0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #400 -: Август 23, 2010, 14:59:59 pm »
kartiche ,много благодаря за  подробните указания!


*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #401 -: Август 23, 2010, 16:16:26 pm »
яничка дано ни залееш със снимки от видеозон и да пиете фанта във вински чаши с мъжа ти.

аз съм на пункция в сряда. ще правим и тесе или песа. мисля, че вече съм твърде изтощена да се притеснявам или ядосвам. на мъжа ми му казаха, че спешно трябва да си оперира простата, защото му застрашава бъбречната функция. в общи линии, каквото можеше да се обърка май се обърка, но поне има и за нещо друго дето да се тревожа. пак той си е виновен (ужасно е така да се говори, ама ако не тук, къде), щото като му казвах да ходи на уролог за спермограмите, той - нямало нужда, бил си наред.

стискайте палци

пп
вчера си мислех, че като си нося 9 фоликула с размер към днешна дата между 15 и 30 (за щастие е само един такъв гигантски) и още няколко "по-дребни" то си е като да съм бременна трети месец с близнаци, а?
странна работа.

успех и на вас и моля ви стискайте палци
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #402 -: Август 23, 2010, 16:48:08 pm »
Съжалявам за притесненията, Ели, но пък затова сме смели момичета, за да преодолеем всичко и да си гушнем бебчетата  :D
Благодаря за хубавите пожелания, да ти се връщат :)
А ако това с фоликулите е вярно, то свиквай да се чувстваш бременна с близнаци, та да си готова за усещането :):)
Успех в сряда, Ели, стискам палци :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #403 -: Август 23, 2010, 17:36:00 pm »
   Елена,пожелавам ти спокойствие,а на съпруга ти кураж,въпреки усложнената ситуация.Лека пункция в сряда и успех до края на процедурата! :D

*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #404 -: Август 23, 2010, 22:11:39 pm »
много ви благодаря, в момента той повече се притеснява за неговата биопсия и на мен не ми остава време от обяснения, че то не е страшно.

аз не знам дали тука е позволено да се говори така (шегувам се разбира се) но идеята за близнаци хич не ме блазни, не знам вие как сте. и като стана дума - кога сте говорили с лекарката си на кой ден да ви връща ембрионите, аз за всичко друго си говорих с нея, но не и за това. удивително е колко неща се сеща човек, когато вече няма уговорени срещи с доктора си.

днес си слагам прегнила и в сряда - на пункция.

а единия ми фуликул се е изхвърлил и е станал 30 мм - ужасно е това с амбицията, даже и яйцеклетките ми имат грандиозни планове, естествено това си е чисто хабене на материала, ама другите да се надяваме, че ще са ок.

успех и на вас и надявам се, доскоро

Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #405 -: Август 23, 2010, 22:30:00 pm »
Дано всичко с мъжа ти мине леко , Ели. Моят настръхва дори само от спермограма или инжекция - такива са си  :wink:
За трансфера - мисля, че зависи от това как се развиват ембрионите- при моя лекар е 3-ти до 5-ти ден. Това се решава в движение.
А относно близнаците- аз исках близнаци дори преди да знам, че ще се наложи да правим инвитро. Просто защото искам две деца, а с това проблемно зачеване... Каквото и да дойде, сигурна съм, че ще си щастлива :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #406 -: Август 23, 2010, 22:37:07 pm »
о със сигурност, програма максимум е момиче, но при тези обстоятелства на всичко ще съм благодарна osi_1

много са смешни с тези опасения, нали, наистина са като децата, но пък като ги обичаме, какво да правим, както каза моята гениколожка "такъв ти бил късмета"

успех
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #407 -: Август 23, 2010, 22:46:29 pm »
Привет от мен! :DПожелавам ти успех и спокойствие за сряда-стискам ти палци -успешна процедура :D :youwoman: :goodluck: preggo и дда си еднас хубава бременелка -пргръдки от мен и стискам яко палци! :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #408 -: Август 23, 2010, 22:52:50 pm »
колко си мила, много ти благодаря, извинявай ако съм те питала преди, но твоят график какъв е? Какъвто и да е много успех и много ама много лека бременност.

благодаря ти още веднъж, ще ви пиша как е минало
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #409 -: Август 23, 2010, 23:24:15 pm »
Привет Ели,още разчитаме на естествен цикъл и пробваме с мъжа ми по естествен начин-дано да стане! :DЧета вашите постове в темата и се вълнувам с вас-дано всичките ти мечти се сбъднат,миличка,заслужаваш го!Само бъди много,много спокойна-не е клише,имай вяра в себе си и добрите неща в живота-рано или късно всичко се нарежда! :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #410 -: Август 23, 2010, 23:37:25 pm »
аз не знам дали тука е позволено да се говори така (шегувам се разбира се) но идеята за близнаци хич не ме блазни, не знам вие как сте. и като стана дума - кога сте говорили с лекарката си на кой ден да ви връща ембрионите, аз за всичко друго си говорих с нея, но не и за това. удивително е колко неща се сеща човек, когато вече няма уговорени срещи с доктора си.


Това всъщност е много важен въпрос, но разбирам защо го повдигаш така внимателно.

Моят мъж е категоричен, че както сме без абсолютно никаква помощ от родителите, ще ни е много трудно с близнаци. Това е и основната причина да се мотивира за операцията за варикоцеле и да пие куп лекарства и витамини - ако може да избегне близнаците. За две години не успях да разсея страховете му.

В клиниката, която посещаваме, един лекар има слава по форумите с това, че връща по 2-3 ембриона, за разлика от друг лекар в клиниката, който в повечето случаи връща само по един. Коментират се случаи за убеждаване на пациентка да се съгласи на по-голям брой минути преди трансфера.

Имаше във форума тема-анкета за броя върнати ембриони и резултата - ако не я намираш, ще потърся. Но това си остава въпрос, на който само ти, мъжът ти и лекарят можете да отговорите.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #411 -: Август 24, 2010, 12:17:24 pm »
аз не знам дали тука е позволено да се говори така (шегувам се разбира се) но идеята за близнаци хич не ме блазни, не знам вие как сте. и като стана дума - кога сте говорили с лекарката си на кой ден да ви връща ембрионите, аз за всичко друго си говорих с нея, но не и за това.

днес си слагам прегнила и в сряда - на пункция.


Елена В, първо ти пожелавам успех в сряда! Дано всичките ти страхове се окажат напразни и за финал да си имате страхотни ембриончета!

Второ, ние сме със върнати 4 ембриона на 3-ти ден, опита правих в същата клиника в която си и ти. Двата бяха първо качество разделени на 7-8. Другите два - бяха малко по лоши. Аз винаги съм искала близнаци и сега се моля и се надявам опита да е успешен и да видим поне две сърчица!. Ние също не разчитаме на никого, моят мъж често е без работа, но както той казва когато обсъждахме варианта за броя на ембрионите - нека са повече, където има за едно дете, там има за две или три. Това е ваш личен избор и ми се струва, че трябва да го обсъдите с лекуващия лекар. Още веднъж успех и много стиснати палци за сряда  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #412 -: Август 24, 2010, 12:25:21 pm »
Лелее, Стоека, 4 бебета си е почти като футболен отбор :):). Пожелавам ти близнаците, които искаш :), аз също все се заглеждам по улиците като видя близначета, а напоследък има доста(сбъднати мечти, благодарение на златни лекари);)
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #413 -: Август 24, 2010, 16:43:41 pm »
В една софийска клиника предпочитат да връщат повече емриона, като идеята е че по-лошите ембриони спомагат за имплантацията на по-хубавите. Док слага по 3, а ако не са толкова хубави и по 4 и 5, което е меко казано доста.

Но всеки може сам да си прецени. За жалост после се правят и редукции, които също за нож с две устриета.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #414 -: Август 24, 2010, 19:08:17 pm »
здравейте,

Това с редукцията е ужасно, най-малкото защото има голям риск и за останалите, а въобще не искам да си мисля как се прави и как се живее с този избор кой да оставиш, кой да махнеш. Ако може въобще да не стигаме до там най-добре.

аз като четох из нета, протоколите за икси на не-помня-вече-коя асоциация на лекари в щатите: при жени под 35 са, че се връщат максимум два, ако има над 3 опита ин витро или жената е над 35 се връщат 3.

многоплодната бременност си е рискова и за нас и за бебетата, но каквото дойде, това е по-малката беля от неуспех на цикъла.

това ще трябва да го обсъдиме с лекарката - не се бях светнала, че то не всички ще са с еднакво качество, нали ви казвам, непрекъснато се улавям в някакви неща, които съм ги чела по сто пъти, а пък като се стигне до тях ги забравям.

успех на вас, утре като се прибера ще кажа как е минала пункцията. аз съм странно спокойна. сигурно ще ме изненада още нещо, но пък поне е интересно :wink:

пп а това, че едните ембриони помагат на другите има ли научна обосновка или е просто презастраховане на лекаря? звучи ми малко странно, но пък нали за това са лекарите, ако някой от вас има линк по въпроса, пратете ми моля да попрочета още малко

пак - успехи
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #415 -: Август 24, 2010, 20:42:04 pm »
Когато аз правих ИКСИ ми казаха същото-ембрионите си помагат, изпращали си някакви сигнали. И на мен ми сложиха 3, единият от които не много добър. Но ембриоложката каза, че ще го сложат. Аз се чудя как се избира дали да ти ги върнат на 2 или 5 ден. При мен беше на 2 ден на фаза 4 клетки(дано не греша). Показаха ми ги на екрана. Бях чела, че било по-добре да ги върнат на по-късна фаза. Но не зная от какво зависи. Сигурно док и ембриозите преценяват.
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #416 -: Август 24, 2010, 21:38:57 pm »
Когато аз правих ИКСИ ми казаха същото-ембрионите си помагат, изпращали си някакви сигнали.
Това изобщо не е вярно и е сферата на научната фантастика. В световната практика е забранено със закон да се връщат повече от 2 ембриона и даже един - дали по света са по- изостанали от нас, че да рискуват да не могат ембрионите да си " помагат". Когато ембрионите са почвече и се развиват добре се предпочита ЕТ на 5 ден. Разбира се всичко зависи от възможностите на дадена клиника и нейните ембриолози да отгледат инвитро ембриони до 5 ден. При ЕТ на 5 ден се връщат 1 макс. 2 ембриона. Моят ЕТ беше на 5 ден и ЕТ беше с 1 ембрион + тест и скоро навърши 2 годинки.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #417 -: Август 24, 2010, 22:59:19 pm »
Шматка, в общи линии си права, но не всеки бластоцистен трансфер води до бременност и до успешно раждане.
По наредба се връщат 1, 2 и дори и 3 ембриона в зависимост от много неща!

И аз не хващам логиката за помоща, единствената нишка която хващам е че при имплантацията се отделя ЧХГ, което иначе в някои случаи се прилага под формата на Прегнил, съответно дори и ембрион който няма потенциял да се развие би "помогнал" ако се имплантира, макар и за кратко... размисли и сратсти. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #418 -: Август 24, 2010, 23:44:21 pm »
И аз много искам да ги върнат на 5тия ден, но наистина четох, че все пак вътре се развивали по-добре, отколкото в изкуствена среда и затова е възможно да ги връщат по-рано.

А по повод помощта, нали вместо да ни тъпчат с ембриони ни дават Прегнил да си правим след ЕТ, или пак бъркам.

като разбера непременно ще пиша
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #419 -: Август 24, 2010, 23:47:29 pm »
Елена, трансфера е брилянтна процедура, никой никого не тъпчи... нищо не би станало без вашето съгласие. Връщането на три ембриона не е най-големия проблем който може да ти се случи, а напротив!
Мисли позитивно! Успех!
« Последна редакция: Август 24, 2010, 23:49:11 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com