0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета !
Днес бях на преглед и доктор Стаменов поиска да направим имунологични и генетични изследвания.Първото го направих , но за генетичните трябва да направим двамата със съпругът ми.Каза , че може да ги направя и в Плевен , тъй като съм от Велико Търново и да не се разхождаме до София.Въпросът е къде в Плевен можем да ги направим и на каква цена ?След колко време стават готови?Само венозна кръв ли се взема за изследването ?
... Едва ли е възможно , но да попитам дали във В.Търново мога някъде да направя това изслеване или не ?...
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #1 -: Юли 13, 2010, 21:33:44 pm »

Това е сайта на клиниката в Плевен, където можеш да направиш генетични изследваниял Успех!
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #2 -: Юли 13, 2010, 21:43:34 pm »

Това е сайта на клиниката в Плевен, където можеш да направиш генетични изследваниял Успех!
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54
Благодаря ти di-ch,но ...сайта го знам , но там където е ценоразписът има на генетични изследвания една камара , а на мен не са ми казвали някои конкретни , а просто генетични за мен и за съпругът ми .Искам да знам след колко време стават , всеки ден ли може да се направят ?Цена.Мога ли резултатът да го получа по имейл , за да не ходя на място ?
Дали са тези , на които пише хромозомен анализ мъж и жена съответно , това дали е достатъчно ?
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #3 -: Юли 13, 2010, 22:15:27 pm »
Ако се разровиш в интернет ще прочетеш много неща, които биха ти били от полза в зачатие и  в бг мама тези неща са коментирани хиляди пъти, аз не мога да ти кажа какво точно трябва да изследваш, това по принцип го определя гинекологът, който те е преглеждал. Погледнах в моите генетични и ще ти напиша аз какво съм изследвала, но аз съм ги правила в София в Геника. В Геника генетичните се взимат лично срущу подпис, предполагам, че и в Плаван е така, и се правят за около 1 седмица, в Плевен се чака малко по-дълго доколкото си спомням. Знам, че разходите са доста, но просто нямаме избор. За гинетичните се дава кръв, всеки ден, сутрин на гладно, но първо трябва да си уговориш час в Плевен и те ще ти кажат подробности, аз съм била веднъж на консултация в Плевен и мога да твърдя, че всички са много любезни, спокойно можеш да се обадиш и да попиташ и така ще можеш сама да си направиш сметка колко ще ти струват изследванията. Кариотип по едно време в София в Майчин дом беше безплатен, сега незнам. За кариотипа трябва кръв и от двамата партньори.
Генетични:
R506Q (FV Leiden),
20210G/A (Prothrombin),
C677T (MTHFR),
4G/5G (PAI).
Хромозомен анализ
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 22:17:59 pm от di-ch »
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #4 -: Юли 13, 2010, 22:33:32 pm »
evita1717, д-р Стаменов под генетични изследвания има предвид хромозомен анализ,според мен. Поне това изследва генетичката, която идва в клиниката.
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 22:47:53 pm от pop4o »
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #5 -: Юли 13, 2010, 23:17:47 pm »
pop4o, изследванията за тромбофилия също са генетични, не само хромозомния анализ
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #6 -: Юли 14, 2010, 09:10:50 am »
pop4o, изследванията за тромбофилия също са генетични, не само хромозомния анализ
evita1717, д-р Стаменов под генетични изследвания има предвид хромозомен анализ,според мен. Поне това изследва генетичката, която идва в клиниката.
Въпросът е какво разбира т.е. какво точно го интересува д-р Стаменов , предвид генетика в клиниката , който идвал всеки понеделник от 17,30 ч., т.е. искам да разбера какво изследва този генетик от Малинов , за да поискам същото и от Плевен аз.
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #7 -: Юли 14, 2010, 12:39:12 pm »
генетичните изследвания в плевен стават за около 3-4 седмици.Аз лично си ги получих по куриер,тъй като трябваше да си получа и кръвните групи,но така се разбрахме с д-р конова
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #8 -: Юли 14, 2010, 14:42:24 pm »
Да, вместо да гадаеме,  можеш да се обадиш в Клиника Надежда и да попиташ, няма нищо лошо в това. Просто попитай под генетични изследвания само кариотип ли да разбираш или и изследванията за вродена тромбофилия и така ще знаеш на 100% какво да искаш да ти изследват в Плевен.
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #9 -: Юли 14, 2010, 15:52:55 pm »
Да, вместо да гадаеме,  можеш да се обадиш в Клиника Надежда и да попиташ, няма нищо лошо в това. Просто попитай под генетични изследвания само кариотип ли да разбираш или и изследванията за вродена тромбофилия и така ще знаеш на 100% какво да искаш да ти изследват в Плевен.

Не ми се ще да занимавам доктора с тъпи въпроси достатъчно е натоварен и затова се чудя има ли вариант да звънна на някой друг в клиниката , който да ми отговори на този въпрос ?
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #10 -: Юли 14, 2010, 17:35:48 pm »
аз като съм званяла винаги се обажда друг, не доктора, така че няма проблем да попиташ, ако нямаш тел. пиши ми на лични ще ти дам един, който имам и на който се обаждам като си записвам час
*
Re: Генетични изследвания къде в Плевен!
« Отговор #11 -: Юли 14, 2010, 17:39:34 pm »
Не смятам че въпроса ти е тъп. Звънни поне на спешния, там смятам че ще ти дадат конкретен отговор, така няма да гадаеш какви изследвания да пуснеш.