0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Успешна седмица пожелавам на всички.
Нека са здрави децата, да е свежо и топло времето за разходки, а на летуващите приятна почивка сред сините вълни или зелени планини:)
*
Успешна седмица и от мен!
Мише честити зъбки на малката сладурана!
Лисе ние къпем малката между 20:30 и 21 часа,след което суче и веднага заспива.За нея къпането е знак,че е дошло време за спане,после дори не се налага да я приспивам,а след като се насуче и си заспива.Сутрин се буди около 6.
Водичка до сега и давам само преварен розов девин,но като чета май няма смисъл да го преварявам?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ами, определено трябва да изместя къпането поне час по-късно или по скоро преди храненето в 22.00, което те сега пропускат защото заспиват в 21.00-21.30 и затова явно се будят в 2-3. Довечера ще пробвам:)
*
ХУбаво време за разходки  и почивки :)
 Лис,ние къпем Тони към 8,към 9 яде за последно икрай-чак в 6 сутринта се събужда.Но пък изведнъж пожела да й вдигна млякото на 170 мл,сега е без проблем и не се буди .

*
Нормално е, на бебе на 7 месеца му трябват 170млл (месеца с 1 отпред и 0 отзад).
Хубава, слънчево-прохладна и здрава седмица от нас!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
От седмица децата спряха да си изпиват 150-тте мл мляко. Пият 100-120 (понякога и 70-80гр.) и не искат. Пюрета ядат по 150-170 гр., оризова каша също по 180гр.(смесена с плодово пюре). Жизнени са (много дори):) не спират да играят.
Трябва ли да търся причина или си е нормално според вас?
*
Лисе,щом са здрави няма проблем според мен.Митко и той ту яде повече,ту по малко. :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ако ви кажа колко съм смотана, незнам дали ще е достатъчно:))))))))))))))))
Днес се сетих да сменя бибероните им със следващия номер и децата си изядоха всичко, че и допълнително им правих. Те са се мъчили с двойката и аз се чудя защо биберона хлътва навътре при положение, че преди 2 месеца им ги сменях и са разработени. Явно им писва или се изморяват да дърпат и като хапнат малко се отказват:)
Е, пак "бързо" се усетих:) 10 дни не са си дояждали САМО:)))))))))))
*
Хаха, Лис, спокойно, още малко зъбки и няма нужда да купуваш биберони с повече дупки, сами ще си ги правят  :wink:
Аз да си похваля едното момченце - от 2 седмици Дани не пиша и не ака в памперс, дори и да е с него пак иска на "тонето". Криси нещо ни се прави на луд, питам има ли пиш - "Не" и в това време ме гледа и пиша в гащите. Съвети как да се преборя с ината...
*
Весела и здрава седмица и от нас!
Благодаря за стиснатите палци на всички, малкия вече е доста по-добре и днес го преместиха от интензивното и снаха ми влиза в болницата при него.

Мише, честити зъбки на Калина, дано и другите излязат безпроблемно! :)

Мими, аз още не мога да се преборя с Ели за гърнето, хем е почти на 3. Сега от известно време и говоря, че като и свършат памперсите, други няма да купуваме, защото няма пари. Детето ми е меркантилно, та се надявам да има ефект... Иначе за утре планирам да я оставя без памперс през деня пък да видим как ще е.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Гери, браво за детенцето. Дано бързо се възстанови.
Аз в къщи ги държа по гащи, ама на човека хич не му пука че се мокри и не трябва да прави така. Дори ходи си вади сухи гащи от шкафа да си ги сменя сам.
Съвети как да се преборя с ината...

Просто не се бори, Мими. Търпение му е майката. Ще се научи.

Нашата Мишка пък вече иска на тоалетната да пишка, та сега и търся дъска.
Тя, като и се пишка, обявява шумно: "Мика пика гънето!" и сама си се обслужва, а после издава заповед: "мама ей гънето!" ; превод - излей гърнето.
А сега анонсира: "Мика пика туетната!" :lol:

Ще ви споделя някои нейни "бисери":

В банята сме и аз и нагласям водата и я питам: "така добре ли е?" - "Боде" :lol: - отговаря тя!  превод: добре :lol:

Ще я водя за два дни у свекърва ми и вземам сак, а тя казва, че ще приготвим "гъбА"
превод - багаж :lol:
« Последна редакция: Юли 06, 2010, 16:30:00 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Нормално е, на бебе на 7 месеца му трябват 170млл (месеца с 1 отпред и 0 отзад).
Да,Мими,нормално е ,но тя от както е родена яде с 10-20 по-малко от оказаното за възрастта й.Чак сега влезе в час;)
« Последна редакция: Юли 06, 2010, 17:08:16 pm от TINI78 »

*
Гери браво на малкия юнак!
Кокиченце голяма сладуранка е Мишонката :D

*
Кокиче,с това "бодене" направо ме разби osi_9

*
Привет и от мен! След изтощителната ваканция, животът ни се върна в стария ритъм.  :D 

Желая ви хубава седмица и само здрави дечица!

На всички здрава и успешна седмица, или поне онова, което е останало от нея :D
Да споделя и аз на общия фон нашите тоалетни неволи. Моята дъщеря се намира в т.нар. анален период, отказва да де изхожда на място, различно от гащите. С пишкането свикна бързо, дори нощния памперс махнах почти по едно и също време с дневния, уви налага се да й слагам памперс когато сме на разходка заради опасност от "бомбичка". Има ли някой опит с такава ситуация? Опасявам се как ще се впише с този проблем в градинската атмосфера наесен :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Мама Мийя,големият ми син имаше абсолютно същият проблем.На 1,6м. махнах памперса и дневния и нощния,но само с въпросното пишкане.До 2,6м. си акаше в гащите и неискаше и да чуе за гърне.В момента в който го пуснах на ясла почна да ака само вечер когато си е вкъщи и така още около 2 месеца в гащите.След това изведнъж гледайки децата там почна да иска директно на тоалетната чиния :D
Та...не се притеснявай.Говори му,насърчавай го,но и това ще мине :)

Благодаря, Парси! Надявам се моето чеве като по-голямо да поскъси въпросната анална фаза или пък като тръгне на градина поне като твоя син да си направи режим за акане вкъщи. Чувам, че децата масово си отработват навик да не ползват за голяма нужда тоалетните в детската градина :( логично, след като никой не полага грижи за почистването им след това, а дете на около три години е нералистично да се поддържа чисто само, струва ми се :?
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 09:32:39 am от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika