: Юли 21, 2010, 02:05:42 am »
Лека, прохладна и здрава седмица на всички!
Хриска, има специални стерилни колектори за урина за бебета- различни за момченцата и момиченцата. Залепят се и слагаш отгоре памперса. След време поглеждаш и ако е готово прехвърляш в стерилен контейнер. Има ги във всяка аптека. Но трябва да се занесе в лабораторията до 1-2 часа след отделяне.Успех в начинанието!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #8 -: Юли 21, 2010, 08:01:39 am »
Добра седмица и от нас.

Хриска, преди 2 седмици носих урина на децата за изследване. Колекторите вече са едни за момчета и момичета но вземи поне 3-4 защото на Нокол 3 пъти и слагах нов. Той се залепя и слагах памперса отгоре но от дивеене си го разместваше. При нас поне няма вариант да стои само по колектор:) дори като я храня краката и ръцете са в непрекъсната вятърна мелница:) Малко по-трудно е при момиченцата но ще успееш:)
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #9 -: Юли 21, 2010, 09:54:22 am »
Заради това е по-лесно да се сложи памук. На мен това педиатърката ми го каза. Иначе и аз веднъж не успях да взема на Криси, защото се беше разместило.
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #10 -: Юли 21, 2010, 10:39:43 am »
кокиче, аз му правих на моя син, но до към 7-8 месец, когато взе така да се върти, че памперс сега не мога да му сложа.  :lol:

Ето ти едно клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=kIHNzOQynmQ

*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #11 -: Юли 21, 2010, 10:40:52 am »
Привет и от нас!

Стефуняка, пак е със задна хрема, но тоя път така му се е подула лигавицата на носа, че диша само през устата и хърка повече от баща си. Сега е на антибиотични капки...

Хриска, момичетата са ти казали, за колекторите, вземи 2 - 3 да имаш, но аз на 6 месеца с Ели нямах проблеми със събирането и от първият път ми се получи. Виж на годинката след 3 дена неуспешни опити, накрая я бях оставила без памперс и я вардих с контейнерчето ;)

Маги, аз нито на единия нито на другия съм правила масажи, не мисля, че им е липсвало и двамата са много активни и не се спират и за секунда.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #12 -: Юли 21, 2010, 20:22:23 pm »
Маги, аз на Алекс правех до 8-9 месец, а рехабилитатор до годинка и 3-4 месеца. Но аз това което правех, бе много лаически, без сериозни упражнения
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #13 -: Юли 21, 2010, 22:37:20 pm »
Благодаря за съветите :D Дано успеем да се справим.

*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #14 -: Юли 22, 2010, 22:43:32 pm »
Имаме си зъбчета :D
От няколко дни отдолу венчето се белееше и тази вечер докато къпехме малката,реших да бутна и ми задращи :D И двечките на веднъж избиха.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #15 -: Юли 22, 2010, 23:05:38 pm »
Честито зъбчета, здрави и бели, бързо да се наредят всичките
Хубава седмица и от нас, ние утре отиваме в Малко Търново на гости на родата, по този повод ще навестим и моренцето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 19.07 - 25.07
« Отговор #16 -: Юли 25, 2010, 13:50:39 pm »
Добър ден и от нас.Изкарахме страхотно моренце.Презаредих батерийте и сега с нови сили продължавам напред.Времето беше страхотно.Разходихме се и до Варна уж за да посетим делфинариума,но останах като гръмната от цената-20 лв. на човек 8O