0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Носител на тромбофилия
« -: Юли 09, 2010, 18:36:36 pm »
 За съжаление се оказах хомозиготен носител 4G/4G, като честотата на контролната група на отклонението е 17 %. Може ли някой да ми обясни какво точно значи и с фраксипарин ли ще го морим? Заради НК клетки 14 % ми назначиха и вливане на Киовиг, идея си нямам докъде ще го докараме :(((
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #1 -: Юли 12, 2010, 07:41:17 am »
Записвам се и аз.И при мен се откри това отклонение - хомозиготен носител 4G/4G,но доктор Персенска каза че няма страшно ще слагаме Фраксипарин,но не разбрах кога,май след пункцията.За сега нищо.Успех!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #2 -: Юли 12, 2010, 09:32:07 am »
Това не е проблем да НЕзабременявате. Ще си биете фраксито и ще се радвате на синките си, скоро дай Боже! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2011, 17:42:26 pm »
Здравейте!
Записвам се и аз при вас-за съжаление след две неуспешни бременности-спонтанен аборт в 5-6г.с и направените по-късно изследвания се оказа че съм носител на PAI 4G/4G,борим се за бебче от 1г и 5м...
Първоначално доста се стреснах,но от изчетеното ми стана ясно че все пак има здраво родени бебенца въпреки тромбофилията...
Надявам се чудото да се случи скоро и при нас!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2011, 18:23:23 pm »
Същата песен съм и аз :lol:
На лице един Гого и на път още две бебета.
И преди и сега Фраксито е с мен.
Разликата е ,4е с Гого бе 0.3,а сега 0.4.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2011, 19:15:12 pm »
И аз пуснах генетични след неуспеха.Хомозиготно носителство на 4G/4G алел в PAI.Предписаха ми вечер аспирин протект и да пия вода,(да обаче всичко друго мога да пия,но водата я пия на сила).Насилвам се и изпълнявам,това е.
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 19:16:45 pm от desinka71 »


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2011, 19:26:42 pm »
Vali-такива постове,ме карат да вярвам :cuddle:
Спокойна и щастлива бременност до края
*
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #8 -: Март 05, 2011, 19:37:58 pm »
аз също бях на фракси през двете успешни бремености.
при първата бременност биех от 0.3, като започнах първоначално през ден, после всеки ден и завърших по 2 пъти на ден
при втората веднъж дневно от 0.3
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #9 -: Март 06, 2011, 20:27:01 pm »
Аз също през цялата бременност слагах Клексан 0.4 и пиех аспирип протект всеки ден. Отделно всики месец имах вливания на Интралипид,заради NK клетите.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 20:29:29 pm от power »
07.10.2009
*
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #10 -: Май 14, 2011, 22:38:50 pm »
Може ли да ми обясните за тромбофилите и нк-клетките   

Имам 3 спонтанни аборта и все в 5 г.с ,последния беше вчера  :( ...
Препоръчаха ми да си пусна изследване за тромбофилии и нк-клетки   
Но незная какво представляват и колко пари са?

Моля някой да разясни :*
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #11 -: Май 15, 2011, 12:25:28 pm »
mihaela-думите са излишни.. :(
Аз правих изследване за тромбофилия зимата към Геника,струваше 200лв-но съм от Пловдив.Взима се кръв-като няма значение от кой ден на МЦ..при мен излезна проблем носител на   PAI 4g/4g-и неусвояване   на ФК.
Доколкото знам от др момичета във форума може да се направи и в Майчин дом-София.
Дано съм била полезна,кураж...
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #12 -: Май 15, 2011, 13:27:06 pm »
mihaela p., изследване за тромбофилия е най-добре да се направи в Национална Генетична Лаборатория, намира се на 14ти етаж в Майчин дом, София. Преди около година цената беше около 80 лева мисля. http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm
NK клетки пусках в Иван Рилски, мисля около 60 лева. През клиниката, която ги праща в същите лаборатории ми излизаше двойно и тройно по-скъпо.
Кураж, мога само да предполагам колко ти е тежко сега, но горе главата, ако причината излезе някъде в резултатите на едното или другото изследване, решението е лесно и сигурно.
Успех!
P.S. Сега видях, че си пациентка на Щерев. Гинекологът ще ти даде поръчка за генетичното изследване и талон за имунологичните, именно от Щерев изпращат кръв, която взимат в тяхната си лаборатория в МД и Иван рилски. Аз отидох с жълтия лист в генетична лаборатория и там на място ми взеха кръв, за имунологичните директно в Имунологична лаборатория в Иван Рилски по същия начин, само, че им изброих изселванията, които желая да ми направят/ същите от талона, който имах от гинеколога ми, не ми искаха направление или нещо подобно.Така си спестих доста пари, тъй като от Щерев взимат една не малка сума само за посредничество.
« Последна редакция: Май 15, 2011, 13:50:05 pm от Dolphin »
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #13 -: Май 15, 2011, 14:43:58 pm »
Благодаря ви много.

По принцип се бях насочила към клиника Щерев,знам че всичко се праща в майчин дом...Затова е по скъпо смисъл ако ида в м.дом ще е по евтино,но съм крайно недоволна от генетичките и затова се насочвам към щерев.Надявам се да открия неоткриваемия проблем.А,за цените ми бяха казали че в щерев излизат към 160 лв двете изследвания но май не е сигурно затова се консултирах с вас.
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #14 -: Май 15, 2011, 22:04:07 pm »
Ти с генетичките няма да имаш досег. При мен въпреки, че откриха носителство, консултацията като си получавах резултата беше "ми той гинекологът ще ти обясни", а като ми взимаха кръв само ме питаха колко аборти имам, въпреки,че на листа си пишеше. Ти като отидеш в Щерев и ти ги дадат тия направления, мини през каса и те ще ти кажат колко пари излиза всяко от изследванията, после си прецени. Като отидеш в МД просто дай поръчката, ще ти вземат парите, кръв и може и да не си взимаш резултата като е готов, защото той така или иначе отива при изпращащия те лекар и пак твоя си лекар назначава лечение и коментира. В Щерев по ценоразпис е някъде 132 лева цената на изследването за тромбофилия, не виждам за какво е необходимо да се дават тези 50 лева отгоре при положение, че даваме безумни лекарства за медикаменти и процедури постоянно, другите съм ги забравила като цени вече, но бяха доста по-скъпи, сега не знам как е.Аз помня даже, че се ядосвах, че пуснах имунологичните преди да си видя резултата на генетичното, защото си спомням, че при наличие на проблем при някои лечението беше идентично. За НК клетките е добре да изчакаш малко преди следващ опит за забременяване, тъй като там показателите се влияят от много неща.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #15 -: Май 16, 2011, 00:52:10 am »
Генетичката на Майчин дом е много мила Георгиева мн е точна всичко ми обясни без да ме праща при моя лекар,рисува писа смята на мъжъ ми му обяснава рисува му даже от нея не се оплаквам,но тия в катедрата на 14 етаж са толкова неграмотни че 4ак се 4удя дали не са преписали на изпита  osi_13 osi_13 .Както и да е   

Чудя се трябва ли да имам нещо като препоръка от моята гинеколожка за тези изследвания  или не,по принцип аз исках да не се ядосвам ве4е а направо да ида да платя и да ми правят каквото ще правят.... в тина киркова ме преглеждаше др-Мариета Искилинова  тя каза да си направя изследване (пакет тромбофилии) да де ама миналата година в катедрата в мд ми казаха че тромбофилите са по женска линия смисъл такъв били се предавали по майката ама нито мама нито баба имат такива проблеми мама ни е родила 3 а за баба незнам...Обърках се А искилинова твърди че тромбофилията е индивидуална само за мен си  8O  А,кажи последно на кой да вярвам  osi_14 osi_13 osi_15
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #16 -: Май 16, 2011, 09:10:11 am »
Мила mihaela p. не се вълнувай толкова от хорската неграмотност, а пък от тази в МД на някои "специалисти" съвсем..Това, че си носител на тромбофилия не означава, че непременно ще се прояви проблем, за това са и тези изследвания и превантивните мерки, да сме сигурни, че сме направили каквото можем. Казвам го във връзка с това, че никой в рода ти няма, ами няма как да знаеш, то и аз съм дете на майка си и то не първо, всички жени са имали деца.. :)Ако искаш отиди си в Щерев щом си се запътила, преди това си запиши час при избран от теб гинеколог, обсъдете изследванията, които е редно да се направят при такива случаи, изискай всички възможни, там няма кой да те ядоса.. за толкова време прекарано там и всякакви преживявания и в най- тежките моменти, така не се намери кой да ме нервира там..
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Носител на тромбофилия
« Отговор #17 -: Юли 12, 2011, 11:51:12 am »
Най накрая след 3 годишни мъки попаднах на най невероятния доктор Константин Петров  
човека без много излишни думи ми написа най нужното и сега чакам резултатите

Правих НК клетки,антитела + такса 3.60 за венепункцията = 123.60лв.
и 8лв. такса за разширена кръвна картина
В мбал  Иван Рилски
Ако някой се нуждае давам информация.  

В МД правих пакет тромбофилии 100лв.+3лв.за вземането на кръв
след 2 седмици ще видя резултата и силно се надявам и аз някои ден да усетя какво е да си майка  :( .



Искам да попитам жените минали вече през изследване на НК клетки

какво значи и виждатели нещо смущаващо за което да се притесня :/ ?

НК КЛЕТКИ 18%  /  5.6-31

НК КЛЕТКИ абс. брой  330 бр.клетки / 90-430
 
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 11:53:44 am от mihaela p. »
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥