0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Естрофем и липса на овулация
« -: Юли 03, 2010, 15:54:46 pm »
Здравейте ...

Прерових тук доста теми и постове за естрофема, но не намирам точно коментари по моята ситуация.
На кратко:
От два месеца приемам естрофем 2х1 от 1-ви до 25-ти ден на цикъла.
Причината, поради която ми беше предписан е яйчниковия резерв, отиващ вече към изчерпване. Съдим за това по нива на хормоните. Иначе цикъла е редовен, от десет месеца проследяваме ову - става спонтанно и като по часовник.
Според думите на док. естрофема трябва неагресивно да подсили качеството на яйцеклетките. 
Първо инсе, без естрофем - неуспешно.
Второ - отложено. Въпреки стимулация с Меногон 75, няма фоликули, ановулаторен цикъл  8O
Трето - отложено. Без стимулация, пак няма фоликули, пак ановулаторен цикъл  8O
Това вече ме обърква. Възможно ли е втори месец да няма фоликули, при положение, че до сега не сме засичали липса на овулация. ЦС стана ужасно обилна и почти през цялото време.
Възможно ли е точно естрофема, приеман от 1-ви ден на цикъла да подтиска овулацията. Според док. не е възможно, просто при мен вече нещата стоят така :( Не искам да повярвам, пък и някак логиката ми се губи. От друга страна пък доктора е един от светилата ...
Та, поговорихме си със съпруга ми и решихме да спра естрофема.
Но в главата ми остават хиляди въпроси.
Има ли някой опит с това?

Re: Естрофем и липса на овулация
« Отговор #1 -: Юли 04, 2010, 16:32:17 pm »
Здравей!
Аз не съм много веща в материята, но съм пила Естрофем само след овулация. Ако искаш опитай един месец и ти да го приемаш така, а не още от началото на цикъла. Щом казваш, че си пациентка на един от водещите лекари може наистина Естрофема да не подтиска овулацията, но не пречи да провериш дали това е така при теб.
Успех!
*
Re: Естрофем и липса на овулация
« Отговор #2 -: Юли 04, 2010, 19:43:25 pm »
Днес потърсих още едно мнение, съответно и преглед ...
Докторката ми потвърди, че при всички положения естрофем от 1-ви ден ще подтисне ову  osi_15
Объркана съм и леко гневна :x
Re: Естрофем и липса на овулация
« Отговор #3 -: Септември 28, 2010, 22:11:09 pm »
Ами това, което чета много ме тревожи, защото моят лекар прецени, че трябва да пия естрофем нон-стоп, иначе няма ефект от клостила, нито пък от прогестероновия препарат. Действително лигавицата ми винаги е била много тънка, и менструацията понякога не идва даже и след дуфсастон. Факт е, че след приема на естрофем лигавицата малко се размърда, овулация обаче май не се хванапри фоликуметрията. Отделно лекарят твърди, че при мен естрофемът няма да попречи на овулацията. И сега като прочетох това съвсем се стреснах. Някой има ли повече инфо по темата да помогне  :(  :ask:
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
Re: Естрофем и липса на овулация
« Отговор #4 -: Септември 30, 2010, 18:33:30 pm »
Здравейте,

да ви споделя моя опит с естрофема
Миналата година д-р Тодорова ми изписа естрофем по схема от 3 до 28 ден и дуфастон от 15 до 20 ден. От нейните думи останах с впечатление, че не би трябвало да влияе на овулацията точният й израз беше "Не мислете, че това е противозачатъчно". В месеца, в който ги пих имах овулация.
Миналият месец пих фемостон и доколкото съм информирана първите 14 хапчета са естрофем, а вторите 14 са прогестеронови - и този месец имах овулация.
Моят извод е, че естрофемът не подтиска овулацията, а "дава почивка на яйчниците" да не произвеждат този месец естрофем - щом го набавяме отвън.
Дано да съм била полезна :)
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 18:38:24 pm от циник »
" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
Re: Естрофем и липса на овулация
« Отговор #5 -: Септември 30, 2010, 20:55:05 pm »
Благодаря много за отговора :) Дано още някой се включи да сподели опит.